• Podcasty
  • Příběhy československých značek
Příběhy československých značek
31. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Příběhy československých značek - historie známých brandů

Poslouchejte Příběhy československých značek [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/], historie známých brandů doplněná o rozhovory s pamětníky a historiky. 

00:20

Příběhy československých značek

Vydává: Podnikatel.cz

Povídání o značkách, které se zapsaly do naší historie. Přináší Podnikatel.cz

Web

Sezóna 1Epizoda 72. listopad 2023 08:05

Připomeňte si 100letou historii Kofily

Tyčinka Kofila letos oslavila 100 let od svého vzniku. Legendární však není jen samotná pochoutka, nýbrž i obal s (nyní modrým) mouřenínem. Více v podcastu Příběhy československých značek. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 623. říjen 2023 21:37

Z ústeckého gigantu Schichtovy závody moc nezbylo

Mýdlo s jelenem bylo už před první světovou válkou pojmem. Společnost Schichtovy závody se i díky němu stala celoevropským koncernem. Teď už několik let prázdná bývalá výstavní správní budova chátrá a část z ní nechal stávající majitel strhnout. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Martin Krsek. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Jan Vaca, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 530. březen 2023 19:24

Záchrana značky Botas

Značka Botas, která zažila před lety své znovuzrození, se nakonec 60 let své existence nedožila. Firma, která boty vyráběla, totiž skončila na konci loňského roku v likvidaci. Nyní se jedná o opětovné záchraně značky. Jak to vše dopadne? Dozvíme se brzy. Do té doby je dobré si připomenout, jaké všechny turbulence značka Botas ve své historii zažila.  Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je designér Jakub Korouš. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 42. únor 2023 12:42

Igráčkovi už táhne na padesát

Jen málokdo narozený před rokem 1989 se nesetkal s legendární hračkou Igráčkem. Ačkoli to po revoluci vypadalo, že Igráček nakonec v konkurenci Lega a dalších hraček nebude mít šanci, podařil se mu comeback a za pár let tak oslaví 50. narozeniny. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je Miroslav Kotík, jednatel společnosti Efko. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 318. prosinec 2022 15:01

Tuzex by v roce 2022 oslavil 65. výročí

V létě 2022 uplynulo 65 let od založení Tuzexu. Podniku, který, ačkoli důvody vzniku byly jiné, umožnil obyvatelstvu přístup k zahraničnímu zboží. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Adam Havlík. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 28. prosinec 2022 18:35

Pragovka jako značka i továrna znovu ožívá

Pragovka znovu ožívá, a to jak značka, tak bývalá vysočanská továrna. Dlouho to vypadalo, že Praga skončí v propadlišti dějin. Zažívá však velký comeback. Závodní okruhy brousí závodní Praga R4 a chátrající vysočanská továrna se stává čtvrtí pro umělce. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Jaroslav Jelínek. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.

Sezóna 1Epizoda 111. listopad 2022 14:08

Do chátrajícího areálu kladenské Poldi se vrátil život

Kladenská Poldovka zabírala čtvrtinu rozlohy města a zaměstnávala desítky tisíc lidí. Byla chloubou Středočeského kraje. Po Sametové revoluci z velké části pouze chátrala, nyní se ale konečně zdá, že se začíná blýskat na lepší časy. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Jiří Kovařík. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, finální mix zajistil Michael Hovorka.