• Podcasty
  • Příběhy československých značek
Příběhy československých značek
NejnovějšíSezóna 1Epizoda 530. březen 2023

Poslechněte si podcast: Záchrana značky Botas

Značka Botas, která zažila před lety své znovuzrození, se nakonec 60 let své existence nedožila. Firma, která boty vyráběla, totiž skončila na konci loňského roku v likvidaci. Nyní se jedná o opětovné záchraně značky. Jak to vše dopadne? Dozvíme se brzy. Do té doby je dobré si připomenout, jaké všechny turbulence značka Botas ve své historii zažila.  Více v podcastu Příběhy československých značek [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/]. Hostem podcastu je designér Jakub Korouš. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, zvukovou produkci zajistil Michael Hovorka. Související článek najdete na ⁠Podnikatel.cz⁠ [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/], všechny naše podcasty na adrese: podnikatel.carrd.co [https://podnikatel.carrd.co]

19:24

Příběhy československých značek

Vydává: Podnikatel.cz

Povídání o značkách, které se zapsaly do naší historie. Přináší Podnikatel.cz

Web

Sezóna 1Epizoda 42. únor 2023 12:42

Igráčkovi už táhne na padesát

Jen málokdo narozený před rokem 1989 se nesetkal s legendární hračkou Igráčkem. Ačkoli to po revoluci vypadalo, že Igráček nakonec v konkurenci Lega a dalších hraček nebude mít šanci, podařil se mu comeback a za pár let tak oslaví 50. narozeniny. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je Miroslav Kotík, jednatel společnosti Efko. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, zvukovou produkci zajistil Michael Hovorka. Související článek najdete na Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/].

Sezóna 1Epizoda 318. prosinec 2022 15:01

Tuzex by v roce 2022 oslavil 65. výročí

V létě 2022 uplynulo 65 let od založení Tuzexu. Podniku, který, ačkoli důvody vzniku byly jiné, umožnil obyvatelstvu přístup k zahraničnímu zboží. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Adam Hladík. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, zvukovou produkci zajistil Michael Hovorka. Související článek najdete na Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/].

Sezóna 1Epizoda 28. prosinec 2022 18:35

Pragovka znovu ožívá, a to jak značka, tak bývalá vysočanská továrna

Pragovka znovu ožívá, a to jak značka, tak bývalá vysočanská továrna. Dlouho to vypadalo, že Praga skončí v propadlišti dějin. Zažívá však velký comeback. Závodní okruhy brousí závodní Praga R4 a chátrající vysočanská továrna se stává čtvrtí pro umělce. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Jaroslav Jelínek. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, zvukovou produkci zajistil Michael Hovorka. Související článek najdete na Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/].

Sezóna 1Epizoda 111. listopad 2022 14:08

Do chátrajícího areálu kladenské Poldi se vrátil život

Kladenská Poldovka zabírala čtvrtinu rozlohy města a zaměstnávala desítky tisíc lidí. Byla chloubou Středočeského kraje. Po Sametové revoluci z velké části pouze chátrala, nyní se ale konečně zdá, že se začíná blýskat na lepší časy. Více v podcastu Příběhy československých značek. Hostem podcastu je historik Jiří Kovařík. Moderuje Jana Knížková, průvodní text zpracoval Daniel Morávek, zvukovou produkci zajistil Michael Hovorka. Související článek najdete na Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/]. 

31. říjen 2022 00:20

Příběhy československých značek - historie známých brandů

Poslouchejte Příběhy československých značek [https://www.podnikatel.cz/pribehy-ceskoslovenskych-znacek/], historie známých brandů doplněná o rozhovory s pamětníky a historiky.