23. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Příběh pouštní planety známé jako Duna dobývá opět stříbrná plátna

Dlouho očekávaná adaptace klasiky science fiction Duna Franka Herberta tento týden zamířila i do českých kin. Jak obstojí současné zpracování proti kultovní adaptaci Davida Lynche z roku 1984? Představíme také animovaný film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad na motivy románu Ivy Procházkové. Film už stihl získat na nejprestižnejším festivalu animovaných filmů v Annecy Cenu poroty v hlavní soutěži.

25:04

Kultura Plus

Vydává: Český rozhlas

Přehled kulturních událostí týdne. Reportáže z premiér, rozhovory s autory. Ale i reflexe z akcí, o kterých byla v daném týdnu řeč.  

Web

Před dvěma dny 25:59

Jak vznikají sklenění plameňáci pro libereckou ZOO - to prozradí to týdeník Kultura Plus

V něm bude řeč také o festivalu nového cirkusu Letní Letná, nebo o opravě Karlova mostu. A pozve vás také na výstavu o restaurování novodobých tisků v pražské Národní knihovně. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

Před 2 týdny 25:17

Magazín o kultuře a kulturním dění

Tentokrát vás spolu s odbornicí na rudolfínské sbírky Eliškou Fučíkovou pozveme na výstavu Mistrovská díla ze sbírek Pražského hradu, která je k vidění v Císařské konírně. Představíme dokument Erupce lásky nebo nabídneme rozhovor s Amber Galloway Gallegovou, která tlumočí hudební vystoupení pro neslyšící. Pořad připravila Michaela Vetešková.

Před 3 týdny 25:13

Unikátní mistrovská díla ze sbírek Pražského hradu jsou k vidění v Císařské konírně a popíše je týdeník Kultura Plus

Nabídne vám ale také rozhovory s dvěma spisovateli a představí archivní dokumenty o operaci Anthropoid, které do Prahy dorazily z Velké Británie. Připravila Michaela Vetešková.

16. červenec 2022 25:48

Kultura Plus: Slavné plakáty od Alfonse Muchy, ale také jeho návrhy třeba krabiček na sušenky a portréty některých členů rodiny

To všechno zaplnilo Valdštejnskou jízdárnu na Malé straně v Praze. Právě tam se na výstavu "Mucha, rodinná sbírka" vypraví magazín Kultura Plus. Nejen ji, ale také další aktuality ze světa kultury představí Michaela Vetešková.

9. červenec 2022 25:53

Magazín o kultuře a kulturním dění

Tentokrát o filmech, které zaujaly na Filmovém festivalu v Karlových Varech, o výstavě Věry Novákové v galerii DOX nebo o projektu na zámku v Českém Krumlově, tedy výstavě Rok šlechtických slavností. Pořadem provází Michaela Vetešková.

2. červenec 2022 26:03

Světově proslulé tužky se mohou stát výstavním exponátem

Uslyšíte o cestě ministra kultury Martina Baxy do Lvova a o další pomoci ukrajinské kultuře. A režisér Jakub Krofta popíše své zpracování Macbetha pro Letní shakespearovské slavnosti. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

25. červen 2022 25:48

Oscaroví hosté letošního filmového festivalu v Karlových Varech

Slavná Bílkova vila na Hradčanech je po osmi měsících zase otevřená. Je tam také nová expozice. Slovácké divadlo premiérově uvedlo muzikál Limonádový Joe. Do Brna už z Paříže přicestoval literární dar manželů Kunderových. Připravila Michaela Vetešková.

18. červen 2022 25:44

Obrazy mistrů v Císařské konírně a představení Švejkův návrat

Obrazy Alfonse Muchy ve Valdštejnské jízdárně a obrazy dalších mistrů z obrazárny Pražského hradu budou k vidění na výstavě v Císařské konírně. V Ostravě uvádí novinku Švejkův návrat.

11. červen 2022 25:46

Netradiční zpracování Knihy džunglí v režii Matěje Formana nebo Svět knihy

Popíšeme historické památky ze Sýrie, které budou restaurovat čeští odborníci. Představíme ukrajinské studentky, které před válkou utekly do Prahy a napsaly tu divadelní hru. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

4. červen 2022 26:02

Kultura Plus: Příběh ukrajinského orchestru Kyjevští sólisté, který před ruskou agresí odjel ze země

Nabídne rozhovor o filmové novince Deníky Anne Frankové. A nabídne také názory Zdeňka Svěráka, který začal pro Českou televizi natáčet dokument Po stopách Járy Cimrmana. Události vybrala a moderuje Michaela Vetešková.