Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Příběh Nikoly Šuhaje ožívá na jevišti libereckého Šaldova divadla jako poslední premiéra sezóny

Tvůrci vycházeli z románové balady Ivana Olbrachta, součástí představení jsou písně Hany a Petra Ulrychových.

05:06

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před čtyřmi dny 06:45

Na procházku do přírody můžete vzít svého psa. Nebo si v Horské Kamenici půjčit lamu

Nejen obvyklá středoevropská zvířata jako krávy, kozy či ovce můžete vidět na našich pastvinách. Na farmě v Horské Kamenici chovají i pár lamy krotké a malé lamě. A dokonce se s nimi, samozřejmě spolu s majitelem, můžete vydat na procházku. Vyzkoušel to redaktor Jaroslav Hoření.

Před čtyřmi dny 02:51

Sjezdovky na Ještědu na terénní tříkolce. Novou adrenalinovou zábavu vyzkoušela i naše reportérka

Sportovní areál na Ještědu nabízí novou adrenalinovou zábavu. Sjezd strmých svahů Ještědu na terénní tříkolce. Vyzkoušela si ho i reportérka Českého rozhlasu Liberec Ivana Bernáthová.

Před pěti dny 02:30

Poskládat historický betlém je rébus. Takový teď řeší v Muzeu Českého ráje v Turnově

Do Vánoc zbývá téměř půl roku, ale v turnovském muzeu už finišuje stavba betlému. A ne ledajakého. Jde o velký malovaný betlém ze 70. let 19. století, který byl po desítky let sesypán do dvou krabic.

Před šesti dny 05:05

Objevit dílo malíře Hertla pomohla náhoda. Jeho zrestaurovaná díla vystavuje liberecká galerie

Liberecká Oblastní galerie vystavuje zrestaurovaná díla barokního malíře Jana Jiřího Hertla. Turnovský rodák pro tamní klášter namaloval desítky obrazů, které v Pojizeří nemají obdoby.

Před šesti dny 02:59

Retroléto: Pionýrské, ale také „tajné“ tábory

Málokteré dítě nebylo v době socialismu na pionýrském táboře. Tak trošku utajené byly pak křesťanské tábory, prozradila to paní Libuše Prokopová z vratislavického Domova pro seniory.

Před šesti dny 02:52

Retroléto: Dovolená s Andělem

Poslechněte si vzpomínky dvou Liberečanek, jejichž rodiny neměly příliš peněz nazbyt a tak využívaly levnou nabídku na dovolenou v podnikových chatách.

Před šesti dny 03:00

Retroléto: Skautské tábory

V posledním díle seriálu si budeme povídat s pamětníky, kteří už hodně dávno propadli kouzlu skautingu.

Před šesti dny 02:59

Retroléto: Pod stanem u socialistického moře

Se vzpomínkou na dětství přispěl herec Jan Čenský. Na dobu, kdy lidé napakovali trabanty a škodovky, a už si to šinuli do kempu. Přespávali v modrém plátěném stanu zvaném „áčko" a obdivovali jiné rodiny, které měly podomácku vyrobený karavan.

Před šesti dny 02:59

Retroléto: Na dovolenou s Čedokem

Za socialismu lidé využívali také služeb několika cestovních kanceláří, jako byl Čedok nebo CKM. Na zájezdy do Jugoslávie nebo do tehdejších západních zemí, jako byla Francie nebo Itálie, museli lidé v den zahájení prodeje před cestovkou doslova bivakovat.

Před týdnem 02:31

Léto je tu a s ním vyhlášení dalšího ročníku klání o nej marmeládu. Kunratická JamParáda podesáté!

Dozrává první letní ovoce a právě jahody a třešně patří mezi nejoblíbenější kategorie Kunratické JamParády, soutěži ve vaření marmelád a džemů. Letos proběhne už její 10. ročník.