Pravda vítězí
Sezóna 1Epizoda 2230. březen 2023

Poslechněte si podcast: Prezidentský pořad jako milostný příběh a peklo Babišova TikToku

Prezident Petr Pavel dostal vyčiněno od části svých příznivců, že má podcast s šéfredaktorem Info.cz Michalem Půrem. Jde opravdu o takový skandál? Není to tak, že když dva lidé spolu dělají něco, co je jim příjemné, je to jejich věc? Žerty stranou, prezident má možná jiné problémy, které mu lze vytknout… Svět komunikace rozvířil i Andrej Babiš, když na TikToku začal skákat mezi brunetkami a blondýnami. A koaliční strany vládnutí Petra Fialy si rok a půl po volbách stojí v průzkumech v historickém srovnání překvapivě dobře. 22. díl politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

35:10

Pravda vítězí

Vydává: Magazín Reportér

Předvolební prezidentský podcast magazínu Reportér

Web

Před šesti dny 49:01

Co bylo spojeno s mafií devadesátých let? Třeba Dozimetr nebo Zemanův Šlouf

Investigativní novinář a člen redakce Reportéra Jaroslav Kmenta vydává novou knihu Světská mafie, zabývající se organizovaným zločinem v České republice v devadesátých letech. Coby mimořádný host 33. dílu politického podcastu Pravda vítězí mluví Jaroslav Kmenta mimo jiné o tom, proč je dobré tuto éru znát. Na dřívější postavy polosvěta do určité míry navazuje dnešní kauza Dozimetr, spojen s tou dobou byl i Miroslav Šlouf, někdejší poradce Miloše Zemana, který s ním přestal spolupracovat teprve po zvolení prezidentem.

Sezóna 1Epizoda 32Před 2 týdny 33:54

Andrej Babiš a nová totalita. Měl by si rovnou sám jednu plácnout?

„Sado-maso“, „Alenka tu není“, „nikdy jsem si nepotáh“ – takové termíny používal první zářijový týden v Poslanecké sněmovně vůdce opozice, bývalý a možná i budoucí premiér Andrej Babiš. Novináři magazínu Reportér si prostudovali kompletní stenozáznamy neobyčejně dlouhých projevů šéfa ANO a rozebírají je ve svém podcastu. Co z projevů mimo jiné vyplývá? Na jednu stranu je slovní salát Andreje Babiše legrační, na druhou stranu jsou ale rozčilující jeho řeči, že zde máme novou totalitu. 

Sezóna 1Epizoda 3131. srpen 2023 37:21

Volební poločas. Může Fialovu vládu potkat osud Petra Nečase?

Vláda Petra Fialy si v říjnu připomene dva roky od voleb, po nichž se dostala k moci. Nějaké oslavy však nebudou namístě: podle průzkumů je tento kabinet značně neoblíbený. Míra neobliby a komplikovaná situace české ekonomiky do určité míry připomínají léta vlády Petra Nečase, která skončila předčasně. Může Fialův kabinet potkat stejný osud? Přinejmenším nyní se zdá nejpravděpodobnější, že vydrží až do podzimu 2025. Jiná otázka je, co bude pak. O tom se mluvilo v novém díle politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 3020. červenec 2023 35:31

Vicepremiér Okamura děkuje Putinovi. Letní přelud nebo reálná budoucnost?

Ruská agrese proti Ukrajině už trvá téměř rok a půl a šéf SPD Tomio Okamura prošpikoval svůj projev proti vládnímu konsolidačnímu balíčku útoky na Ukrajince. Jak by to asi vypadalo, kdyby Okamura vstoupil po volbách v roce 2025 do vlády s Babišovým ANO? Je to jen přelud z vedra? Nebo se to stane? Kdyby se totiž volby konaly dnes, Fialova vláda by podle průzkumů – vzhledem ke svým nepřesvědčivým výkonům – patrně skončila. O tom se mluvilo v 30. díle politického podcastu Pravda vítězí, který připravují novináři magazínu Reportér.

Sezóna 1Epizoda 296. červenec 2023 42:17

Padouch, nebo hrdina. Mohl by se Kalousek vrátit do politiky?

Nemá sice nyní žádnou politickou funkci, ale zdá se, že bez politiky nemůže žít. Zakladatel TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek často veřejně kritizuje vládu Petra Fialy za nedostatečný boj proti stoupajícímu zadlužení státu. Objevily se také zprávy o jeho možné kandidatuře ve volbách do Evropského parlamentu nebo do Senátu. Mohl by se Miroslav Kalousek vrátit? Tuto otázku řeší a zábavné i vážné historky o něm vyprávějí dva dlouholetí novináři v 29. díle politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 2822. červen 2023 43:15

Deset let s oligarchy v médiích. Cesta odnikud nikam

Před deseti lety koupil Andrej Babiš, tehdy ještě „pouhý“ miliardář a zakladatel ANO, mediální skupinu Mafra s deníkem MF DNES, serverem iDNES a Lidovými novinami. Babiš sice nebyl prvním podobným byznysmenem, který nakoupil média, ale 26. červen 2013 spustil vlnu, v níž noviny a internetové servery začali kupovat další oligarchové. Jak na tu dobu vzpomínají dva novináři, kteří tehdy v MF DNES pracovali? A jaké jsou důsledky a pozadí oligarchizace českých médií? O tom všem byla řeč v 28. díle politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 278. červen 2023 32:11

Babišovy divné počty, TikTok bizár a boží trest za Pulp Fiction

Jak dopadlo hledání nějakého uceleného alternativního plánu ANO Andreje Babiše na sražení státního dluhu? Nalézt lze pouze různé výkřiky a taky jasné náznaky Babišova přesvědčení, že Česko vlastně žádný problém se zadlužením nemá a za jeho vlády se nic hrozného nedělo. K tomu se na TikToku Andreje Babiše objevilo, jak cvičí do plavek nebo jak skáče na trampolíně za zvuků hudby z filmu Pulp Fiction. O těchto věcech se mimo jiné hovořilo v sedmadvacátém dílu politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 2625. květen 2023 36:33

Fiala a falešné Maserati. Je zdravější víno než noviny?

Úsporný balíček vlády Petra Fialy. Spousta lidí na něj nadává, ale část ekonomů ho chválí jako ne zcela dokonalý, ale ocenění hodný pokus. Jedna z největších slabin je patrně pokus o osekání dotací, kdy není jasné, jaké dotace se vlastně škrtají. Je to jako, kdyby nějaká rodina sice neměla auto Maserati, ale svůj rodinný rozpočet by „vylepšila“ tím, že škrtne splátky právě na neexistující Maserati. Další sporné věci jsou zachování nulové spotřební daně na víno a zvýšení DPH na noviny. Mimo jiné o tom byla řeč v novém, šestadvacátém díle politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 2511. květen 2023 32:13

Heavy metal Petra Pavla a cedulka pro agenta Bureše

Sto dní od zvolení Petra Pavla prezidentem uplynulo první květnový víkend. Za mnoho věcí ho lze chválit, vytknout se mu dá třeba stylizace do role Václava Havla, když se ukazoval po jeho vzoru v chodbách Pražského hradu s koloběžkou: to se snad měl raději projíždět kolem na své motorce a pozvat heavymetalovou skupinu Iron Maiden. Nový díl politického podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí. Bylo v něm i historické okénko: o výletu do míst, kde bývala v Bratislavě vinárna U Obuvníka, kde Andrej Babiš – jak tvrdí – rozhodně nepodepsal vázací akt s StB.

Sezóna 1Epizoda 2427. duben 2023 39:36

Týrání Zemana a trápení Fialova týmu. Pomohla by marihuana?

Jako by snad exprezidenta Miloše Zemana týral jeho tým, když mu nezařídili bezbariérovou kancelář. A vláda Petra Fialy se v posledních týdnech zjevně trápí. Možná by to chtělo jointa… O něco vážněji řečeno: v návrzích Národní ekonomické rady vlády se skutečně mluví o legalizaci marihuany, která by do rozpočtu přinesla pár miliard. Poslechněte si nový, 24. díl podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.