Dopolední Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Prezident T. G. Masaryk si na okázalost nepotrpěl. Přesto se stal módní ikonou naší historie

První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk byl nejen významnou politickou osobností, ale také módní ikonou. Přednost dával jednoduché eleganci a praktičnosti. Oblíbených kousků oblečení se nerad vzdával a nosil je až do roztrhání.

03:30

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Dnes 03:17

Místo, kde se historie snoubí s vinařstvím. V Klučově u bývalého hradiště roste vinná réva

Chtěli byste spojit výlet do míst, kde se psala historie, s ochutnáváním vína? Nemusíte jezdit až na Moravu, stačí dorazit do středočeského Klučova. Rodinné vinařství, které na Českobrodsku funguje od roku 2017, působí v místech, kde se vinná réva pěstovala už v dobách Karla IV.

Před třemi dny 06:27

TIPY NA VÍKEND: Jaro na vsi v Přerově nad Labem nebo jarní jarmark v Ratajích nad Sázavou

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před třemi dny 03:13

Pro Šárku Petrášovou se práce v sociálních službách stala srdeční záležitostí

Šárka Petrášová původně chtěla pracovat ve zdravotnictví v oboru ergoterapie. Vždy ale měla blízko také k výtvarným činnostem, a tak ještě na studiích přijala místo vedoucího terapeutické tvůrčí dílny ve společnosti POHODA. Nakonec jí práce v sociálních službách natolik oslovila, že ve společnosti POHODA zůstala už 14 let a dnes tu působí jako vedoucí sociálních služeb.

Před čtyřmi dny 03:28

Jsem rád, že jsem strýce zažil, říká prasynovec Josefa Lady, Antonín Jedlička mladší

Cenným svědectvím časů dětství Josefa Lady je model hrusické návsi, který vyrobil pan Antonín Jedlička. Byl synem Marie, rozené Ladové, Josef Lada byl tedy jeho strýc. A syn pana Jedličky, také Antonín, Ladův prasynovec, tento a další modely předvádí návštěvníkům.

Před pěti dny 03:04

Mladoboleslavský florbalista Jakub Bína už má tři tituly a svoje umění předává i těm nejmenším

S florbalem začínal na Vysočině, odkud dnes 24letý Jakub Bína zamířil do Pardubic. Pak jeho cesta vedla do Mladé Boleslavi, kam ho zlákala superligová nabídka. Se Středočechy vybojoval už 3 tituly. S Jakubem Bínou natáčel reportér Pavel Petr.

Před šesti dny 03:29

Projekt SRNA mění staré láhve na krásné věci. Díky nápadu mohou sloužit ještě dalším generacím

Sochař Dominik Hejtmánek měl vždy ekologické smýšlení a zároveň je tak trochu kutil. V roce 2012 začal recyklovat staré láhve na originální skleničky a vázy. Nápad se dostavil, když seděl s kamarádem v baru. Bylo mu líto krásných láhví, které skončí v popelnici, a tak ho napadlo, uříznout jim hrdlo a udělat z nich designové skleničky.

Před týdnem 03:17

Zaprášené minerály se obtížně čistí, přesto má každý sběratel místo, kde se chlubí nejhezčími kousky

Stejně jako hydrogeolog a předseda Mineralogické sekce Společnosti Národního muzea Jiří Čížek. Žije na jihozápadním okraji Prahy, minerály sbírá přes 40 let a jeho sbírka čítá několik tisíc kusů, kterých má přes tisíc druhů.

Před týdnem 03:11

Jezdecký klub Agira je primárně určen všem dětem, které láká úzký kontakt s koňmi

Zakladatelka Jezdeckého klubu Agira, paní Veronika Válková, chtěla už od dětství práci s koňmi spojit s dětmi. Svůj jezdecký klub vybudovala doslova v polích v těsné blízkosti města Roztoky u Prahy. Tento oblíbený areál mají rády především děti. Už od útlého věku tu na koních mohou jezdit a učí se tu také o koně dobře starat.

Před týdnem 08:03

TIPY NA VÍKEND: Jarní procházky v parku zámku Lány nebo poslední jízda motorákem Buštěhradské dráze

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před týdnem 03:12

Šéfredaktorem Zahrádkáře je Jan Stanzel. To, o čem píší v časopise, zkouší na vlastní zahradě

Už 20 let jezdí na chalupu kousek od Želivky. Pěstuje tam zeleninu, ovocné stromy, keře i květiny. Taky africké fialky. Jeden čas jich měl hodně přes 100. Není divu, že je předsedou specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Saintpaulia. S panem Belo Jamriškou napsali o těchto oblíbených pokojovkách knížku.