8. září 2021

Poslechněte si podcast: Roman Šmucler: Lidé umírali také na strach!

Prezident stomatologické komory Roman Šmucler v Press klubu prohlásil, že spousta starších lidí zemřela strachem. Mezi ně patřil také jeho otec. Když viděl v televizi, co se děje, ztratil chuť k životu. Není možné slyšet, že všichni umřeme. Kdyby se virus vrátil, je podle Šmuclera důležité léčit. A také naťuknul volby, které označil za volby o ničem. Více v našem Press klubu.

24:17

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 33:05

České předsednictví otevře společné zasedání vlády a eurokomise v Litomyšli, řekl v Premiérském Press klubu Petr Fiala

Petr Fiala (ODS) byl hostem dalšího Premiérského Press klubu Frekvence 1. V rozhovoru řešil s šéfredaktorem stanice mimo jiné blížící se předsednictví Česka v Radě EU.

Před třemi dny 25:34

Zastropování cen energií by byla chyba! Způsobilo by to jejich nedostatek, řekl v Press klubu ekonom Petr Bartoň

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. Promluvil o současné inflaci v Česku a také o tom, co by způsobilo zastropování cen energií.

Před čtyřmi dny 20:31

Podpora zbrojních dodávek pro Ukrajinu v Německu slábne! Politici budou muset reagovat, řekl v Press klubu Martin Jonáš

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl berlínský zpravodaj České televize, novinář Martin Jonáš. S Čestmírem Strakatým řešili hlavně aktuální pomoc Německa směrem k Ukrajině.

Před šesti dny 29:57

Jan Hnízdil: Mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma aktivní péče o zdraví

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl lékař Jan Hnízdil. Na úvod rozhovoru uvedl, že mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma zdraví. Tedy aktivní péče o zdraví. Zmínili i aktuální situaci v čínské finanční metropoli Šanghaji. Čína je podle něj pro globální svět inspirací totality. Demonstrují, jak se mají lidé zotročit a západní svět tam bere inspiraci, jak bojovat proti koronaviru. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s lékařem Janem Hnízdilem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 31:46

Petr Arenberger: Lepší přijít preventivně desetkrát a zbytečně!

Prevence je klíčová! To řekl exministr zdravotnictví a přední český dermatolog Petr Arenberger v našem Press klubu. Čas je strašně důležitý při onemocnění kůže. A je lepší přijít desetkrát zbytečně než jednou v době, kdy je pozdě. Lidé mohou dojít také příští týden na Václavské náměstí se zdarma nechat vyšetřit.

Před týdnem 34:05

Karel Havlíček: Vláda to dělá zoufale špatně

Podle Karla Havlíčka to vláda nedělá zle, ale doslova zoufale špatně. Co má konkrétně na mysli, si poslechněte v našem Press klubu. Růst cen a třetí nejvyšší inflace v EU jsou výsledky její práce. Podle něj jde o vládnutí dle hesel před volbami.

Před týdnem 21:21

Jiří Pospíšil: Sankce musí být co nejtvrdší!

Europoslanec Jiří Pospíšil hovořil v našem Press klubu o nutnosti co nejtvrdších sankcí. A také o současném stavu kolem plynu a ropy. Vzpomínal také na život Medy Mládkové. A ohradil se proti tweetu Martina C. Putny, který nepochopil její život. Více v našem Press klubu!

Před týdnem 27:37

Mám v ruce důkaz pro novou kauzu, říká novinář Janek Kroupa

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl novinář Janek Kroupa. V rozhovoru s Honzou Dědkem prozradil, že má v ruce důkazy pro novou třaskavou kauzu. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Před týdnem 28:12

Lukáš Kovanda: Pětitisícový příspěvek pro domácnosti s dětmi do 18 let by měl být lépe zacílený

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl ekonom Lukáš Kovanda. Na úvod rozhovoru se věnovali plánovanému pětitisícovému příspěvky pro domácnosti s dětmi do 18 let. Podle Lukáše Kovandy je příspěvek až příliš plošný a měl by se lépe zacílit hlavně na domácnosti, které to opravdu potřebují. Ekonom dále uvedl, že slevové akce jsou v této době vyhledávanější než kdy jindy. Podle letáků nenakupují už jen senioři, ale i lidé středního věku a mladí lidé. Tím, že chce vláda tyto slevové akce omezit, jde výrazně proti lidem a měla by to podle Lukáše Kovandy přehodnotit. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s ekonomem Lukášem Kovandou si poslechněte zde:

Před 2 týdny 17:23

Jana Woleská: Zprávy z Ukrajiny přinášejí stres a strach

Podle známé psycholožky Jany Woleské je třeba číst zprávy maximálně jednou denně. Situace na Ukrajině v nás vzbuzuje strach, úzkost a obavu z toho, co bude dál. Člověk by měl zažít něco pozitivního, najít si koníčka a nezatěžovat hlavu negativními myšlenkami.