Marian Jurečka: Nechceme rozšiřovat ministerstva

Press klub
Před 2 týdny 23:00

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka bere volební výsledek jako koaliční. Jak dopadlo kroužkování u Pirátů a STAN nechává na nich. Koalice Spolu nemá zájem rozšiřovat ministerstva a zakládat nový rezort. V našem Press klubu hovořil také o stavu prezidenta a nelíbí se mu informační šumy.

Press klub

Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Další epizody

Včera
22:00

Vlastimil Válek: Nechci se nechat vtáhnout do nesmyslných politických debat čtyř ministrů, kteří se navzájem nejsou schopni se domluvit na jednotné strategii

Hostem úterního Press klubu Frekvence 1 byl poslanec, lékař a kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09. V rozhovoru s Čestmírem Strakatým potvrdil slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), že současná situace je epidemií neočkovaných. Jedinou cestou je podle něj naočkovat co nejrychleji ty neočkované a těm, co mají dvě dávky, co nejdříve aplikovat tu třetí. Zároveň uvedl, že se nechce se nechat vtáhnout do nesmyslných politických debat čtyř ministrů, kteří se navzájem nejsou schopni se domluvit na jednotné strategii. Rád ale vstoupí do diskuze s odborníky.

Před dvěma dny
23:25

Stanislav Trávníček: Lidé by měli rychle odejít od dodavatele poslední instance

Stanislav Trávníček byl hostem našeho Press klubu. Předseda Rady Energetického regulačního úřadu radí lidem zafixovat cenu na jeden rok, na delší období se jedná už o spekulaci. Nelze podle něho také vyloučit krach dalších dodavatelů. Ukazuje to na fungující trh, ačkoli je to pro lidi velmi nepříjemná záležitost. Lidé by si měli najít co nejrychleji nového dodavatele a odejít od toho poslední instance.

Před pěti dny
26:16

Zdeněk Petzl: Automobilky musí pracovat s čipy, o kterých ví, že fungují, že jsou bezpečné

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petzl. Řešili spolu aktuální problémy automobilového průmyslu. Zdeněk Petzl mimo jiné vysvětlil, jak je to s nedostatkem čipů. Podle něj automobilky musí pracovat s čipy, o kterých ví, že fungují, že jsou bezpečné, a že jsou funkční v -30 i +30 stupních.

Před šesti dny
31:09

Pavel Žáček: Minulou tiskovkou vyhlásil kancléř Mynář válku Senátu, dnes ÚVN

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl dnes Pavel Žáček, historik, zakladatel a první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek, a také znovu zvolený poslanec na kandidátce koalice Spolu. V rozhovoru s politickým komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou mluvili o dnešním videu, které ukazuje prezidenta Zemana v nemocnici i o nejasných informacích, které se dostávají do médií z Hradu.

Před týdnem
25:06

Marek Benda: Co se děje není fér vůči lidem. Není to fér ani vůči prezidentovi

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl poslanec ODS Marek Benda. Řešili spolu zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana a v rámci toho připravovanou aktivaci článku 66. Řeč přišla i na povolební vyjednávání nebo na to, "jací kostlivci ve skříních" čekají na budoucí vládu, kterou zřejmě vytvoří koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a Pirátů se Starosty a nezávislými.

Před týdnem
22:22

Politici i novináři by měli respektovat soukromí nemocného člověka, řekl v Press klubu rektor UK Tomáš Zima

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl rektor UK Tomáš Zima. Mimo jiné reagoval na aktuální dění okolo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem
23:16

Lidé naspořili během covidu, kdy nemohli utrácet, 480 miliard! Těžko říci, zda je pustí, řekl v Press klubu Aleš Michl

Lidé naspořili během covidu, kdy nemohli utrácet za cestování, kulturu a další volnočasové aktivity, 480 miliard! V Press klubu Frekvence 1 to řekl člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl.

Před týdnem
31:36

Babiš na Frekvenci 1: Pověření sestavit vládu nepřijmu, jdeme do opozice! Poslechněte si záznam klíčového Press klubu

Premiér Andrej Babiš by nepřijal pověření od prezidenta Miloše Zemana, aby jako lídr nejsilnější strany jednal o sestavení kabinetu. V Press klubu Frekvence 1 dnes prohlásil, že je se svým hnutím připraven předat bez obstrukcí vládu vznikající koalici pěti stran a přejít do opozice.

Před týdnem
09:48

Podpis prezidenta pod svolání nové Sněmovny je nafocený a natočený, řekl v Press klubu předseda Radek Vondráček

To, jak prezident v nemocnici podepisuje svolání zasedání nové Sněmovny na pondělí 8. listopadu, je natočené a nafocené! Opravdu to udělal, zdůraznil v Pressklubu Frekvence 1 stávající šéf dolní komory parlamentu Radek Vondráček.