Krizový scénář Letiště Praha v další vlně covidu předpokládá, že už nemůže být hůř, řekl v Press klubu šéf letiště Jiří Pos

Press klub
Před 3 týdny 17:47

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl nový šéf Letiště Praha Jiří Pos. S Annou Kociánovou mluvili o budoucnosti pražského letiště, i o tom, proč je podle něj prioritou dokončit projekt paralelní dráhy. Uslyšíte například i to, že v současnosti se z Prahy létá do 115 destinací, před covidovou pandemií jich přitom bylo 165.

Press klub

Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Další epizody

Včera
31:36

Babiš na Frekvenci 1: Pověření sestavit vládu nepřijmu, jdeme do opozice! Poslechněte si záznam klíčového Press klubu

Premiér Andrej Babiš by nepřijal pověření od prezidenta Miloše Zemana, aby jako lídr nejsilnější strany jednal o sestavení kabinetu. V Press klubu Frekvence 1 dnes prohlásil, že je se svým hnutím připraven předat bez obstrukcí vládu vznikající koalici pěti stran a přejít do opozice.

Před dvěma dny
09:48

Podpis prezidenta pod svolání nové Sněmovny je nafocený a natočený, řekl v Press klubu předseda Radek Vondráček

To, jak prezident v nemocnici podepisuje svolání zasedání nové Sněmovny na pondělí 8. listopadu, je natočené a nafocené! Opravdu to udělal, zdůraznil v Pressklubu Frekvence 1 stávající šéf dolní komory parlamentu Radek Vondráček.

Před třemi dny
23:00

Marian Jurečka: Nechceme rozšiřovat ministerstva

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka bere volební výsledek jako koaliční. Jak dopadlo kroužkování u Pirátů a STAN nechává na nich. Koalice Spolu nemá zájem rozšiřovat ministerstva a zakládat nový rezort. V našem Press klubu hovořil také o stavu prezidenta a nelíbí se mu informační šumy.

Před čtyřmi dny
22:38

Vít Rakušan: Příštím premiérem určitě nebudu!

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan vysvětlil v našem Press klubu proč nebude příštím premiérem. Ctí memorandum a také to, na čem se koalice dohodly. Promluvil také o pověření Andreje Babiše sestavit vládu. Zmínil v té souvislosti parlamentní většinu. Nelituje také vzniku koalicí díky kterým nepropadly demokratické hlasy. Kdyby se stal ministrem vnitra, chtěl by zajistit dobré podmínky policistům bez jakéhokoli tlaku.

Před pěti dny
14:49

Ondřej Kolář: Bohužel jsme v situaci, kdy prezident musí být zbaven svých pravomocí

Druhým hostem povolebního Pressklubu na Frekvenci 1 byl nově zvolený poslanec a zároveň starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. V rozhovoru s Čestmírem Strakatým komentoval aktuální povolební jednání i způsob, jakým hrad informuje o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. K budoucím diskuzím koalice SPOLU a hnutí ANO Kolář také řekl, že doufá, že premiér Babiš chápe, že volby prohrál, a že není tím, kdo bude určovat další směr dění. V rozhovoru dodává: „Jestli to nebude chápat, musí dostat přes prsty.“

Před pěti dny
17:04

Karel Havlíček: Koalice SPOLU má našlápnuto na premiéra a nikdo by to neměl zpochybňovat

Hostem Pressklubu Frekvence 1 byl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. V rozhovoru s Čestmírem Strakatým mluvili o povolebním vývoji v Česku. Havlíček v rozhovoru řekl, že hnutí ANO je připraveno jednat se všemi aktéry politického klání.

Před šesti dny
19:57

Miloš Vystrčil: Vyzývám Kancelář prezidenta republiky, ať konečně řekne, jestli je prezident způsobilý vykonávat funkci. Vyhneme se tak věcem, kterým jsme v posledních dnech svědky

Hostem speciálního povolebního Press klubu Frekvence 1 byl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). S moderátorem Čestmírem Strakatým řešili zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Vystrčil předpokládá, že by mělo rychle dojít k sestavení vlády, protože koalice SPOLU a Pirátů se Starosty a nezávislými má 108 mandátů. Pokud by prezident pověřil sestavením vlády šéfa hnutí ANO, nevylučuje to vyjednávání o vládě mezi oběma koalicemi. Poslechněte si celý speciální povolební Press klub moderátora Čestmíra Strakatého s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem.

Před týdnem
08:29

Když spletete vyznačení preferenčních hlasů, lístek pro stranu nepropadne, řekl v Press klubu Petr Vokáč

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč. Odpovídal na dotazy týkající se právě probíhajících voleb do Sněmovny. Posluchačům mimo jiné poradil, jak můžou volit formou preferenčních hlasů.

Před týdnem
25:51

Václav Klaus: Tématem voleb by měla být třeba situace ve Škodovce. Žádná politická strana se tím ale nezabývá

Hostem čtvrtečního Press klubu Frekvence 1 byl bývalý prezident Václav Klaus. S Romanou Navarovou mluvili o jeho zdraví, a také o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Václav Klaus zmínil i kde bude v pátek volit. Dalšími tématy byly například nadcházející parlamentní volby nebo situace v mladoboleslavské automobilce Škoda Auta, která výrazně omezí nebo zcela zastaví výrobu kvůli chybějícím čipům.

Před týdnem
28:46

Petr Fiala: Pokud budeme šetřit a udržíme chod ekonomiky, tak garantujeme, že se daně zvedat nebudou

Posledním hostem předvolebního Press klubu Frekvence 1 byl předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala. S moderátorem Čestmírem Strakatým mluvili například o tom, jakými kroky chce dosáhnout vyrovnaného rozpočtu. Dalším tématem byl koronavirus. Pokud bychom podle Fialy zasahovali lokálně a včas, pak nebude potřeba dalších lockdownů. A na dotaz posluchačky odpověděl, že i za případné vlády koalice SPOLU dostanou senioři přidáno.