Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Karel Havlíček: Jediné, co jsme se z programového prohlášení vlády o covidu dozvěděli, je, že se s ním musíme naučit žít

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl poslanec a bývalý ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček. Řešili spolu páteční volbu místopředsedy Sněmovny, která nakonec neproběhla. Zároveň kritizoval programové prohlášení nové vlády premiéra Petra Fialy. Podle něj je v něm spousta vzletných myšlenek, ale chybí, jak se budou cíle naplňovat. Typický příklad je podle Havlíčka covid. Opozice podle něj za vlády premiéra Andreje Babiše rok a půl přesně věděla, jak by ho řešila. Ale jediné, co jsme se v programovém prohlášení dozvěděli, je, že se s ním musíme naučit žít. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s poslancem Karlem Havlíčkem si můžete poslechnout zde:

22:51

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:48

Filip Neusser: Olympionici neletěli do Číny vládním speciálem kvůli vyostřeným vztahům s Ruskem

Hostem pátečního Press klubu Frekvence 1 byl šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser. V rozhovoru s Romanou Navarovou mimo jiné vysvětloval, proč naši olympionici neletěli do Pekingu vládním speciálem. Poslechněte si záznam.

Včera 20:05

Radovan Vávra: Všichni máme víc peněz než si myslíme

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl investor a bankéř Radovan Vávra. V rozhovoru mimo jiné řekl, že při vysoké inflaci je správné orientovat se do nemovitostí. Doporučuje mimo jiné, že pokud má někdo volné peněžní prostředky, měl by je použít k umoření hypotéky. Zároveň uvedl, že všichni máme více peněz než si myslíme. Proto doporučuje průměrné české rodině investovat i tisícovku měsíčně. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s investorem a bankéřem Radovanem Vávrou si můžete poslechnout zde:

Včera 22:47

Mýdlo a voda udělají stejnou službu jako dezinfekce, řekla v Press klubu Monika Arenbergerová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla přední česká dermatoložka Monika Arenbergerová. Mimo jiné promluvila o tom, že stejnou službu jako dezinfekce, udělají mýdlo a voda.

Před dvěma dny 28:02

Banderas mě políbil na tvář, ale nebyla jsem jediná, řekla v Press klubu spisovatelka Donátová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla spisovatelka Uljana Donátová. Žena, která je také tiskovou mluvčí karlovarského filmového festivalu, během rozhovoru s Honzou Dědkem prozradila i pár zajímavých historek, které v lázeňském městě zažila s hvězdnými hosty,

Před čtyřmi dny 19:33

Michael Romancov: Na Ukrajině může kdykoli konflikt přerůst v něco většího!

Politický geograf Michael Romancov se rozhovořil o situaci na Ukrajině. V našem Press klubu připouští, že konflikt může přerůst v něco většího. Pokud Moskva bude trvat na svých požadavcích, postrádá to od aktérů jakoukoli racionalitu.

Před pěti dny 20:45

Jindřich Rajchl: Pandemický zákon je útokem na práva a svobodu!

Jindřich Rajchl z hnutí Trikolóra se opřel do nové vlády. V našem Press klubu se mu hlavně nelíbila novela pandemického zákona. Ta podle něj narušuje princip demokratického státu. Díky ní má vláda větší moc než římský diktátor.

Před týdnem 21:26

Igor Chmela: Dobrovolníkem Červeného kříže jsem se stal díky koroně

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl herec Igor Chmela. Co má rád na herectví a jaké typy herců naopak nemá rád. Ač herec, je dobrovolníkem Červeného kříže. Vedly ho k tomu dva důvody. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s hercem Igorem Chmelou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 22:02

Bohumil Pečinka: Vláda podle mě o povinném očkování rozhodla správně. Chápu ale, že rozhodnutí nebylo jednoduché

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Probírali spolu středeční rozhodnutí vlády o zrušení povinného očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Diskutovali taky nad rozhodnutím poslance Jana Farského z hnutí STAN složit mandát kvůli půlroční stáži v USA. Věnovali se i nedělnímu Prezidentskému Press klubu. A to konkrétně prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Petrem Fialou. A dotkli se i oznámeného složení stínové vlády opozičního hnutí ANO. Celý rozhovor moderátora Luboše procházky s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 19:52

Zdeněk Nekula: Demonstrace vnímám jako určitou formu komunikace a vyjednávání. Zemědělci ale u mě mají dveře otevřené

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Ten mimo jiné řekl, že demonstrace chápe jako určitou formu komunikace a vyjednávání. Zároveň ale dodal, že dveře u něj mají zemědělci otevřené. Mimo jiné vysvětlil, proč je potřeba změnit to, jak stát přistupuje k malým a velkým zemědělcům. Podle Nekuly se v minulosti dotační kyvadlo vychýlilo směrem k velkým podnikům a ti menší zemědělci dostávali zhruba o dva tisíce korun méně na hektar. Proto chce tato vláda narovnat dotační kyvadlo do rovnovážné polohy. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 28:12

Miloš Vystrčil: Jsem rád, že prezident pracuje. Že se nechce vidět, mě mrzí!

Předseda senátu Miloš Vystrčil se v našem Press klubu rozpovídal o vládním prohlášení nebo politickém bojkotu Olympijských her v Pekingu. A také zaglosoval, že s ním prezident Miloš Zeman nebude dál řešit zahraniční politiku. S nadsázkou je rád, že ji bude řešit alespoň s premiérem Petrem Fialou.