Press klub
21. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Jiří Beran: Zodpovědnost lidí je správná volba!

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran cítí, že je čas na přebrání zodpovědnosti lidmi. Stejně tak si i lidé berou a riskují následky a podle toho se musejí chovat. Profesor Beran také není fanouškem očkování těhotných žen.

30:25

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 16:23

Zdeněk Kosour: Lidé s handicapem můžou mít lepší pracovní výkony než ti zdraví

Hostem Press klubu byl zakladatel Asociace sociálních podniků Zdeněk Kosour. Moderátorce Báře Nesvadbové ke spornému tématu inkluze řekl, že bariéry se mají bortit. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před třemi dny 17:08

Martin Engel: Protest lékařů za nás nekončí

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Podle něj protest lékařů trvá, dokud nevznikne dohoda na tom, že se ruší. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před čtyřmi dny 16:07

Ivan Pilný: Ministři by měli bojovat za Česko, třeba i s Evropskou unií

Poslanci opět řeší rozpočet na příští rok. Má schodek přes čtvrt bilionu korun a podle opozičních poslanců poškodí Českou republiku. Podle vlády ale příliš mnoho cest, jak se dostat ze stále vyššího dluhu není. Hostem Press klubu byl bývalý ministr financí Ivan Pilný. S Romanou Navarovou si povídal právě o tom, co se na návrhu rozpočtu nelíbí jemu. Řekl, že jsou i cesty, jak firmám ulevit od vysokých cen energií, jen to znamená jít proti Bruselu. Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 19:22

Marian Jurečka: Musíme dát emoce stranou a najít kompromis

Pondělí 27. listopadu se neslo ve znamení celorepublikové stávky. Odbory požadují změnu konsolidačního balíčku. Pokud projde, bude to podle nich znamenat výrazné zhoršení životní úrovně. Hostem Press klubu byl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Romana Navarová se ho ptala, jak chtějí celou situaci řešit a jestli najdou s nespokojenými lidmi společnou řeč. Poslechněte si celý pořad.

Před šesti dny 16:30

Josef Středula: Do protestu se zapojil zhruba milion lidí

Předseda naší největší odborové centrály Josef Středula spočítal v Press klubu účast na dnešním protestním dni. Zastavil se u reakce premiéra Fialy a popsal akci jako výstražnou. V Press klubu se dozvíte proč se zapojili zaměstnanci Škodovky a proč naopak nebyly problémy v dopravě, kde se ke stávce nepřipojili.

Před týdnem 20:06

Peter Hajduk: Sebeláska je potřebná

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ortoped Petr Hajduk. Moderátorce Báře Nesvadbové mimo jiné vyjmenoval příčiny, proč je početí dítěte přirozenou cestou čím dál složitější. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:15

Monika Hilšerová: Válek čeká na to, co se v prosinci stane v nemocnicích

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla zakladatelka sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová. Na dotaz moderátora Čestmíra Strakatého nevyloučila možnost kolapsu zdravotnictví. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:02

František Dobšík: Ministr chtěl chce snížit náklady zvýšením počtu žáků ve třídách

V pondělí 27.listopadu zůstane poměrně podstatná část základních, středních nebo mateřských škol zavřená. Zaměstnanci stávkou chtějí upozornit vládu na to, že kroky které podnikají neschvalují. Podle slov předsedy školských odborů Františka Dobšíka není pravdou, že by stávkovali pro peníze. Vadí jim, jakým způsobem chce stát na školství šetřit. V Press klubu se ho ptal Čestmír Strakatý. Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:55

Radek Mátl: Máme dluh vůči Česku, čeká nás rekordní výstavba

Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic, hovoří v Press klubu o rekordní výstavbě dálnic v příštích letech. A vidí dluh, který je třeba splatit další výstavbou. Jakým problémem je legislativa a kolik stojí kilometr dálnice? I o tom byla řeč v Press klubu Frekvence 1.

Před týdnem 15:46

Natálie Kuňáková: Zatím se umělé inteligence nemusíme bát!

Právnický talent roku Natálie Kuňáková v našem Press klubu hovořila o umělé inteligenci. Podle ní se nemusíme bát. Je to strojové učení a pojem umělá inteligence je používán marketingově a vyvolává zbytečný pocit strachu. Každý, kdo čte zprávy na internetu musí zaujmout kritické myšlení a sám si vyhodnotit že ne vše musí být pravda.