2. září 2021

Poslechněte si podcast: Česko se stává malým Hollywoodem i kvůli situaci v Maďarsku, řekl v Press klubu Tomáš Kučera

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl kostymér hollywoodských projektů natáčených v Česku Tomáš Kučera. V rozhovoru mimo jiné řekl, proč se k nám přesouvá řada světových produkcí.

14:42

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 31:12

Michal Ihnát: Svůj PIN nikdy nikomu nedávat!

Kriminalista Michal Ihnát v našem Press klubu vybízí k velké opatrnosti při machinacích s kreditními kartami. A dává jasnou radu. Nikomu nesdělovat svůj PIN. V tu chvíli jdou škody za vámi. Pozor také na podvodné telefonáty. Pokud podvodník vloží peníze do bitcoinového bankomatu, tak jsou nenávratně pryč.

Před dvěma dny 21:24

Alena Schillerová: Andrej Babiš je na předem plánované cestě za voliči. Z jednání Sněmovny je řádně omluven

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. V první části rozebírali žádost koaliční vlády o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Ve druhé části mimo jiné probírali cestu předsedy hnutí Andreje Babiše na jižní Moravě, kvůli které bývalý premiér při žádosti o prodloužení nouzového stavu ve Sněmovně chybí. A odpověděla i na to, zda už se Andrej Babiš rozhodl pro kandidaturu na prezidenta. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s předsedkyní poslaneckého klubu hnutí ANO a exministryní financí Alenou Schillerovou si poslechněte zde:

Před třemi dny 29:44

Napsal jsem o šprtovi, co vyšprtal všechny učebnice, prozradil o nové knize Lukáš Pavlásek

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl komik Lukáš Pavlásek. S moderátorem Honzou Dědkem např. probírali jeho novou knihu pro děti Bláznivá škola. Poslechněte si záznam.

Před čtyřmi dny 18:21

Za tu dobu, co jsou na radnici, neměli odvahu k ničemu! Bohuslav Svoboda komentuje kritiku primátora Hřiba

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), který v rozhovoru s Romanou Navarovou reagoval na kritiku své osoby ze strany současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Poslechněte si záznam.

Před čtyřmi dny 17:29

Vojtěch Bednář: Stres nás opotřebovává

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl sociolog Vojtěch Bednář. Řeč byla hlavně o krizích, které nás v posledních letech provází. Nejdříve koronavirus, následně válka na Ukrajině a teď hrozba vysoké inflace. Díky tomu jsme ze stresového hlediska opotřebovaní poměrně hodně. Zároveň uvedl, že člověk je adaptabilní, umí se přizpůsobit. Proto se přizpůsobujeme krizím, učíme se žít v daleko nejistější době, než třeba před pěti lety. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého se sociologem Vojtěchem Bednářem si poslechněte zde:

Před pěti dny 18:24

Zdeněk Hřib: Prosíme Pražany o trpělivost, už to nešlo odkládat!

Podle primátora Zdeňka Hřiba už nešlo odkládat opravu Barrandovského mostu. Nabádá k ohleduplnosti a trpělivosti. Pokud lze využít MHD nebo home office, je to ta nejlepší varianta. Prosí také o používání navigačních aplikací. Protože i na objízdných trasách mohou vznikat komplikace.

Před týdnem 33:05

České předsednictví otevře společné zasedání vlády a eurokomise v Litomyšli, řekl v Premiérském Press klubu Petr Fiala

Petr Fiala (ODS) byl hostem dalšího Premiérského Press klubu Frekvence 1. V rozhovoru řešil s šéfredaktorem stanice mimo jiné blížící se předsednictví Česka v Radě EU.

Před týdnem 25:34

Zastropování cen energií by byla chyba! Způsobilo by to jejich nedostatek, řekl v Press klubu ekonom Petr Bartoň

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. Promluvil o současné inflaci v Česku a také o tom, co by způsobilo zastropování cen energií.

Před týdnem 20:31

Podpora zbrojních dodávek pro Ukrajinu v Německu slábne! Politici budou muset reagovat, řekl v Press klubu Martin Jonáš

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl berlínský zpravodaj České televize, novinář Martin Jonáš. S Čestmírem Strakatým řešili hlavně aktuální pomoc Německa směrem k Ukrajině.

Před týdnem 29:57

Jan Hnízdil: Mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma aktivní péče o zdraví

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl lékař Jan Hnízdil. Na úvod rozhovoru uvedl, že mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma zdraví. Tedy aktivní péče o zdraví. Zmínili i aktuální situaci v čínské finanční metropoli Šanghaji. Čína je podle něj pro globální svět inspirací totality. Demonstrují, jak se mají lidé zotročit a západní svět tam bere inspiraci, jak bojovat proti koronaviru. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s lékařem Janem Hnízdilem si můžete poslechnout zde: