Press klub
2. září 2021

Poslechněte si podcast: Česko se stává malým Hollywoodem i kvůli situaci v Maďarsku, řekl v Press klubu Tomáš Kučera

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl kostymér hollywoodských projektů natáčených v Česku Tomáš Kučera. V rozhovoru mimo jiné řekl, proč se k nám přesouvá řada světových produkcí.

14:42

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 17:33

Nelegálních migrantů je čtyřikrát víc než v uprchlické vlně 2015, řekl šéf policie Vondrášek

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl policejní prezident Martin Vondrášek. V rozhovoru mimo jiné promluvil o současné uprchlické vlně nebo o bezpečnostních opatřeních během evropských summitů v Praze.

Před dvěma dny 18:24

Miloš Vystrčil: Závislost na totalitních zemích je cesta do pekel

Předseda Senátu Miloš Vystrčil varuje před závislostí na zemích s totalitním režimem. V Press klubu to označil za cestu do pekel. Vláda by podle něj měla lidem lépe vysvětlit situaci, jinak dělá vše, co může. Vnímá také, že lidi trápí nejistota. Po senátních volbách cítil úlevu, únavu a také radost. Čelil pomluvám a bojoval také proti Babišovi.

Před třemi dny 17:35

Piráty nepožádal o podporu nikdo z prezidentských kandidátů, řekl pražský primátor Hřib

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl pražský primátor Zdeněk Hřib z Pirátské strany. V rozhovoru komentoval povolební vyjednávání v Praze i to, jestli jeho strana podpoří některého z kandidátů na Hrad. Poslechněte si záznam.

Před čtyřmi dny 15:40

Čím si nejsme jistí, to necháme v lese, říká v Press klubu mykolog Libor Tmej

Hostem Heleny Šulcové v Press klubu Frekvence 1 byl mykolog Libor Tmej. Rozpovídali se nejen o tom, jaké houby aktuálně rostou a kde, ale také třeba o tom, že hřib hořčák má léčivé účinky. A v závěru padl i jeden zajímavý recept. Celý rozhovor moderátorky Heleny Šulcové s mykologem Liborem Tmejem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:40

Starat se o sebe je důležité, ale nesmí se to stát posedlostí, řekla v Press klubu imunoložka Václava Adámková

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byla primářka klinické mikrobiologie Václava Adámková. Podle ní je důležité se o sebe starat, ale nesmí se to stát posedlostí. Podle ní jsou antibiotika vzácným přírodním dědictvím, které jsme získali, které ale také dokážeme rychle zničit a zahubit. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s imunoložkou Václavou Adámkovou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 06:02

Koalice se nerodí, budeme jednat se všemi, řekl v Press klubu Bohuslav Svoboda

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl poslanec ODS a lídr koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslav Svoboda. S ohledem na probíhající schůzi Sněmovny byl rozhovor po telefonu a z technických důvodů skončil po pěti minutách. Bohuslav Svoboda nicméně uvedl, že koalice na pražském magistrátu se zatím nerodí a vítězná koalice SPOLU bude v nadcházejících dnech jednat se všemi subjekty, které se probojovaly volebním maratonem. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s kandidátem koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslavem Svobodou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:51

Má práce mě dobře živí, říká dabingová hvězda Petr Neskusil

Hostem svátečního Press klubu Frekvence 1 byla dabingová hvězda Petr Neskusil. Mimo jiné promluvil o tom, že se ke své profesi dostal díky otci. Neváhal také upřímně odpovědět na otázku, jestli ho dabing dobře živí. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 17:31

Volby se nestaly referendem o vládě, řekl bývalý prezident Václav Klaus

Hostem rádia Frekvence 1 byl bývalý prezident Václav Klaus. V rozhovoru mimo jiné hodnotil uplynulé volby. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 16:30

Jiří Gavor: Ceny půjdou postupně dolů, vše špatné se jednou přežene

Podle šéfa Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora ceny energií půjdou dolů. V našem Press klubu řekl, že si uvědomuje až fatální následky současného stavu, ale každá válka se jednou přežene. 10 let byly ceny dole, na tu úroveň se podle něho asi nevrátí. Ale je optimistou. Se 3 výbuchy během krátkého časového úseku jako v Dánsku a Švédsku se nepotkal. Vidí za nimi speciální akci.

Před týdnem 18:11

Karel Havlíček: Ve velkých městech to bylo referendum o vládě

Místopředseda ANO Karel Havlíček v našem Press klubu zhodnotil víkendové komunální a senátní volby. porovnal výsledky i postoj ve velkých městech a menších obcích. Také si je vědom různých interpretací výsledků jednotlivých stran. Ale s výsledky u něj panuje vesměs spokojenost.