Press klub
9. květen 2022

Poslechněte si podcast: Petr Arenberger: Lepší přijít preventivně desetkrát a zbytečně!

Prevence je klíčová! To řekl exministr zdravotnictví a přední český dermatolog Petr Arenberger v našem Press klubu. Čas je strašně důležitý při onemocnění kůže. A je lepší přijít desetkrát zbytečně než jednou v době, kdy je pozdě. Lidé mohou dojít také příští týden na Václavské náměstí se zdarma nechat vyšetřit.

31:46

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 17:35

Piráty nepožádal o podporu nikdo z prezidentských kandidátů, řekl pražský primátor Hřib

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl pražský primátor Zdeněk Hřib z Pirátské strany. V rozhovoru komentoval povolební vyjednávání v Praze i to, jestli jeho strana podpoří některého z kandidátů na Hrad. Poslechněte si záznam.

Před dvěma dny 15:40

Čím si nejsme jistí, to necháme v lese, říká v Press klubu mykolog Libor Tmej

Hostem Heleny Šulcové v Press klubu Frekvence 1 byl mykolog Libor Tmej. Rozpovídali se nejen o tom, jaké houby aktuálně rostou a kde, ale také třeba o tom, že hřib hořčák má léčivé účinky. A v závěru padl i jeden zajímavý recept. Celý rozhovor moderátorky Heleny Šulcové s mykologem Liborem Tmejem si můžete poslechnout zde:

Před pěti dny 15:40

Starat se o sebe je důležité, ale nesmí se to stát posedlostí, řekla v Press klubu imunoložka Václava Adámková

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byla primářka klinické mikrobiologie Václava Adámková. Podle ní je důležité se o sebe starat, ale nesmí se to stát posedlostí. Podle ní jsou antibiotika vzácným přírodním dědictvím, které jsme získali, které ale také dokážeme rychle zničit a zahubit. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s imunoložkou Václavou Adámkovou si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 06:02

Koalice se nerodí, budeme jednat se všemi, řekl v Press klubu Bohuslav Svoboda

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl poslanec ODS a lídr koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslav Svoboda. S ohledem na probíhající schůzi Sněmovny byl rozhovor po telefonu a z technických důvodů skončil po pěti minutách. Bohuslav Svoboda nicméně uvedl, že koalice na pražském magistrátu se zatím nerodí a vítězná koalice SPOLU bude v nadcházejících dnech jednat se všemi subjekty, které se probojovaly volebním maratonem. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s kandidátem koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslavem Svobodou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:51

Má práce mě dobře živí, říká dabingová hvězda Petr Neskusil

Hostem svátečního Press klubu Frekvence 1 byla dabingová hvězda Petr Neskusil. Mimo jiné promluvil o tom, že se ke své profesi dostal díky otci. Neváhal také upřímně odpovědět na otázku, jestli ho dabing dobře živí. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 17:31

Volby se nestaly referendem o vládě, řekl bývalý prezident Václav Klaus

Hostem rádia Frekvence 1 byl bývalý prezident Václav Klaus. V rozhovoru mimo jiné hodnotil uplynulé volby. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 16:30

Jiří Gavor: Ceny půjdou postupně dolů, vše špatné se jednou přežene

Podle šéfa Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora ceny energií půjdou dolů. V našem Press klubu řekl, že si uvědomuje až fatální následky současného stavu, ale každá válka se jednou přežene. 10 let byly ceny dole, na tu úroveň se podle něho asi nevrátí. Ale je optimistou. Se 3 výbuchy během krátkého časového úseku jako v Dánsku a Švédsku se nepotkal. Vidí za nimi speciální akci.

Před týdnem 18:11

Karel Havlíček: Ve velkých městech to bylo referendum o vládě

Místopředseda ANO Karel Havlíček v našem Press klubu zhodnotil víkendové komunální a senátní volby. porovnal výsledky i postoj ve velkých městech a menších obcích. Také si je vědom různých interpretací výsledků jednotlivých stran. Ale s výsledky u něj panuje vesměs spokojenost.

Před týdnem 15:38

Diagnóza hematoonkologického onemocnění už není rozsudkem smrti, říká v Press klubu profesor Tomáš Kozák

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl hematoonkolog Tomáš Kozák. V první části se věnují jeho knize "Tam nahoře už nikdo není", kterou napsal. Následně mluví o demokracii a svobodě slova. Ve druhé části rozhovoru už probírají samotné onemocnění krve. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s hematoonkologem Tomášem Kozákem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 18:56

Policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem, říká šéf dopravní policie Jiří Zlý

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéf dopravní policie Jiří Zlý. V rozhovoru mimo jiné řekl, že policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem. Poslechněte si záznam.