7. leden 2022

Poslechněte si podcast: Mikuláš Bek: Musíme mluvit mnohem jednoznačněji. Neměli bychom říkat něco jiného v Bruselu a něco jiného doma

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek z hnutí STAN. V rozhovoru se mimo jiné věnuje tomu, jak se vybírá hlavní téma předsednictví v Radě Evropské unie. Podle ministra to mohla být například kyberbezpečnost. Zároveň uvedl, že počítá spolu s premiérem Petrem Fialou, že takzvaný neformální summit předsedů vlád zemí EU by proběhl na Pražském hradě. Zatím ale probíhá diskuse o zaměření summitu.

19:58

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 18:21

Za tu dobu, co jsou na radnici, neměli odvahu k ničemu! Bohuslav Svoboda komentuje kritiku primátora Hřiba

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), který v rozhovoru s Romanou Navarovou reagoval na kritiku své osoby ze strany současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Poslechněte si záznam.

Včera 17:29

Vojtěch Bednář: Stres nás opotřebovává

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl sociolog Vojtěch Bednář. Řeč byla hlavně o krizích, které nás v posledních letech provází. Nejdříve koronavirus, následně válka na Ukrajině a teď hrozba vysoké inflace. Díky tomu jsme ze stresového hlediska opotřebovaní poměrně hodně. Zároveň uvedl, že člověk je adaptabilní, umí se přizpůsobit. Proto se přizpůsobujeme krizím, učíme se žít v daleko nejistější době, než třeba před pěti lety. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého se sociologem Vojtěchem Bednářem si poslechněte zde:

Před dvěma dny 18:24

Zdeněk Hřib: Prosíme Pražany o trpělivost, už to nešlo odkládat!

Podle primátora Zdeňka Hřiba už nešlo odkládat opravu Barrandovského mostu. Nabádá k ohleduplnosti a trpělivosti. Pokud lze využít MHD nebo home office, je to ta nejlepší varianta. Prosí také o používání navigačních aplikací. Protože i na objízdných trasách mohou vznikat komplikace.

Před pěti dny 33:05

České předsednictví otevře společné zasedání vlády a eurokomise v Litomyšli, řekl v Premiérském Press klubu Petr Fiala

Petr Fiala (ODS) byl hostem dalšího Premiérského Press klubu Frekvence 1. V rozhovoru řešil s šéfredaktorem stanice mimo jiné blížící se předsednictví Česka v Radě EU.

Před pěti dny 25:34

Zastropování cen energií by byla chyba! Způsobilo by to jejich nedostatek, řekl v Press klubu ekonom Petr Bartoň

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. Promluvil o současné inflaci v Česku a také o tom, co by způsobilo zastropování cen energií.

Před šesti dny 20:31

Podpora zbrojních dodávek pro Ukrajinu v Německu slábne! Politici budou muset reagovat, řekl v Press klubu Martin Jonáš

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl berlínský zpravodaj České televize, novinář Martin Jonáš. S Čestmírem Strakatým řešili hlavně aktuální pomoc Německa směrem k Ukrajině.

Před týdnem 29:57

Jan Hnízdil: Mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma aktivní péče o zdraví

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl lékař Jan Hnízdil. Na úvod rozhovoru uvedl, že mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma zdraví. Tedy aktivní péče o zdraví. Zmínili i aktuální situaci v čínské finanční metropoli Šanghaji. Čína je podle něj pro globální svět inspirací totality. Demonstrují, jak se mají lidé zotročit a západní svět tam bere inspiraci, jak bojovat proti koronaviru. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s lékařem Janem Hnízdilem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 31:46

Petr Arenberger: Lepší přijít preventivně desetkrát a zbytečně!

Prevence je klíčová! To řekl exministr zdravotnictví a přední český dermatolog Petr Arenberger v našem Press klubu. Čas je strašně důležitý při onemocnění kůže. A je lepší přijít desetkrát zbytečně než jednou v době, kdy je pozdě. Lidé mohou dojít také příští týden na Václavské náměstí se zdarma nechat vyšetřit.

Před týdnem 34:05

Karel Havlíček: Vláda to dělá zoufale špatně

Podle Karla Havlíčka to vláda nedělá zle, ale doslova zoufale špatně. Co má konkrétně na mysli, si poslechněte v našem Press klubu. Růst cen a třetí nejvyšší inflace v EU jsou výsledky její práce. Podle něj jde o vládnutí dle hesel před volbami.

Před týdnem 21:21

Jiří Pospíšil: Sankce musí být co nejtvrdší!

Europoslanec Jiří Pospíšil hovořil v našem Press klubu o nutnosti co nejtvrdších sankcí. A také o současném stavu kolem plynu a ropy. Vzpomínal také na život Medy Mládkové. A ohradil se proti tweetu Martina C. Putny, který nepochopil její život. Více v našem Press klubu!