25. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Stanislav Trávníček: Lidé by měli rychle odejít od dodavatele poslední instance

Stanislav Trávníček byl hostem našeho Press klubu. Předseda Rady Energetického regulačního úřadu radí lidem zafixovat cenu na jeden rok, na delší období se jedná už o spekulaci. Nelze podle něho také vyloučit krach dalších dodavatelů. Ukazuje to na fungující trh, ačkoli je to pro lidi velmi nepříjemná záležitost. Lidé by si měli najít co nejrychleji nového dodavatele a odejít od toho poslední instance.

23:26

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 18:21

Za tu dobu, co jsou na radnici, neměli odvahu k ničemu! Bohuslav Svoboda komentuje kritiku primátora Hřiba

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), který v rozhovoru s Romanou Navarovou reagoval na kritiku své osoby ze strany současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Poslechněte si záznam.

Včera 17:29

Vojtěch Bednář: Stres nás opotřebovává

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl sociolog Vojtěch Bednář. Řeč byla hlavně o krizích, které nás v posledních letech provází. Nejdříve koronavirus, následně válka na Ukrajině a teď hrozba vysoké inflace. Díky tomu jsme ze stresového hlediska opotřebovaní poměrně hodně. Zároveň uvedl, že člověk je adaptabilní, umí se přizpůsobit. Proto se přizpůsobujeme krizím, učíme se žít v daleko nejistější době, než třeba před pěti lety. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého se sociologem Vojtěchem Bednářem si poslechněte zde:

Před dvěma dny 18:24

Zdeněk Hřib: Prosíme Pražany o trpělivost, už to nešlo odkládat!

Podle primátora Zdeňka Hřiba už nešlo odkládat opravu Barrandovského mostu. Nabádá k ohleduplnosti a trpělivosti. Pokud lze využít MHD nebo home office, je to ta nejlepší varianta. Prosí také o používání navigačních aplikací. Protože i na objízdných trasách mohou vznikat komplikace.

Před pěti dny 33:05

České předsednictví otevře společné zasedání vlády a eurokomise v Litomyšli, řekl v Premiérském Press klubu Petr Fiala

Petr Fiala (ODS) byl hostem dalšího Premiérského Press klubu Frekvence 1. V rozhovoru řešil s šéfredaktorem stanice mimo jiné blížící se předsednictví Česka v Radě EU.

Před pěti dny 25:34

Zastropování cen energií by byla chyba! Způsobilo by to jejich nedostatek, řekl v Press klubu ekonom Petr Bartoň

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. Promluvil o současné inflaci v Česku a také o tom, co by způsobilo zastropování cen energií.

Před šesti dny 20:31

Podpora zbrojních dodávek pro Ukrajinu v Německu slábne! Politici budou muset reagovat, řekl v Press klubu Martin Jonáš

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl berlínský zpravodaj České televize, novinář Martin Jonáš. S Čestmírem Strakatým řešili hlavně aktuální pomoc Německa směrem k Ukrajině.

Před týdnem 29:57

Jan Hnízdil: Mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma aktivní péče o zdraví

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl lékař Jan Hnízdil. Na úvod rozhovoru uvedl, že mediální prostor na dva roky ovládlo téma nemoc. A zcela se vytratilo téma zdraví. Tedy aktivní péče o zdraví. Zmínili i aktuální situaci v čínské finanční metropoli Šanghaji. Čína je podle něj pro globální svět inspirací totality. Demonstrují, jak se mají lidé zotročit a západní svět tam bere inspiraci, jak bojovat proti koronaviru. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s lékařem Janem Hnízdilem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 31:46

Petr Arenberger: Lepší přijít preventivně desetkrát a zbytečně!

Prevence je klíčová! To řekl exministr zdravotnictví a přední český dermatolog Petr Arenberger v našem Press klubu. Čas je strašně důležitý při onemocnění kůže. A je lepší přijít desetkrát zbytečně než jednou v době, kdy je pozdě. Lidé mohou dojít také příští týden na Václavské náměstí se zdarma nechat vyšetřit.

Před týdnem 34:05

Karel Havlíček: Vláda to dělá zoufale špatně

Podle Karla Havlíčka to vláda nedělá zle, ale doslova zoufale špatně. Co má konkrétně na mysli, si poslechněte v našem Press klubu. Růst cen a třetí nejvyšší inflace v EU jsou výsledky její práce. Podle něj jde o vládnutí dle hesel před volbami.

Před týdnem 21:21

Jiří Pospíšil: Sankce musí být co nejtvrdší!

Europoslanec Jiří Pospíšil hovořil v našem Press klubu o nutnosti co nejtvrdších sankcí. A také o současném stavu kolem plynu a ropy. Vzpomínal také na život Medy Mládkové. A ohradil se proti tweetu Martina C. Putny, který nepochopil její život. Více v našem Press klubu!