Press klub
17. duben 2023

Poslechněte si podcast: Ladislav Vízek: Sázka o pivo! Titul vyhraje Slavia

Fotbalový expert a glosátor Ladislav Vízek uzavřel sázku o pivo. Podle něho titul vyhraje Slavia, moderátorka Helena Šulcová věří Spartě. Společně se vrátili k derby, které nadchlo. Vízek pochválil rozhodčího Dalibora Černého. Řeč byla také o jízdě Bohemky či o kauze Romana Berbra.

18:43

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 15:44

David Feltl: Platí, že na úkony se bude čekat déle

Ředitel pražské Všeobecné fakultní nemocnice David Feltl hodnotí průběh dohody a shodu ministerstva s Českou lékařskou komorou. Dozvíte se, jak se zvládly úkony bez lékařů, kteří odmítli sloužit přesčasy. I přes dohodu platí, že se na úkony bude i tak čekat déle, akutní léčba ohrožena není.

Před třemi dny 16:23

Zdeněk Kosour: Lidé s handicapem můžou mít lepší pracovní výkony než ti zdraví

Hostem Press klubu byl zakladatel Asociace sociálních podniků Zdeněk Kosour. Moderátorce Báře Nesvadbové ke spornému tématu inkluze řekl, že bariéry se mají bortit. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před čtyřmi dny 17:08

Martin Engel: Protest lékařů za nás nekončí

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Podle něj protest lékařů trvá, dokud nevznikne dohoda na tom, že se ruší. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před pěti dny 16:07

Ivan Pilný: Ministři by měli bojovat za Česko, třeba i s Evropskou unií

Poslanci opět řeší rozpočet na příští rok. Má schodek přes čtvrt bilionu korun a podle opozičních poslanců poškodí Českou republiku. Podle vlády ale příliš mnoho cest, jak se dostat ze stále vyššího dluhu není. Hostem Press klubu byl bývalý ministr financí Ivan Pilný. S Romanou Navarovou si povídal právě o tom, co se na návrhu rozpočtu nelíbí jemu. Řekl, že jsou i cesty, jak firmám ulevit od vysokých cen energií, jen to znamená jít proti Bruselu. Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 19:22

Marian Jurečka: Musíme dát emoce stranou a najít kompromis

Pondělí 27. listopadu se neslo ve znamení celorepublikové stávky. Odbory požadují změnu konsolidačního balíčku. Pokud projde, bude to podle nich znamenat výrazné zhoršení životní úrovně. Hostem Press klubu byl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Romana Navarová se ho ptala, jak chtějí celou situaci řešit a jestli najdou s nespokojenými lidmi společnou řeč. Poslechněte si celý pořad.

Před týdnem 16:30

Josef Středula: Do protestu se zapojil zhruba milion lidí

Předseda naší největší odborové centrály Josef Středula spočítal v Press klubu účast na dnešním protestním dni. Zastavil se u reakce premiéra Fialy a popsal akci jako výstražnou. V Press klubu se dozvíte proč se zapojili zaměstnanci Škodovky a proč naopak nebyly problémy v dopravě, kde se ke stávce nepřipojili.

Před týdnem 20:06

Peter Hajduk: Sebeláska je potřebná

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ortoped Petr Hajduk. Moderátorce Báře Nesvadbové mimo jiné vyjmenoval příčiny, proč je početí dítěte přirozenou cestou čím dál složitější. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:15

Monika Hilšerová: Válek čeká na to, co se v prosinci stane v nemocnicích

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla zakladatelka sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová. Na dotaz moderátora Čestmíra Strakatého nevyloučila možnost kolapsu zdravotnictví. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:02

František Dobšík: Ministr chtěl chce snížit náklady zvýšením počtu žáků ve třídách

V pondělí 27.listopadu zůstane poměrně podstatná část základních, středních nebo mateřských škol zavřená. Zaměstnanci stávkou chtějí upozornit vládu na to, že kroky které podnikají neschvalují. Podle slov předsedy školských odborů Františka Dobšíka není pravdou, že by stávkovali pro peníze. Vadí jim, jakým způsobem chce stát na školství šetřit. V Press klubu se ho ptal Čestmír Strakatý. Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:55

Radek Mátl: Máme dluh vůči Česku, čeká nás rekordní výstavba

Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic, hovoří v Press klubu o rekordní výstavbě dálnic v příštích letech. A vidí dluh, který je třeba splatit další výstavbou. Jakým problémem je legislativa a kolik stojí kilometr dálnice? I o tom byla řeč v Press klubu Frekvence 1.