NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Ministr zdravotnictví mě ujistil, že lockdown od pondělí nebude, řekla v Press klubu Alena Schillerová

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byla ministryně financí v demisi Alena Schillerová. Mimo jiné reagovala na spekulace o tom, že má v Česku od pondělí nastat lockdown.

36:12

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před čtyřmi dny 23:24

Našli jsme s prezidentem stejnou řeč, řekl v Press klubu šéf Pirátů Ivan Bartoš

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl kandidát na ministra pro místní rozvoj, šéf Pirátů Ivan Bartoš. Mimo jiné detailně popsal své pondělí setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Před pěti dny 25:07

Filip Neusser: Sport je dvacet let podhodnocen

Podle šéfa Národní sportovní agentury Filipa Neussera je sport dlouhodobě podhodnocen. Zmínil, že ho kauzy kolem sportu mrzí, ale je třeba brát, že to je odraz celé společnosti. V našem Press klubu zmínil také omezení vstupu diváků a jednání o navýšení povolených kapacit. S ministrem v demisi Havlíčkem se řeší už kompenzační balíčky za ušlý zisk profesionálních klubů při programu Anticovid 21.

Před šesti dny 24:31

Martin Kupka: Na dabing bych si netroufl, chci se věnovat dopravě!

Budoucí ministr dopravy Martin Kupka z ODS byl hostem Press klubu na Frekvenci 1. Mluvil o prioritách, které ho v čele resortu dopravy čekají. K těm patří hlavně pokročit ve výstavbě dálnice D35 a Pražského okruhu. Jeden z posluchačů ale budoucímu ministrovi nabídl, zda přece jen ještě nechce změnit obor. "Máte dobrý hlas, nepřemýšlel jste o dabingu?" Ptal se posluchač živě ve vysílání. Martin Kupka pobaveně řekl, že sice pracoval jako moderátor, ale dabing prý pro něj není: "Na dabing bych si netroufl, to je herecké umění a to mi zůstalo utajeno."

Před týdnem 18:23

Miroslav Kalousek: Pokud jednou prezidentovi Zemanovi ustoupíte, ustupujete stále

Hostem speciálního Press klubu Frekvence 1 ve spolupráci s týdeníkem Reflex byl bývalý ministr financí a exposlanec Miroslav Kalousek. S Markem Stonišem řešili mimo jiné aktuální situaci s předáváním vlády. Podle Kalouska nesmí předseda ODS a lídr budoucí vládní pětikoalice Petr Fiala ustoupit z kandidátů na nové ministry. V Press klubu řekl, že pro jednání s prezidentem Milošem Zemanem platí zásada, že vždycky bude chtít mít více moci, než na kolik má nárok z ústavy. A pokud se mu jednou ustoupí, ustupuje se stále. Na adresu končící vlády premiéra Andreje Babiše v souvislosti s koronavirovou epidemií řekl, se nepoučila. Vždy podle Kalouska reaguje se zpožděním.

Před týdnem 30:43

Lukáš Pollert: Antigenní testy ovlivňují negativně čísla

Současnou situaci ovlivněnou čísly nespolehlivého antigenního testu nechápu. Řekl to v Press klubu Frekvence 1 kardiolog Lukáš Pollert. Olympijský šampion sleduje také vodní sporty a hlavně kariéru svého syna.

Před týdnem 17:22

Konec Othella na českých scénách! Nesmí ho hrát bílí herci, řekl v Press klubu Vladimír Procházka

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ředitel pražského Činoherního klubu Vladimír Procházka. Povídal si s ním kolega Honza Dědek. Mimo jiné o tom, jak opět kvůli opatřením trpí česká kultura.

Před týdnem 19:49

Michal Šmarda: Lidé nám zkrátka přestali věřit, že jsme schopni hájit jejich zájmy

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl starosta Nového Města na Moravě a kandidát na šéfa ČSSD Michal Šmarda. Sociální demokracie podle něj zklamala své bývalé voliče. To je podle něj důvod, proč u říjnových voleb propadla. Šmarda si taky myslí, že výsledky voleb přinesou velké zklamání. Řeč přišla i na energetickou krizi.

Před týdnem 24:38

Markéta Pekarová Adamová: K PCR testům se chceme vrátit

Předsedkyně TOP 09 a předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová zmínila návrh nové vlády o návratu uznávání PCR testů. Chceme řídit epidemii a ne, aby ona řídila nás. Chceme se také vyhnout lockdownu a pokračovat podle pandemického plánu a jeho budoucnosti. Nyní jsou opatření podle ní málo vymáhána. Vyjádřila se také ke kauze kandidáta na post ministra Věslava Michalika.

Před 2 týdny 19:13

Co bylo před rokem konspirační teorií se naplňuje, řekl v Press klubu režisér Igor Chaun

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl režisér Igor Chaun. V rozhovoru mimo jiné zavzpomínal na listopadové události roku 1989 a promluvil také o aktuální situaci v Česku.