• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Přes 20 000 přestupků zaznamenaly v Hradci Králové radary za necelé dva měsíce testovacího provozu

Na jaře začne v Hradci Králové ostrý provoz úsekových radarů. Ty jsou součástí Inteligentního dopravního systému a budou měřit rychlost na několika místech ve městě. Testovací provoz v posledních týdnech ukázal, že neukázněných řidičů je na hradeckých silnicích docela dost, radary naměřily přes 20 tisíc případů překročení rychlosti.

03:17

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:54

Jaká je cena zdraví? Projekt o zdravotním pojištění oslovil studenty hradeckého Gymnázia J. K. Tyla

Vezmeme vás přímo do vyučování, a to na hradecké Gymnázium J. K. Tyla. Při Základech společenských věd tam učitelé se studenty probírají i hospodaření s financemi. Proto přivítali přednášku, kterou připravil ředitel pobočky Vojenské zdravotní pojišťovny v Hradci Králové Martin Sýkora.

Dnes 01:55

Pokud patříte mezi cyklisty a ještě nemáte před jarní sezónou zkontrolované své kolo, pospěšte si

Cykloservisy na Trutnovsku hlásí s příchodem teplejšího počasí zvýšený zájem o předsezónní servis. Přibývá objednávek a tak se čekací doby na kontroly a seřízení kol prodlužují. Mechanici upozorňují, že by na důkladný servis neměli zapomínat ani majitelé elektrokol, u nich je servis obzvlášť důležitý.

Dnes 02:54

Začínají opravy Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Co to bude znamenat pro pacienty a návštěvníky?

Královéhradecký kraj předal stavebním firmám staveniště, oficiálně tak začaly opravy nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Nemocnice se dočká stavebních investic za zhruba 800 miliónů korun, další peníze pak zamíří do vybavení, nových technologií nebo také do infrastruktury - včetně parkovišť.

Včera 02:51

Odborníci testují tělesnou zdatnost mládeže. Porovnají je s výkony jejich vrstevníků z roku 1923

V Česku a na Slovensku se testuje fyzická zdatnost studentů středních škol. S nápadem přišli odborníci z katedry tělesné výchovy a sportu Technické univerzity v Liberci. Výsledky zjištěné v několika sportovních disciplínách porovnají v unikátní studii se 100 let starými výkony stejně starých žáků. Do výzkumu se zapojili i studenti Gymnázia v Náchodě.

Včera 01:53

Stále je možnost vyrazit na lyže do Krkonoš. Jen si musíte zjistit, jaké areály jsou ještě v provozu

Oteplení a menší zájem lyžařů, to jsou hlavní důvody, proč některá menší zimní střediska v Krkonoších ukončila sezónu, anebo se rozjedou už jen o víkendu. Velké areály jsou ale stále otevřené a podmínky pro milovníky lyžování, hlavně ráno, jsou podle jejich provozovatelů stále dobré.

Včera 02:37

Dočasně omezený provoz hradecké záchytky komplikuje práci policistům, strážníkům i zdravotníkům

Protialkoholní záchytná stanice v Hradci Králové by v nejbližší době měla znovu obnovit nepřetržitý, čtyřiadvacetihodinový/ provoz. Tvrdí to zástupci hejtmanství, které je zřizovatelem zařízení. Čeká se na nástup vedoucího lékaře s potřebnou odborností.

Před dvěma dny 03:41

10 důvodů, proč má architekt, herec a zakladatel divadla Sklep David Vávra tolik rád Hradec Králové

Architekt, herec a zakladatel divadla Sklep David Vávra přijel do Hradce Králové besedovat o krásách krajského města. Říká, že město které nemá řeku, nic neznamená. A to se o krásně dvěma řekami vytvarovaném Hradci Králové říct opravdu nedá.

Před dvěma dny 02:24

Silnice v Královéhradeckém kraji se letos dočkají investic za téměř čtyři miliardy korun

Královéhradecký kraj chystá na letošní rok opravy silnic II. a III. tříd za miliardu a 700 miliónů korun. Další dvě miliardy investic má připravených Ředitelství silnic a dálnic. Kraj chce opravit sto kilometrů rozbitých silnic nebo třináct mostů. Právě na jednom z míst, kde by se zanedlouho mělo začít pracovat, zjišťoval informace reportér Tomáš Lörincz.

Před dvěma dny 02:07

20. březen je Světovým dnem žab. Po celém světě se konají akce s cílem chránit tyto obojživelníky

Každé jaro se nejen v Krkonoších objevují podél silnic nízké plastové plůtky, které hlásí: nastal čas žabího tahu! Nebýt zábran, které instaluje i Správa Krkonošského národního parku, tisíce obojživelníků by zcela jistě skončily pod koly aut. Ohroženým a chráněným druhům můžete pomoci i vy.

Před třemi dny 02:48

Hra jako důležitá součást lidského života. Švadlena Světlana Musilová sbírá staré kočárky a panenky

Světlana Musilová z Nové Paky sbírá kočárky a panenky od roku 2012. A sběratelství se stalo její vášní. S chutí se ujímá i těch nejvíc poškozených trofejí a většinou je sama opravuje. Její sbírka čítá přibližně 100 kočárků a 150 panenek, k tomu nepočítaně dalších sběratelských předmětů. Jsou to pro ni poklady, které renovuje i obdivuje.