Host Dopoledne pod Ještědem
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Přenos z návrhářské a šicí dílny známé liberecké návrhářky Evy Robovské

Ve středu nezveme hosty do studia Českého rozhlasu Liberec, ale vyjíždíme za nimi. A tentokrát budeme živě vysílat z ateliéru liberecké módní návrhářka Evy Robovské. Nahlédneme tam pod ruce šikovných švadlen, a povíme si také, jaké materiály, vzory a barvy jsou hitem tohoto roku.

17:12

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Dnes 16:31

Živě od vás: Pec je fenomén, nenutí vás k ničemu, směje se pecařka Hana z Oldřichova

Navštívili jsme paní pecařku Hanu Myslivcovou v Oldřichově v Hájích. Právě dokončila pec na kolečkách pojmenovanou Bláža, se kterou jezdí do školek a učí děti, jak se pečou koláče a brambory.

Dnes 12:35

Na návštěvě v řemeslné pekárně ve Velkých Hamrech

Živý přenos z řemeslné pekárny ve Velkých Hamrech, kde se peče žitno-pšeničný kvasový chléb. Ten získal v kategorii pekařské výrobky ocenění Výrobek roku Libereckého kraje za rok 2022. Kromě toho dostal i Zvláštní cenu - Přínos ke zdravému životnímu stylu. Hodinu před polednem nás voňavou pekárnou provede Jaroslav Hoření společně s majitelem a pekařem Lukášem Maškem.

Včera 16:52

Irena Šedivá - výživová poradkyně

Téma: Věčné, nevděčné diety. Tukožroutská polévka nebo jídelníček bez sacharidů, to jsou klasické novoroční diety lidí s nadváhou. Že to jde i bez podobných diet, a dokonce s pocitem sytosti, nás přesvědčí hodinu před polednem výživová poradkyně Irena Šedivá.

Před dvěma dny 17:02

David Beneš - produktový architekt, Jablotron alarms a

s. Téma: Bezpečný domov. Každý majitel rodinného domu, bytu nebo chaty se snaží co nejlépe zabezpečit svůj majetek. V současné době se můžeme setkat s řadou stále dokonalejších zabezpečovacích systémů od alarmů, až po kamerový systém. Na co bychom měli myslet při výběru těchto bezpečnostních pomocníků, to probereme hodinu před polednem s Davidem Benešem, specialistou na zabezpečovací systémy

Před pěti dny 12:22

Jan Melša - odborník na kyberkriminalitu

Téma: Dezinformace na sociálních sítích. V posledních letech se čím dál častěji setkáváme s dezinformacemi, které se šíří jako lavina. Jak rozpoznat nepravdivé informace, úmyslné lži nebo pravdivá fakta vytržení z kontextu, nejenom na to se zaměříme hodinu před polednem, s pátečním hostem, Janem Melšou, odborníkem na kyberkriminalitu.

Před šesti dny 17:10

Michal Beneš, výrobce matrací

Téma: Zdravé spaní. Vyspat se do růžova, to si přejeme všichni. Často vstáváme polámaní a nevyspalí, a hledáme příčinu. Výrobce matrací Michal Beneš nám poradí, co všechno by měla splňovat kvalitní postel, proč někomu vyhovuje měkká, a jinému naopak tvrdší matrace. Také se dozvíme, jak fungují paměťové matrace a polštáře.

Před týdnem 18:07

Datová schránka je státem garantovaný email, vysvětluje ředitel odboru eGovernmentu

Od začátku roku 2023 začalo Ministerstvo vnitra také živnostníkům, spolkům či nadacím zřizovat datové schránky. Co „datovka“ vlastně je a pro koho je povinná? Hostem Dopoledne pod Ještědem byl Ing. Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra.

Před týdnem 16:38

Než podepíšete novou nájemní smlouvu, poraďte se, apeluje na seniory ombudsmanka

Osamělost, zdravotní problémy i tíživá finanční situace; nejen to trápí seniory v době inflace a drahých energií. Seniorská ombudsmanka Anna Vereščáková prozradí, s jakými případy se nejčastěji setkává, i kam se můžou lidé v problémech obrátit o pomoc.

Před týdnem 15:04

Linda Hejlová Keprtová, ředitelka Divadla F

X. Šaldy. Téma: Divadelní novinky v novém roce. Klasická Vánoční koleda od Charlese Dickense je v libereckém Šaldově divadle inscenovaná jako balet. Nejenom o tomto představení, ale i o chystaných premiérách a novinkách, si budeme povídat hodinu před polednem s ředitelkou Divadla F. X. Šaldy Lindou Hejlovou Keprtovou.