V českém znění
Epizoda 4025. únor 2023

Poslechněte si podcast: Překvapivé setkání dětských idolů. Michal a František z Kouzelné školky znovu na jednom místě

Na televizních obrazovkách dlouho platili za nerozlučnou dvojku. Herec Michal Nesvadba a žlutý maňásek František, jehož hlas je neodmysletelně spojen s hercem Tomášem Juřičkou, se po delší době znovu potkali před mikrofonem. Stalo se tak v podcastu V českém znění, kam si oba herce pozval dabér Richard Wágner. A šlo o pořádné překvapení.

37:30

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 47Včera 20:17

Jsem Luke Skywalker a jsem na to hrdý. Je to jakási meta, míní herec

Českým divákům je hlas dabéra Petra Lněničky dobře známý. Promlouvá totiž jako Luke Skywalker z Hvězdných válek, komiksové postavy Venom či Batman a také jako Buzz Rakeťák z Příběhu hraček. Svůj hlas nově propůjčil také mladému Jean-Paul Belmondovi a princi Charlesovi. Do svého podcastu V českém znění si ho pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 46Před 2 týdny 26:58

Český Chuck Norris. S legendárním kovbojem prožil 30 let

Jeho hlasem promlouvá Chuck Norris, Robert de Niro nebo pan Krabs ze seriálu SpongeBob v kalhotách. Petr Pospíchal je ale především dabingovým režisérem. O obsazování herců, vtipech Chucka Norrise nebo vulgarismech ve filmu, mluví v podcastu V českém znění, kam si jej pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 454. květen 2023 34:50

Legendární český Dr. House: Reklamština je hrozný paskvil

Asi nejznámější je v seriálu Dr. House. Jeho hlas je slyšet ale také v mnoha reklamách a milovníci audioknih jej znají třeba z knihy Stoletý stařík, který vylezl oknem a zmizel. Do podcastu V české znění dorazil za Richardem Wágnerem herec a dabér s nezaměnitelným hlasem Martin Stránský.  

Epizoda 4420. duben 2023 27:28

Je hlasem známého fastfoodu i automobilky, zakázky už si ale pečlivě vybírá

Oldřich Hajlich je jeden z nejznámějších dabérů současnosti. Jeho hlas můžete znát z reklam velkých značek, ale i z kultovních filmů a seriálů jako Kruh nebo Top Gun: Maverick. O nastavení vlastních hranic a odmítání některých nabídek mluví v podcastu V českém znění, kam si jej pozval dabér Richard Wágner. 

Epizoda 436. duben 2023 23:45

Univerzální hlas tureckých telenovel se proslavil díky německému herci

Propůjčil hlas německému herci Elyasi M’Barekovi v kultovní komedii Fakjů, pane učiteli, daboval turecké telenovely i teenager filmy pro dívky. Dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V Českém znění je dabér a herec Radek Hoppe.

Epizoda 4223. březen 2023 29:15

Začínal jako dítě z populární reklamy na kečup, teď se opřel do neplatičů honorářů

Jeho hlasem mluví pohádková postavička Noddyho ale i vedlejší postavy ve Shrekovi. Možná ho znáte i jako dítě z reklamy na kečup. Dabér a režisér Pavel Dytrt si tom, jak se dostal k režii a proč je někdy v jeho případě placení nájmu nejisté, povídal v podcastu V českém znění s moderátorem Richardem Wágnerem.   

Epizoda 419. březen 2023 28:09

Namlouvat britskou královnu byla čest, říká česká herečka s energickým hlasem

Hanu Igonda Ševčíkovou pozná každý divák, který alespoň občas sleduje pořady s českým dabingem. Svůj hlas propůjčila animovaným postavám, rolím v kultovních sitkomech i britské královně. O kouzlu dabování, svých kolezích a velkých i malých rolích se rozpovídala v podcastu V českém znění, kam přijala pozvání dabéra Richarda Wágnera.

Epizoda 3926. leden 2023 22:43

Zabili Kennyho, parchanti. Vaculíkův hlas je symbolem animáků

Kdo by neznal legendární hlášku ze seriálu Městečko South Park nebo, nevybavil smích Nelsona ze Simpsonových nebo hlas Pinocchia ze Shreka. Za těmito postavami stojí hlas herce Radovana Vaculíka, který kromě animovaných postav dabuje třeba i Jackieho Chana a je dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V českém znění.

Epizoda 3812. leden 2023 27:42

Když žralok vyskočí z moře a uloví stíhačku. Déčkovým filmům se nestačí divit ani veselá dabingová režisérka

Z vystudované herečky se Veronika Veselá propracovala až k dabingové režisérce. Její kariéra vygradovala v roce 2003, kdy režírovala české znění dnes již kultovního snímku Láska nebeská. Má svá kritéria při hledání nových dabingových tváří? A je na place opravdu veselá? To zjistíte v dnešním díle podcastu V českém znění, který moderuje dabér Richard Wágner.