Pod Zlatou Lampou
5. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Předběhne Xiaomi Huawei a jaký je Mi 10 Pro? - Pod Zlatou Lampou #11

Popularita Xiaomi neustále roste, převálcuje Huawei nebo i ostatní výrobce? Jaký je nejnovější TOP model této značky Mi 10 Pro? Huawei dostal „banána” od USA. Proč stejný osud nepotkal Xiaomi, když také pochází z Číny? Co všechno vlastně čínská společnost Xiaomi vyrábí? Nejen o těchto otázkách diskutují v jedenáctém díle redaktoři serveru dotekomanie.cz Zdeněk Koutský, a u mikrofonu Miroslav Růžička. I. část: Popularita Xiaomi v České republice II. část: Zkušenost s Xiaomi Mi 10 Pro III. část: Xiaomi a chytrá domácnost

29:21

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před dvěma dny 13:35

Minipodcast - Mobily s Androidem ohroženy a odklad novinek

Týden uběhl jako voda a my tu máme další díl minipodcastu s novinkami ze světa mobilních telefonů. Tentokrát zmíníme důvod odkladu představení mnoha novinek v Číně a povíme si o tom, jaký bude Galaxy Z Flip 5. Zmíníme také proč jsou mobily s Androidem ohroženy a nakonec si povíme o vylepšené softwarové podpoře OnePlus.

Před týdnem 24:58

Twitter se otřásá, ale netřeba panikařit

Sociální síť Twitter byla nedávno odkoupena Elonem Muskem. Ten poslední týdny začíná s poměrně masivní přeměnou celé firmy. A přesně o tom se dnes budeme bavit. Povíme si o předplatném Twitter Blue, o masivním propouštěním nebo také o tom, zda bude Musk šéfem napořád.

Před 2 týdny 15:42

Minipodcast - Ohebný Pixel a Apple novinky

Další díl minipodcastu se čtyřmi zajímavými novinky je tady. Míra tentokrát sdělí dvě zajímavosti ze světa Applu - nový systém doručování bezpečnostních aktualizací pro iOS a integraci iCloud fotek do Windows aplikace Fotky. Přemek pak tradičně poví něco z Android světa - ohebný Pixel od Googlu v přípravě a pak také o novém procesoru od Qualcommu.

Před 3 týdny 32:56

Chytrá domácnost aneb nový řád?

Dneska to bude o chytré domácnosti. Povíme si nejprve naše první dojmy z inovované chytré domácnosti od IKEA a o její nové bráně Dirigera, kterou testujeme. Pak bude řeč o Google Home. Probereme, jak funguje, jaké jsou možnosti automatizace a povíme si naše zkušenosti.

7. listopad 2022 16:22

Minipodcast - Mobil s objektivem a iPhone bez tlačítek?

Další díl minipodcastu, ve kterém si shrneme zajímavé novinky z poslední doby je tady. Dnes bude řeč o ukončení jedné Google služby, dále o zcela novém standardu Matter pro chytrou domácnost, který vám nejspíše brzy usnadní připojení třeba chytré žárovky. Povíme si také o mobilu s objektivem od Xiaomi a nakonec zmíníme spekulaci o iPhone bez fyzických tlačítek.

31. říjen 2022 40:58

Co si myslíme o nových iPadech?

Probrali jsme nové iPady. Dává smysl iPad 10.generace? Proč není tak levný? Proč má USB-C a podporuje starou Apple Pencil? A co je vlastně nového u iPadu Pro M2?

24. říjen 2022 15:34

Minipodcast - iPhone 14 Plus se moc neprodává a další novinky

Další díl minipodcastu se čtyřmi novinkami je tady. Dnes si povíme o tom, jak se nový iPhone 14 Plus špatně prodává a také zmíníme chystaný iPhone SE 4. Přemek nám pak poví o nově vydaném Androidu 13 Go a také o jedné pozitivně negativní změně na YouTube.

17. říjen 2022 23:08

Nový král střední třídy smartphonů?

Pobavíme se o novém modelu, který má šanci zaujmout ve střední třídě. Je to nová Motorola Edge30 Neo, kterou jsme oba testovali a tak se podělíme o naše zkušenosti a povíme si, proč si myslíme, že to bude možná nový král střední třídy.

10. říjen 2022 20:52

Minipodcast - pozor na O2 mPlatby a novinky od Googlu a Huawei

Po týdnu si v rámci minipodcastu shrneme aktuální novinky ze světa technologií. Dnes to bude nabité. Přemek popíše kauzu s O2 mPlatby a proč si na ně dát pozor, Míra zase zmíní nové modely Huawei pro ČR. Dále Přemek představí pozitivní novinky o USB-C v EU a nakonec si povíme o novinkách od Googlu - Pixel Watch a Pixel 7 a 7 Pro.

3. říjen 2022 28:16

T Phone od T-Mobile. Zaděláno na úspěch?

T-Mobile představil vlastní mobily s názvem T Phone. Mají kvůli tomu zaděláno na úspěch? Probereme si celkově problematiku proč si operátoři vyrábí vlastní telefony a jak to s nimi v minulosti dopadlo u Vodafonu.