Hobby magazín
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Před zamrznutím venkovních rozvodů vody chrání vypuštění. Někdy však jen to nestačí

S přicházejícím chladem začínají zahrádkáři řešit také zabezpečení rozvodů vody, čerpadel a dalšího vybavení, které může zničit mráz. Jak tomu zabránit se zdá být jednoduché, rozvody vypustit. Jenže ani to nemusí vždy stačit.

02:59

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 02:27

Od Nového roku se mění některá pravidla rybolovu

Novela vyhlášky zákona o rybářství s platností od roku 2024 upravuje některé povinnosti rybářů. Největší změnou je, že do denního limitu úlovků se už nezapočítávají invazní nepůvodní druhy ryb zapsané na unijním seznamu.

Před třemi dny 02:47

V prosinci je ideální zahájit udržovací řez nejrozšířenějších ovocných stromů a sklízet kapustu

Letošní zima nám sice už nadělila pěkně naducanou sněhovou peřinou, pod kterou se zahrada ukládá k zimnímu spánku, ale není to tak každou zimu. Ale ať už se sněhem nebo bez něj, zahrádkář má pořád co dělat.

Před pěti dny 03:15

Univerzální pneumatiky nejsou konstruované pro české podmínky

U univerzální neboli celoroční pneumatiky nás zajímá hloubka dezénu. Výhodou je, že ušetříme za přezouvání v servisu. Co se vyplatí? Pneu celoroční, nebo zimní?

Před týdnem 03:25

Připravení králíci nejsou na výstavě ve stresu, říká Josef Zuska, průkopník vídeňských modrošedých

Josef Zuska, předseda základní organizace Českého svazu chovatelů Velká Chuchle, je chovatelem a šlechtitelem vídeňských králíků. Tomuto plemeni se věnuje 50 let. Byl první, kdo v Evropě vyšlechtil vídeňské modrošedé.

Před týdnem 03:04

Správně postavený pasivní dům je reflexí na okolní přírodu

V dnešní době mají hlavní slovo ceny energií. Pokud plánujete dům, téměř nulovou spotřebu nabízejí pasivní domy.

Před týdnem 03:00

Růžičková kapusta a kadeřávek jsou otužilci k pohledání. Zimní zelenina má své výhody

I v zimě můžeme sklízet lahodou zeleninu ze zahrádky. Druhů samozřejmě není tolik co v létě. Ale třeba čerstvé listy kapusty kadeřávku sklizené po prvních mrazících teprve dostávají tu pravou chuť. Jak se o zimní zeleninu na záhonech postarat a které druhy lze na záhonech ponechat i v zimě?

Před 2 týdny 03:19

Jak správně zazimovat zahradní pomocníky, než je dáme do zahradního domku nebo garáže?

Sekačka už naposledy zastřihla trávník, vysbírala listí nebo ho rozsekala na kompostování. Sekačky se spalovacími motory, stejně jako větší vyžínače, křovinořezy nebo řetězové motorové pily je nejvyšší čas zazimovat.

Před 2 týdny 03:00

Podzimně laděné truhlíky se lehce promění v adventní. Jedle normandská poslouží jako základ

Podzimní venkovní výzdoba se dá velmi lehce proměnit ve vánoční pohádku, až nastane ten správný adventní čas. Letos vychází první adventní neděle na 3. prosince.

Před 2 týdny 03:12

Lovecký pes na gauč nepatří. Existuje 130 plemen a jejich výcvik se přizpůsobuje jejich vlastnostem

Každý pes by měl respektovat základní povely poslušnosti a u některých plemen k tomu přichází ještě specializovaný výcvik podle činnosti, kterou má pes vykonávat. Velkou a pestrou kapitolou jsou v tomto oboru psi myslivečtí.

Před 3 týdny 03:00

Odložte výsadbu cibulovin až na pozdní podzim. Snížíte riziko jejich napadení houbovými nemocemi

Už teď na podzim bychom měli myslet na první posly jara, kterými jsou na našich zahradách cibuloviny. Jakmile nám vykvetou tulipány, krokusy nebo narcisky, můžeme se začít připravovat na novou sezónu.