9. leden 2022

Poslechněte si podcast: Před pohovorem do Divadla Spejbla s Hurvínka se ptali, jestli mám fistulku, vzpomíná Marie Šimsová

Brýlatá holčička s velkýma očima – Mánička. Hurvínkově kamarádce nyní propůjčuje hlas Marie Šimsová, která vystudovala herectví ve Zlíně. Pozvali jsme ji k rozhovoru.

16:12

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Včera 31:25

Práce v zoo je každý den jiná, říká marketingová vedoucí zlínské zoologické zahrady Romana Mikešová

Romana Mikešová pracuje v Zoo Zlín od roku 2003, nyní na pozici marketingové vedoucí. Její vyprávění na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka z ledna letošního roku je rozhodně zajímavé.

Před týdnem 19:30

Musím se tlumit, ať nejsem divoká poskakující paní učitelka, směje se akční učitelka Helena Tomaňová

Helena Tomaňová je velmi oblíbenou učitelkou na prvním stupni základní školy v Uherském Hradišti. Hraje na kytaru, skáče padákem a nade všechno má ráda třídu svých dětí.

Před týdnem 26:38

Mám s kamarády pražírnu kávy, překvapuje zpěvák a kytarista Mirai Navrátil

Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil se narodil v Japonsku českému tatínkovi a japonské mamince. Rodiče mu dali jméno Mirai, které znamená budoucnost. A právě o ní si úspěšný zpěvák povídal s Jožkou Kubáníkem na jeho rozhlasové Pohovce.

Před 2 týdny 34:09

Vrásky nejsou zadarmo, říká úspěšná fotografka Běta Bajgartová

Běta Bajgartová je úspěšná fotografka z Uherského Hradiště žijící v Dublinu. Před tím si vyzkoušela i práci novinářky v Českém rozhlase.

Před 2 týdny 25:26

Když jsem se dostal na motorku, jezdil jsem, dokud nedošel benzín, prozrazuje generál Petr Pavel

Když se řekne jméno generála Petra Pavla, každý si představí charismatického vojáka v uniformě, ale málokdo ví, že miluje motorky, knihy, focení a cestování. A o tom všem si povídal na rozhlasové Pohovce s Jožkou Kubáníkem.

Před 3 týdny 19:58

Fascinující, mimořádné zjevení – to byl profesor Vladimír Čermák, jeden z prvních Ústavních soudců

„Když se volalo dědečkovi a babičce, tak se dával signál,” prozrazuje o velké osobností české justice profesoru Vladimíru Čermákovi jeho vnučka Markéta Špetíková.

Před 3 týdny 34:40

Můj syn je lepší herec než já, přiznává v otevřeném rozhovoru herec Petr Rychlý

K rozhovoru na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka přijal pozvání oblíbený herec Petr Rychlý. Řeč totiž byla o jablkách, která nepadla daleko od stromu, což v případě jeho syna Ondřeje rozhodně platí.

9. červen 2022 25:01

Celou noc jsem nespal, jen jsem si zdřímnul v kostele, vzpomíná Filip Fojtík na vznik oceněné fotky

Fotograf Filip Fojtík je dvojnásobný držitel prestižní ceny Czech Press Photo Junior. I když rozhovory poskytuje opravdu nerad, přijal pozvání na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka.

8. červen 2022 27:04

Rodiče mě nekritizují, ale umí říct, co není dobře, prozrazuje herečka a moderátorka Tereza Kostková

Jméno Terezy Kostkové není třeba nikomu představovat. Dcera slavných rodičů Carmen Mayerové a Petra Kostky je známá jako herečka, ale také coby moderátorka taneční soutěže Star Dance - když hvězdy tančí.

1. červen 2022 24:39

Před přijímačkami na DAMU jsem spal na rohožce, prozrazuje herec Jan Nedbal

Hostem Zlín Film Festivalu 2022 byl i herec Jan Nedbal. Přijal také pozvání na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka, která se vysílala živě přímo z centra festivalu ve zlínském obchodním centru.