• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Před 60 lety poprvé vyjela do pražských ulic legendární tramvaj Tatra T3

Přesně před 60 lety uvedl Dopravní podnik hl. m. Prahy poprvé do provozu legendární tramvaj Tatra typ T3. Ta brázdí, byť s technickými úpravami a v omezeném množství, dodnes nejen pražské ulice. V roce 1962 byly zaoblené vozy T3 s inovativními podvozky designovou i technickou revolucí v provozu městské hromadné dopravy.

02:10

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 02:22

Rozsvícený vánoční strom potěšil i obyvatele a návštěvníky Zooparku v Zelčíně na Mělnicku

Zoopark Zelčín na Mělnicku, zaměřený především na chov domácích hospodářských zvířata, je rozlohou největší svého druhu u nás. Na sobotní odpoledne tam připravili program, který v podvečer vyvrcholil rozsvícením vánočního stromu.

Dnes 02:40

Obyvatelé Sedlčan vytvořili nový český rekord - 297 lidí s koledou na jednom místě

Adventní čas zahájily Sedlčany novým českým rekordem. Jeho zadání znělo - nejvíc lidí s koledou na jednom místě. Mohli jí přinést k vánočnímu stromu na papíře, ve zpěvníku, nebo třeba na hudebním nosiči.

Před čtyřmi dny 01:42

Technická dominanta pražské Výtoně do 5 let změní podobu. 120 let starý most nahradí 3 oblouky

Železniční most v Praze pod Vyšehradem dostane novou podobu. Tři ocelové oblouky už přes 120 let dominují Výtoni a jsou kulturní památkou. Zároveň jde o jediné přemostění Vltavy na trati mezi hlavním a smíchovským nádražím, odkud vlaky pokračují třeba do Berouna nebo Hostivice. Konstrukce je ve špatném stavu a navíc nedostačuje svou kapacitou dopravnímu vytížení úseku. Jak zjistila reportérka Zuzka Roudnická, nový most bude trojkolejný.

Před čtyřmi dny 07:08

Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále. Slavnostní otevření se plánuje v roce 2023

Letošní hlavní projekt města Dobříše právě finišuje a kompletně zrekonstruované náměstí Komenského v centru prý změní tvář celého města. Se starostou města Dobříše Pavlem Svobodou probrala detaily projektu moderátorka Jitka Lukešová.

Před týdnem 03:30

V Máslovicích bude betlém vyrobený z másla vystavený od adventu až do konce ledna

Už po dvaadvacáté se v sobotu sjelo do Máslovic na 30 zájemců ze středních Čech, aby vyrobili figurky z másla. Od roku 2000 se totiž tradičně v obci, ležící asi 7 km od severního okraje Prahy, vyrábí v Máslovicích betlém právě z másla.

Před týdnem 02:04

Bude Kladno bez heren a kasin? Rozhodnout by mohlo referendum

Iniciativa Kladno bez hazardu dlouhodobě usiluje o zrušení kasin a heren na území největšího středočeského města. Vyhlášení referenda, ve kterém by lidé mohli o hazardu sami rozhodnout, ale podle ní kladenský magistrát záměrně zdržuje. Iniciativa proto na něj podala žalobu. Vedení města obvinění odmítá, podle něj jsou v petici chyby.

Před týdnem 01:48

Slůňata Lakuna a Amalee začínají den v Zoo Praha veterinárním tréninkem. Připraví je na prohlídky

Porada chovatelů, úklid, kontrola zvířat a pravidelný veterinární trénink, tak vypadá ráno v pavilonu slonů v Zoo Praha. Trénovaní se týká zejména dvou nejmladších členů stáda – slůňat Lakuny a Amalee.

Před týdnem 02:46

Odstartoval 6. ročník charitativního projektu Ježíškova vnoučata. Opět plní přání osamělým seniorům

Pokud se letos chcete stát Ježíškovým vnoučetem a splnit přání některému z klientů českých domovů pro seniory, můžete! Už pošesté jsme dali dohromady tisíce dopisů pro Ježíška a vložili je do online systému, ve kterém se dá ode dneška přání rezervovat.

Před 2 týdny 02:27

Jaromír Jágr: „Návrat nechystám, ale ani nevylučuji“. Věří, že se tým Rytířů v extralize zvedne

Jaromír Jágr znovu trénuje. Padesátiletý majitel kladenského extraligového klubu a zároveň jeho útočník naskočil do přípravy během reprezentační přestávky. V dosavadním ročníku nejvyšší soutěže přitom ještě neodehrál ani minutu. Návrat do zápasů ale zatím nechystá.