EquiRadio.cz
9. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Prause vyhrál Cenu Eliota, Chudyba ovládl Grand Prix Jana Kutěje

Druhý říjnový víkend je tradičně vyhrazen pro dvě oblíbené parkurové události. V Chuchle Areně Praha proběhla Cena Eliota, kterou vyhrál Manuel Prause. Při Grand Prix Jana Kutěje v Equine Sport Center Olomouc triumfoval Bronislav Chudyba.

05:48

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Včera 05:37

Veterinářka vypráví: Když majitelé lžou, léčba může být komplikovaná

Majitel koně by měl vždy s veterinářem maximálně spolupracovat a poskytnout mu přesné informace, které jsou klíčové pro správnou diagnostiku a léčbu. MVDr. Lýdia Suková zmiňuje ve své knize případ z praxe, jak to může vypadat, když majitelé lžou.

Před dvěma dny 10:27

Jezdci se v gala vrátili do Litomyšle. Za vším stojí Mirka Skřivanová

Novodobá tradice jezdeckých galavečerů začala před více jak dvaceti lety v Litomyšli. Do tohoto východočeského města se podobný typ akce vrátil zásluhou Mirky Skřivanové. V rozhovoru pro EquiRadio zmínila podrobnosti o přípravách i samotném průběhu.

Před dvěma dny 06:51

Julien Epaillard byl ve stínu svých krajanů. Nyní prožívá skvělé časy

Bronz z mistrovství Evropy 2023 a nedávné vítězství v Super Grand Prix v Praze při Global Champions jsou jen střípky z řady úspěchů jezdce Juliena Epaillarda. Říká se mu „létající Francouz“, díky superrychlým výkonům na parkuru.

Před pěti dny 12:26

Jana Tomišková: Chceme dostat paravoltiž na mezinárodní úroveň pod FEI

Ačkoliv má u nás paravoltiž poměrně dlouhou tradici, ve světě tomu tak rozhodně není. Voltižní soutěže pro handicapované sportovce se v jiných státech téměř nekonají. Jak zmínila v podcastu EquiRadia Jana Tomišková, do budoucna by se to mohlo změnit.

Před šesti dny 06:00

Kevinovi Babingtonovi změnil parkur život. Po pádu zůstal ochrnutý

Kevin Babington prožíval v roce 2019 vydařenou sezonu. Jeho jedničkou byla v té době hanoverská klisna Shorapur. A právě v jejím sedle prožil moment, který všechno změnil. Irský reprezentant ale může být vzorem, jak se postavit k životním kotrmelcům.

Před týdnem 11:28

Veterinářka vypráví: Klisnu po porodu zachránily transfuze krve

Když veterinářka Lýdia Suková zjistila u klisny, která byla krátce po porodu, že jí praskla céva a udělal se jí v místě děložního vazu obrovský hematom, obávala se, že nepřežije. S majiteli to však nevzdali, a i díky transfuzím krve ji zachránili.

Před týdnem 07:21

Contagious vše oplácí srdcem a talentem. S Wardem má medaili z OH

Ryzák Contagious má na kontě stříbro z olympijských her 2021 v Tokiu. Ve dvojici s Mclainem Wardem byl účastníkem souboje mezi Američany a Švédy v rozeskakování o týmové zlato. Ryzáka do parkurové elity vytáhl právě tento americký reprezentant.

Před týdnem 44:11

Malinová: S prvním koněm jsem došla od parkurů a dostihů až k westernu

Hostem westernového podcastu byla Martina Malinová, žena mnoha profesí. Její jméno je pravděpodobně nejznámější v souvislosti s cuttingem, rodeovými disciplínami a prací pro českou QH asociaci. Nejen o své jezdecké kariéře vyprávěla na EquiRadiu.

Před týdnem 07:15

Canter se po zisku titulu z ME zařadila do klubu šesti šampionů

Rosalind Canter, jedna z nejúspěšnějších jezdkyň všestrannosti, vybojovala další titul na mistrovství Evropy, a to v rámci soutěže týmů i jednotlivců. Je teprve šestým jezdcem v historii, který dokázal vyhrát mistrovství světa i mistrovství Evropy.

Před 2 týdny 32:21

Martina Luková: Sulku jsem si vyzkoušela, ale lákalo mě vždycky sedlo

Začínala na moravských pouťových mítincích a dostala se až na Royal Ascot, kam cestovala se svým oblíbencem Nagano Goldem. Někdejší amatérská šampionka Martina Luková vypráví v podcastu o své dostihové rodině, zážitcích i relaxu na fotbale.