Epizoda 10014. duben 2022

Poslechněte si podcast: Praktický návod: Jak na panickou ataku a OCD s MUDr. Pavlou Stopkovou, Ph.D.

Štěpánka Dostálová se v podcastu opět setkává s MUDr. Pavlou Stopkovou, Ph.D., tentokrát nad praktickým návodem jak zvládat úzkostné poruchy a tématem  obsesivně kompulzivní poruchy.  Potkala Vás první panická ataka? Co s ní krok za krokem? A co dělat se začínající nebo už rozjetou OCD? Bavit se budeme jak o tom, jak postupovat akutně, tak co dělat posléze - na koho se obrátit?  MUDr. Pavla Stopková Ph.D. pracuje v Národním ústavu duševního zdraví, kde nyní vede skupinovou kognitivně behaviorální terapii u pacientů s převážně úzkostnými poruchami a s mírnými poruchami nálady. V oblasti psychoterapie se Pavla Stopková dlouhodobě věnuje kognitivně behaviorální terapii, prošla dvouletým psychospirituálním kurzem a je ve výcviku schematerapie. Mimo to se účastní několika výzkumných projektů, dva roky působila jako výzkumná pracovnice v oboru molekulární genetiky psychických poruch v laboratoři dr. Herberta Lachmana na Albert Einstein College of Medicine v New Yorku, působí jako odborná asistentka Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a  pracuje také jako ambulantní psychiatr.  Pokud jste neslyšeli předchozí díl na toto téma, epizodu s číslem 92, doporučujeme se k ní nyní vrátit. Aplikace, o kterých v podcastu mluvíme: - Breathe - Headspace Sleduj náš instagram @loonopodcast [https://www.instagram.com/loonopodcast/]. 

53:16

Loono

Vydává: Loono

Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví. Sledujte nás na instagramu @loonopodcast (https://www.instagram.com/loonopodcast/) .

Web

Epizoda 106Před týdnem 39:50

Jsou lékařské fakulty bezohledné? O studiu medicíny a stresu

Nestíhám. Jsem ve stresu. Mám depku. Jsem na dně. Věty, které medici používají možná častěji, než by se mělo. Na problematiku stresu mezi mediky se zaměřili Barbora Mechúrová a Martin Palička ve svém průzkumu Čeští medici v (ne)pohodě 2021. Právě o něm si dnes s nimi bude povídat medička a moderátorka podcastu Štěpánka Dostálová. Výsledky průzkumu: https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/ [https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/]

Epizoda 105Před 3 týdny 06:48

3 - Progresivní svalová relaxace

Epizoda 105Před 3 týdny 04:28

2 - Bodyscan

Epizoda 105Před 3 týdny 01:38

1 - Dechové cvičení

Epizoda 104Před 3 týdny 52:05

Proč jít k zubaři v těhotenství, kolik co stojí a jak dlouho se vyvíjí kaz? O zubech s MDDr. Antonínem Tichým

Zuby, pohroma huby... ale nemusí to tak být! Štěpánka Dostálová v dnešním podcastu probírá s MDDr. Antonínem Tichým všechno, co musíte vědět o zubech. Budou se bavit o penězích a tom, proč si některé vyšetření musíme doplácet, o zubech a jejich kontrole v těhotenství, o tom jak se o zub správně starat, ale pan doktor zdůvodní třeba i to, proč vzniká zubní kaz. Nezapomeneme ani na téma zubních náhrad. A protože zuby dokážou opravdu pozlobit, nezapomeň si tenhle podcast poslechnout i ty! 

Epizoda 10325. květen 2022 32:53

Rakovina močáku: nekouřit a hodně pít!

Močový měchýř, nedílná součást našich těl, je rezervoárem moči v lidském těle. Co to "močák" vlastně je? A jak zde vznikne rakovina? Jaké má příznaky a jaké jsou možnosti léčby? Právě o nádorových onemocněních močového měchýře si budeme povídat s paní doktorkou MUDr. Michaelou Matouškovou, primářkou Urocentra Praha Onkologické kliniky 1.LF UK a FTN v Praze.

Epizoda 10211. květen 2022 48:57

Astma: Ničí život, ale nemusí. Jak na bezpříznakový život s astmatem?

Víc než 90% populace s astmatem může žít bezpříznakový život. Na astma lze ale i zemřít. Jak na život s astmatem bez problémů, i když tuhle nemoc nelze vyléčit? Na kloub chronickému plicnímu onemocnění, jehož výskyt v poslední době značně roste se dnes snaží přijít Michaela Kríková, která se o této problematice baví s doc. MUDr. Norbertem Paukem, PHd., který působí mimo jiné jako přednosta kliniky pneumologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Bulovka. 

Epizoda 10128. duben 2022 40:18

Oči: proč miminka neslzí, oči a počítače a jak o ně pečovat?

Tentokrát o, po mozku nejsložitějším orgánu těla, očích. Michaela Kríková probírá oči, prevenci očí, nemoci očí a další problematiku protkanou notnou dávkou zajímavostí s doc. Mudr. Drahomírou Barákovou, CSc, která se už několik let řadí mezi přední oční mikrochirurgy.

Epizoda 9930. březen 2022 49:22

Proč se nebát mamografu? Jak předejít rakovině prsu s MUDr. Reginou Šírovou

Díky prevenci se podařilo úmrtnost na rakovinu prsu snížit o 40%. Je ale třeba, aby se jí ženy účastnily - díky celé řadě mýtů a zvěstí o mamografickém vyšetření české ženy prevenci často vynechávají. Právě tyto mýty si v dnešním podcastu vyvrátíme a vysvětlíme.  Do studia tentokrát přišla MUDr. Regina Šírová, která nám poví celou řadu důležitých informací o mamografu a screeningovém programu prevence proti rakovině prsu. Proč se nebát, že nám "osvícení" mamografem způsobí potíže? Bolí vyšetření? Jak často mám nárok na něj chodit? Jak to bylo v Česku s tímto screeningovým programem v historii? A jaká je nejlepší prevence pro mladé ženy, které nemají na vyšetření mamografem nárok?  Nezapomeň se každý měsíc samovyšetřit [https://www.loono.cz/prevence/samovysetreni]. Objednat na mamograf nebo ultrazvuk se můžeš třeba na https://www.mammacentrum.cz/ [https://www.mammacentrum.cz/]