K věci Štěpánky Duchkové
8. duben 2022

Poslechněte si podcast: Praha jako kulturní a bezpečná destinace, kde to žije. Václav Stárek o kampani na podporu turismu

Jak na pražské hotely a restaurace doléhá krize na Ukrajině? Chystá se letos další kampaň na podporu cestovního ruchu? Nejen na to se ptala Štěpánka Duchková. Hostem pořadu K věci byl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek.

10:29

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před čtyřmi dny 11:40

Před Prašnou bránu nepatří kruhový objezd typu předměstí, myslí si starostka Terezie Radoměřská

Tranzitní doprava, Airbnb, alkoturismus nebo hluk, to jsou některé z věcí, které Prahu 1 dlouhodobě trápí. O budoucích plánech této městské části mluvila v pořadu K věci starostka Terezie Radoměřská z TOP 09.

Před týdnem 11:57

Starosta Prahy 8 Ondřej Gros o dopravě na Zenklově ulici a projektu tunelového komplexu Blanka 2

„Zastávky na Zenklově ulici nejsou dobře řešené, takže tam každé odpoledne vznikají zácpy, i když tam jedete tramvají, tak si postojíte,“ přiznává starosta Prahy 8 Ondřej Gros z ODS.

Před 2 týdny 11:00

Budoucnost Letiště Praha? Paralelní dráha, rozšíření terminálu i nový park, odpovídá ředitel provozu

„Náš plán na tento rok byl zhruba přes osm a půl milionů odbavených cestujících. Realita bude úspěšnější a směřujeme zhruba přes deset a půl milionů,“ popisuje výkonný ředitel leteckého provozu Letiště Praha Martin Kučera.

Před 3 týdny 12:04

Libeň a Vysočany nemají svoje centrální náměstí, okolí O2 areny je ideální, míní starosta Prahy 9

Znovuzvolený starosta Prahy 9 Tomáš Portlík z ODS doufá, že už brzy bude jasné, kdo po volbách povede hlavní město. Městské části řeší řadu požadavků ve spolupráci s magistrátem, což by mohlo znamenat určité omezení.

4. listopad 2022 09:50

To nevočůráš, varuje kampaň Movember. Podle urologa se rakovina prostaty v časném stádiu neprojevuje

„Dostat muže na preventivní prohlídku není jednoduchý úkol, ale zlepšuje se to,“ říká s optimismem Roman Zachoval, předseda České urologické společnosti. A jakákoliv forma osvěty je vítaná.

28. říjen 2022 11:39

Pražské planetárium jako světová špička. Získáme zcela revoluční technologii, slibuje jeho ředitel

„V polovině tohoto roku se podařilo pro planetárium získat velký objem finančních prostředků. Jde o 250 milionů korun na nákup nového projekčního systému,“ představuje plány na modernizaci ředitel organizace Planetum Jakub Rozehnal.

21. říjen 2022 11:52

Praha 2 bojuje s elektrokoloběžkami. Povalují se na ulicích, došla nám trpělivost, říká starostka

Pozvání do pořadu K věci přijala starostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Štěpánka Duchková se jí ptala na plánované novinky v této městské části, na stavbu domu pro seniory, parkovacího domu i řešení problému s elektrokoloběžkami.

14. říjen 2022 10:46

První fáze oprav Barrandovského mostu je u konce. Proč měla zpoždění? Odpovídá generální ředitel TSK

„Jsem rád, že můžu konstatovat, že všechny objízdné trasy byly připraveny a během této obrovské rekonstrukce zafungovaly,“ hodnotí průběh oprav generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

7. říjen 2022 10:37

Ke zraněným zvířatům vyjíždíme nonstop. Nejčastější jsou ptáci, říká vedoucí Záchranné stanice

„Týká se to pouze volně žijících živočichů. Kdyby nám někdo chtěl zavolat se zatoulaným pejskem nebo kočičkou, tak je odkazujeme na městský útulek v Troji nebo do Měcholup,“ vysvětluje fungování stanice Veronika Kraslová.

30. září 2022 11:08

Mluvčí ČOI: Pozor na zprostředkovatele energií. Lžou o ceně a převedou vás k jinému dodavateli

Zazvoní vám u dveří nebo vás kontaktují po telefonu se skvělou nabídkou. „Je to pořád stejný trik, že ušetříte za energie. Nenechte se zmanipulovat slovíčky od někoho, koho neznáte,“ radí Jiří Fröhlich. Tiskový mluvčí České obchodní inspekce mluvil v pořadu K věci o nekalých praktikách, na které si dát pozor.