• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
26. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Praga, Bentley, Rolls-Royce, Laurin & Klement... Do vrchu v Kutné Hoře vyjíždějí slavní veteráni

Na start 14. ročníku mezinárodního závodu Veteran Rallye se v sobotu v Kutné Hoře postavilo 40 historických vozidel. Jak říkají speciální pravidla soutěže, žádné z nich nesmělo být vyrobené po roce 1940. A tak motory bublaly, troubily klaksony a občas se ozval zvuk flašinetu.

03:29

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:39

Při opravě střechy rotundy a věže v Týnci nad Sázavou našli tesaři zazděnou láhev a husitský prapor

Tesaři opravují v Týnci nad Sázavou střechu románské rotundy a přilehlé věže. Šindelová střecha na obou stavbách totiž dosloužila. A při práci našli hned dvě zajímavosti, jak zjistila reportérka Věra Hájková.

Před dvěma dny 02:46

Praha 2 zve na vinobraní do Grébovky. Bude ve znamení filmu

Vinobraní na Grébovce se ponese ve znamení filmu. Parky a ulice Prahy 2 totiž filmaři rádi využívají jako kulisy. Součástí vinobraní proto bude i promítání filmu Na střeše, který se natáčel právě v této městské části.

Před třemi dny 01:56

Miniaturní repliku Karlova mostu v Dobříši rozebírají stavbaři po kamenech. Všechny musí očíslovat

Dělníci začali kámen po kameni rozebírat památkově chráněný most přes Pilský potok v Dobříši na Příbramsku. Byl v havarijním stavu. Žulové kvádry odborníci zrestaurují a vrátí zpátky tak, aby si most zachoval svůj původní vzhled. Téměř 200 let stará stavba má 4 oblouky a má být miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. U začátku stavebních prací byla i naše reportérka Natalie Máchová.

Před čtyřmi dny 02:22

Vítězné náměstí v pražských Dejvicích zná svou novou podobu. V soutěži uspěl holandsko-český tým

V architektonické soutěži na dostavbu takzvaného 4. kvadrantu Vítězného náměstí v pražských Dejvicích uspěl holandsko-český tým Benthem Crouwel Architects a studio OVA. Podle jejich návrhu by se mělo jedno z nejvýznamnějších pražských náměstí vrátit ke zhruba sto let staré urbanistické koncepci od Antonína Engla.

Před šesti dny 03:23

V Čelákovicích znělo opět houkání parní lokomotivy. Oslavy 150 let železnice si tu užily tisíce lidí

Psalo se 4. října 1873, kdy do Čelákovic přijel úplně první vlak. Po trati Praha – Lysá nad Labem. Právě díky železnici se totiž město i celé okolí začalo tehdy velmi rychle rozvíjet. Čelákovice si tuto velkou událost připomněly v sobotu 16. září. Na slavnostní akci s názvem „150 let železnice v Čelákovicích“ byla i se svým mikrofonem Soňa Jindrová.

Před týdnem 03:11

Krásné počasí, skvělé víno a dobrá zábava. Mělnické vinobraní nabízí program pro celou rodinu

Historické centrum Mělníka hostí už 84. ročník Mělnického vinobraní. Odpoledne prošel městem průvod s více než stovkou postav v dobových kostýmech. Nechyběla hudba, ani rytíři na koních. Císaře Karla IV. a jeho chot´ Alžbětu Pomořanskou cestou na náměstí vítaly davy lidí.

Před týdnem 01:55

Výroba v kolínské Toyotě se po 4 měsících opět rozběhne. Firma už spustila karosárnu a lakovnu

Výroba v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se v pondělí téměř po čtyřech týdnech plně obnoví. Dnes firma spustila výrobu karoserií a lakovnu. Auta se v Kolíně přestala vyrábět 22. srpna, závod tak přijde o 19 dní výroby.

Před týdnem 02:46

Rekonstrukce Hvězdy v Benešově se blíží do finále. Proč v ní začalo hořet, policie ještě stále neví

Brzy to bude rok, co vyhořel v Benešově obchodní dům Hvězda. Nejdřív mluvili statici o demolici, majitel se nakonec rozhodl pro záchranu. Jak práce pokračují a třeba i jakou barvu bude mít fasáda nové Hvězdy zjišťovala reportérka Věra Hájková.

Před týdnem 02:05

Správa železnic chce opravit trať v Mladé Boleslavi. V současné době provádí geologický průzkum

Část železnice mezi stanicemi Mladá Boleslav město a Mladá Boleslav hlavní nádraží povede tunelem. Správa železnic ho postaví při kompletní opravě trati, která má začít v roce 2030. Pomocí 29 vrtů teď zkoumá podloží. V Mladé Boleslavi natáčel reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 00:17

U Tlustic na Berounsku havaroval ultralight. Zahynuli dva lidé posádky

Dva muži nepřežili dnešní pád ultralightu v Tlusticích na Berounsku. Záchranáři se je pokoušeli 40 minut oživit. Stroj spadl na zahradu u rodinného domu, na níž nikdo nebyl. ČTK to řekly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.