Proti Proudu
26. září 2016

Poslechněte si podcast: PP9 - Rita Kočárová

Dnešním hostem je Rita Kočárová. Rita žije zkoumáním účinku psychedelickych látek. Pracuje jako výzkumná asistentka v Národním ústavu duševního zdraví a je hlavním koordinátorem a spoluzakladatelkou České psychedelické společnosti, z.s., která podporuje výzkum a vzdělávání v oblasti psychedelik. Zabývá se (psycho)terapeutickým využitím psychedelik, závislostmi a tradiční amazonskou medicínou. Zároveň pořádá koncem září konferenci Beyond Psychedelics, na kterou se sjedu největší světové kapacity ve výzkumu psychedelickych látek. S Ritou se přesně o tomhle bavíme. Kdy vznikla její fascinace lidským vědomím, co ji dala stáž v Peru a spoustu zajímavých infromaci o psychedelickych látkách. Pokud vás tohle téma zajímá nebo se rádi dozvíte něco nového, tenhle rozhovor se vám bude líbit

31:15

Proti Proudu

Vydává: Dan Tržil

Chcete žít dobrý život? Poslechněte si, jak na to. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?

Web

Před týdnem 01:28:55

Petr Havlíček: Ideologie ve výživě škodí. Proč tolik lidí nezvládá jíst zdravě?

Petr Havlíček je výživový specialista. S Petrem probereme oblast výživy, která je zahlcená nesmysly, lži, zmatky a kopou informací, které jsou ale relevantní jen pro někoho a v určitém kontextu. Probereme, jaké (ne)existují zkratky ve vztahu k lepšímu stravování a zdraví, ale hlavně uslyšíte, jakými principy se řídit. PARTNEREM PODCASTU JSOU Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Úspěšný e-shop, kde nakupuji jak sportovní věci, doplňky stravy tak i spoustu potravin a ingrediencí na vaření. Podívejte se na mé oblíbené produkty zde. [https://aktin.cz/protiproudu] Kniha Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] - Jediným limitem jsme my sami. Tajemství úspěchu českých osobností v publikaci podle známého podcastu.

Před 3 týdny 01:23:37

Brain We Are: Nejlepší triky, jak se hacknout. Je štěstí cíl nebo vedlejší efekt?

Vojtu Hlaváčka a Kryštofa Jarmara možná znáte jako zajeté duo z podcastu Brain We Are. Kluky jsem pozval do podcastu abychom si popovídali o všem kolem biohackingu. Probrali jsme ale mnohem víc než jen techniky a tipy, o které nebyla nouze, ale povídali jsme si o duševním zdraví, štěstí, maskách, které nosíme a jak se nimi nenechat oblbnout. Pustíme se i do toho, jak si klást lepší otázky, jak si dopřávat pozitivní stres a „nerozbít se” a proč je důležité být v pohodě s tím, že i přes všechny (biohackingový) snahy budeme mít občas dny na hovno. V rozhovoru uslyšíte: * jaké biohacking techniky kluci sami používají * jak přistupují k tvoření obsahu a co si odnesli z rozhovorů * jak přistupovat ke prožívání štěstí PARTNEREM PODCASTU JE Dáme Jídlo [https://www.damejidlo.cz/] – Stáhněte si aplikaci Dáme jídlo a objednejte si zdravé jídlo z restaurací nebo Dáme Marketu.

12. prosinec 2022 01:19:54

Libor Votruba - Cestou z léčebny jsem v autě pil vodku. Deziluze závislých je obrovská.

Libor Votruba je úspěšný podnikatel, provozuje Žluté lázně, NEO centrum a vánoční trhy na Staroměstském náměstí. V podcastu sdílí svůj příběh a zkušenosti se závislostí i co mu pomohlo se jí zbavit. 👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.cz/libor-votruba/ [https://protiproudu.cz/libor-votruba/] 📖 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/ [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/]   PARTNEREM PODCASTU JE Fondee [https://www.fondee.cz/] – S Fondee můžete snadno a přehledně zhodnocovat své uspořené peníze. Použijte kód PROTIPROUDU pro 3 měsíce bez poplatků.

23. listopad 2022 01:15:43

Jindřich Vobořil - Je možný svět bez drog a závislostí?

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil patří mezi přední odborníky na problematiku drog a závislostí. Je marihuana vstupní droga? Proč je problém černý trh s drogami? Kdy a kdo je nejvíce ohrožený závislostí? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.  📚 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] Děkuji všem partnerům i vám posluchačům. Jak se díváte na partnery v podcastu? Obtěžuje vás reklama? Přispěli byste podcastu napřímo? Zvažuji jak dále řešit monetizaci a udržitelnost podcastu a vaše postřehy jsou pro mě důležité.

4. listopad 2022 01:18:27

Josef Dvořáček: O vztahu k půdě, kvalitě jídla a jak to dělat jinak

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Josef Dvořáček, který vede firmu Sonnentor. Tam kupují bylinky a koření v BIO kvalitě od českých farmářů a vše se snaží dělat, jak nejlépe a nejšetrněji dovedou. S Josefem si povídáme o hledání dostatku v osobním životě a podnikání. Uslyšíte o ekologické filosofii podnikání, o tom, že za každou cenu nemusíme růst (podnikatelsky i osobně) a nebo o tom, jak růst skrze vizi ukotvenou v hodnotách a tradici. Rozebereme, co je vlastně BIO, jak se chováme k půdě a nebo jak je to s chemií v jídle. V kontextu příběhu Josefa naťukneme i téma autentičnosti, rodiny a důležitosti pomalosti. PARTNERY PODCASTU JSOU Minutový Řečník [https://minutovyrecnik.cz/] – Praktické a zábavné kurzy prezentačních dovedností pro jednotlivce i firmy. Dáme jídlo [https://www.damejidlo.cz/] - Dlouhodobý partner podcastu. Vyzkoušejte aplikaci Dámejídlo pro dovoz jídla z restaurací nebo obchodů. Z Dáme marketu můžete mít věci již za 20 minut.

19. říjen 2022 01:44:56

Léna Brauner: Jak být sám sebou

Léna je malířka, tatérka, ilustrátorka a zpěvačka. Podcast, který se nám (ne)podařilo nahrát je o cestě k autenticitě, lucidním snění, alternativní výchově a osvobozování se od škatulek. První ⅔ rozhovoru jsme narazili na technické problémy, a tak je audio horší než je standard Proti Proudu. Dejte ale rozhovoru šanci, je to jízda, u které se zasmějete a hlavně zamyslíte o tom, jestli náhodou nejste ve špatných škatulkách, jestli žijete autenticky a jestli vám nechybí odvaha být sám sebou. Objednejte si knihu Proti Proudu! [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] 10 náhodně vybraných, kteří si předobjednají + 5, kteří si předobjednají nejvíce knih dostanou pozvánku 3.11. na exkluzivní křest za účasti hostů podcastu v Praze. PARTNEREM PODCASTU JE Wild&Coco [https://protiproudu.cz/cocofir] – Wild&Coco je synonymum pro funkční potraviny, jídlo nové generace, kde se potkává funkcionalita a výborná chuť. Zkuste jejich nový Biotic Cocofír, který je cenově dostupnější variantou a je tak skvělým kamarádem na každý den pro parádní mikrobiom.

10. říjen 2022 01:43:26

Pub Quiz se Sarou Polak | SPEŠL DÍL

Toto je experimentální epizoda, v které si zasoutěžíte a něco nového dozvíte. Vemte si tužku a papír a dejte si 60 quiz otázek od Sary Polak. Zasoutěžte si s přáteli nebo se porovnejte s námi! Spotlight: Sara Polak Soutěžící: Dan Tržil, Jiří Vicherek, Miky Škoda   Partnerem podcast je Dámejídlo [https://www.damejidlo.cz/]. Použijte kód PROTIPROUDU na 200 Kč slevu na první objednávku

12. září 2022 02:15:49

Kamila Rundusová aka Kamu o cestě k uzdravení, životních změnách a Kostarice

Kamila Rundusová alias Kamu je kuchařka, influencerka a autorka, kterou jsem chtěl pozvat do podcastu už od úplně prvních epizod. Povídali jsme si o jejím příběhu, vztahu k sociálním médiím, cestování a důvodu, který ji zavedl žít na Kostariku. Na závěr zvládneme i tipy na vaření, ale hlavní náplní podcastu jsou nástroje, pomocí kterých můžete lépe poznat sebe sama a pracovat se sebou. Mluvíme o psychedelicích, metodách otužování a dýchání, meditaci a o tom, jak se vymanit z nefungujících vzorců. PARTNEREM PODCASTU JE Chimpanzee [https://www.chimpanzee.cz/] – Sportovní výživa pro vaše každodenní dobrodružství. Vyráběná z bio a přírodních surovin v České republice od roku 2008. Použijte promo kód PROTIPROUDU pro 30% slevu na vaši objednávku.   📌 ODEBÍREJ NEWSLETTER https://protiproudu.cz/email [https://protiproudu.cz/email] 📌 PODPORUJ PROTI PROUDU: https://www.patreon.com/protiproudu [https://www.patreon.com/protiproudu]

26. srpen 2022 01:02:31

Filip Kirschner - Chtěl podnikat férově a transparentně. Jak funguje tyrkysová firma bez manažerů?

Filip Kirschner je spoluzakladatel tyrkysové firmy Applifting. Povídáme si o svobodných firmách, stigmatu podnikání a jak k problémům přistupovat z nových perspektiv. Filip není typický spoluzakladatel. Než se pustil do vlastního podnikání, tak si nebyl jistý, jestli se dá podnikat poctivě a dobře. Stigma kolem podnikání zanechal daleko v minulosti a podílel se na založení svobodné firmy, která nedávno získala značnou investici na digitalizaci kanadského zdravotnictví. V podcastu si povídáme o tom, jak skrze své hodnoty usnadňovat rozhodování, jak nastavit svobodnou firmu, jak případně řešit konflikty, a nebo rozhodovat o alokaci peněz. PARTNEREM PODCASTU JE StartupJobs.cz [https://www.startupjobs.cz/] – Buď žralok, pracuj pro startup! Místo, kde inovativní firmy jako Applifting a další hledají nadupané spolupracovníky.

3. srpen 2022 01:13:25

Jakub Vejmola alias Kicom: Chci, aby z Bitcoinu byly celoplanetární peníze

Jakub Vejmola aka Kicom je známý díky Youtube kanálu Bitcoinový kanál. S Kicomem mluvíme o jeho podnikatelských začátcích, o provozu Bitcoinovýho Kanálu a komunity kolem něj. Nepřekvapivě uslyšíte o kryptu, resp. hlavně Bitcoinu. Dozvíte se, jestli je Bitcoin jen hračka pro bohaté nebo způsobí revoluci. Probereme i investorskou zásadu: „Všichni víme hovno” a to hlavně ve vztahu k predikci budoucnosti. Proč je důležité hledat i jiné informace, než ty, které potvrzují naše předpoklady, jak pracovat s dobře míněnými radami, které dláždí cesty do pekel a nebo jak nést tíhu a dopady špatných rozhodnutí (hlavně, když padá trh)? Pusťte si tento podcast.   PARTNERY PODCASTU JSOU Braiins [https://braiins.com/] – Braiins patří ke globální špičce v oboru bitcoinové těžby už od roku 2010. Vyvíjí software pro bitcoinové těžaře. Jejich cílem je šířit povědomí o Bitcoinu doma v České republice i na Slovensku a tak vydávají významné knihy o Bitcoinu. Můžete si je stáhnout zde. [https://braiins.com/category/publishing] Coinmate [https://protiproudu.net/coinmate] - Coinmate je největší česká kryptoburza. Má skvělé hodnocení, nízké poplatky a navíc sídlí v ČR a má českou podporu. Pokud se pomocí tohoto odkazu zaregistrujete jako nový uživatel a nakoupíte kryptoměny alespoň za 500 korun, dostanete se do slosování o výhru 500 000 satoshi, což je při dnešní ceně zhruba 3000 korun. Soutěž bude vyhlášena na twitteru Coinmate. [https://twitter.com/coinmatebt?lang=en]