Antivirus
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Pozor na fotky dětí na internetu. Focení ve škole mohou rodiče odmítnout, říkají odborníci

Na Radiožurnálu začíná nový pořad o technologiích a bezpečnosti na internetu. Jmenuje se Antivirus a bude o všem možném, co nás může potkat v on-line světě. „Budeme probírat aktuální kyberútoky a podvody na internetu, dávat typy, jak ochránit svoje data nebo i své děti,“ přibližují redaktoři Jana Magdoňová a Jan Cibulka. První díl se zaměřil na fotografování dětí ve školách a zveřejňování takových fotek.

04:32

Antivirus

Vydává: Český rozhlas

Pořad o technologiích a bezpečnosti na internetu. Jan Cibulka a Jana Magdoňová se zaměří na nástrahy on-line světa. Budou mluvit o aktuálních kyberútocích a podvodech na internetu a přidají i tipy, jak chránit sebe i své děti nebo rodiče. Antivirus doplní články na zpravodajském webu iRozhlas.cz.

Web

Před třemi dny 04:50

Finanční operace po telefonu nedělejte, na zázračné investice nevěřte, radí autoři pořadu Antivirus

Se sháněním zákazníků pomáhají obchodníkům reklamní systémy. Stejně tak fungují i podvodné reklamy na zázračné investice, kdy vás k investování zdánlivě vybízí třeba hokejista Jaromír Jágr nebo prezident Petr Pavel. Jenže v tomto případě zázraky nečekejte, naopak si dejte velký pozor, aby nevydělal někdo jiný. Na vás. Poslechněte si další díl pořadu o bezpečnosti na internetu Antivirus s Janou Magdoňovou a Janem Cibulkou.

Před týdnem 05:28

„Aktualizujte zařízení, zálohujte data ve více kopiích.“ Jak se bránit proti kyberútoku?

Kolik stojí kyberútok? Kolik po vás budou chtít hackeři, jak drahé je si útok objednat nebo jakou pokutu můžete dostat? To jsou otázky, které v dalším díle pořadu Antivirus rozebírá moderátor Jan Pokorný s redaktory Janou Magdoňovou a Janem Cibulkou.