Host Lenky Vahalové
3. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Pouštět na party přednahraný set? Neuměl bych to, falšoval bych to blbě, směje se DJ NobodyListen

Hudbě se začal Jakub Strach aktivně věnovat už ve čtrnácti letech, tehdy si také zvolil jméno NobodyListen. Dnes patří mezi nejvyhledávanější DJs, věnuje se hudební produkci a stojí za konceptem party Addict.

21:24

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před čtyřmi dny 17:08

Miluji moderování čehokoliv. Klidně myslivecký ples, mně je to jedno, vtipkuje Adéla Elbel

Stand-up Na stojáka, vlastní talk show, psaní knih a teď i celovečerní stand-up speciál. Adéla Elbel rozhodně nezahálí a svou práci si užívá. „Já fakt těmi vystoupeními odpočívám, je mi v tom dobře,“ potvrzuje.

Před týdnem 25:11

Jelen už je desaterák a hlásá, že všechno bude dobrý. To je motto naší kapely, směje se Jindra Polák

Kapela Jelen slaví desáté narozeniny, ke kterým si nadělila novou desku Všechno bude dobrý i koncert v O2 areně. „Nejvíc si vážím toho, že po těch deseti letech jsme pořád spolu, pořád nás to baví a není tam žádná ponorka. Kdybych měl mít nějaký sen, tak aby to vydrželo,“ přeje si zpěvák Jindra Polák.

Před 2 týdny 18:19

Propojím svět klasické a elektronické hudby, zve na osmihodinovou show skladatel Karel Havlíček

Se skládáním hudby má bohaté zkušenosti, pracuje v Praze i v Los Angeles a momentálně připravuje ojedinělý koncept Electric Universe, který nabídne osmihodinový koncert plný překvapení. Nejen o tom mluvil ve studiu Rádia Praha Karel Havlíček.

Před 3 týdny 30:14

Kuchařka Kamu: Jsem dobrodruh a baví mě život ždímat. Nová kniha je můj absolutní masterpiece

Žije naplno, miluje jídlo, vaření a cestování. Kamila Chadim alias Kamu už se roky toulá po světě, objevuje nejrůznější chutě a vůně a zkouší recepty. Ty pak můžete najít v barevných kuchařkách, které vydává. Teď vychází její nejobsáhlejší kniha. Nejen o tom mluvila ve studiu Rádia Praha.

5. listopad 2023 16:59

Hrozně mě baví hraní na ulici a kontakt s lidmi, líčí zpěvák Tomas Robin. K hudbě zběhl od fotbalu

Tomáš Červinka sbíral hudební zkušenosti hned v několika kapelách, nakonec se ale vydal na sólovou dráhu a pod pseudonymem Tomas Robin si písně také sám skládá. Jaká byla jeho cesta z fotbalové Slavie na pódium? A co pro fanoušky plánuje? Nejen o tom mluvil ve studiu Rádia Praha s Lenkou Vahalovou.

2. listopad 2023 18:17

Prošli jsme si turbulencemi, až se to usadilo do totální pohody, říká o kapele Street69 její zpěvák

Příští rok oslaví kapela Street69 osmnáctiny a hraní si prý užívají čím dál víc. Proč nekoncertují celý rok? A jak vznikla jejich spolupráce se skupinou Rybičky 48? Nejen na to odpovídal ve studiu Rádia Praha zpěvák a frontman kapely Jiří Strážnický.

21. říjen 2023 19:38

Prodat devítičlennou soulovou kapelu je sebevražedná mise, vtipkují členové Aneta & The Soul Uncles

V kapele Aneta & The Soul Uncles (ATSU) se sešli muzikanti, kteří v hudební branži rozhodně nejsou žádnými nováčky. „Je to kapela za odměnu, děláme si hudebně radost,“ chválí si zpěvačka Aneta Hollandrová. Spolu s ní byl ve studiu Rádia Praha také kytarista Jan Šobr.

14. říjen 2023 25:26

Novou desku křtíme na turné po klubech, chceme být fanouškům blíž, vysvětlují členové skupiny Slza

Album Monodrama vznikalo několik let a je v mnoha ohledech jiné než předchozí tři desky skupiny Slza. Petr Lexa a Lukáš Bundil říkají, že je rozhodně barevnější, změnilo se i autorství písní a místo hal s ním hudebníci vyrazili do klubů.

7. říjen 2023 19:19

Stále píšu o vážných věcech. Musím se zaměřit na to, abych byla trochu vtipnější, směje se Katarzia

Pochází ze Slovenska, ale v Česku už zdomácněla a dlouhodobě žije v Praze. Hudebně toho zvládá hodně, věnuje se vlastní tvorbě, koncertování, ale podílí se i na filmech a divadelních představeních. A teď vychází její šesté album s názvem Šťastné dieťa. Hostem Lenky Vahalové byla tentokrát Katarzia.

30. září 2023 29:18

Anna Julie Slováčková: Videoklip s rodiči je doják. Nové album Osudová představuje moji duši na CD

„Hrát v Lucerna Music Baru je pro kapely našeho typu fakt splněný sen a my se na to moc těšíme,“ říká Anna Julie Slováčková před koncertem, na kterém pokřtí novou desku Osudová. Ve studiu Rádia Praha mluvila nejen o hudbě, ale také o herectví, rodině, snech i vážné nemoci.