Máma z Afriky
Sezóna 1Epizoda 329. červen 2020

Poslechněte si podcast: Posvátý les krále Kpassé, Ouidah a Chrám hadů

Pobřežní město Ouidah, Posvátný les passé a chrám hadů

14:23

Máma z Afriky

Vydává: mamazafriky

Podcast o Češce, která žila pět let v Africe. Budeme se bavit na témata život v Africe, africké kuriozity, multikulturní partnerství, výchova míšených dětí a mnohé další. Podast bude mít i svoji rubriku africké povídky.

Web

Epizoda 4228. květen 2022 43:47

Podnikání na rodičovské dovolené

Tato epizoda bude trochu výjimečná v tom, že se nebude věnovat africkému tématu ani tématu míšených dětí nebo multikulturnímu vztahu. Po více než 2 letech práce na projektu Máma z Afriky a po roční práci pro startup Twigsee, jsem se rozhodla s vámi sdílet mé tipy a zkušenosti, jak podnikat/pracovat na rodičovské dovolené. V epizodě se dozvíte: Jak jsem začala podnikat Předpoklady k rozjetí úspěšného projektu Jak na time management Jak si prosadit svou Mé fuckupy v podnikání Co mi projekty přínesly A mnohé další.  Jako vždy budu ráda, když mi dáte vědět, zda se vám epizoda líbila. Jestli chcete víc takových témat a i zde vás poprosím o hlasování v anketě podcast roku.

Epizoda 4124. duben 2022 36:02

Nešvary západních turistů v Africe

Je velmi častým jevem, že se západní turisté vydají do Afriky s určitými předsudky, očekáváním a zkresleným obrazem na místní realitu. Co nám západní média předsouvají je skutečné jen do určité míry. Hodně se hraje na emoce diváků a nesmí chybět drama a napětí. Jaké důsledky toto mediální vykreslení má? Proč se africkým dětem vozí hračky a bonbony?  Proč je tak populární focení s místním obyvatelstvem a dětmi? Více se k tomuto tématu vyjadřuji v této epizodě.  

Epizoda 4027. březen 2022 56:58

Postoj Afrických států a nezápadní názory vůči válce na Ukrajině

V dnešním dílu se vyjádřím k tomu, jak africké státy vnímají válku na Ukrajině, na čí straně stojí a jak válku vnímají samotní Afričané. V epizodě zazní: Jaké jsou historické vazby Ruska v Africe Zájmy Ruska v Africe Jak Rusko a africké země vnímají mezinárodní politiku a současné světové nastavení Jak Afričané přistupují k dezinformacím Jak Afričané vnímají osobu Putina Zacházení s Afričany v zahraničí Epizoda nemá tendenci zoběcňovat, každý Afričan je samostatná jednotka a každý africký stát má své vlastní zájmy.  Budu ráda, když budete epizodu sdílet, likovat, komentovat. 

Epizoda 3910. březen 2022 57:02

Druhá tvář mého manžela a jak vnímám africké muže

Tato epizoda s názvem - Druhá tvář mého manžela a jak vnímám africké muže - řeší téma vztahů. Na konkrétních příkladech z mého partnerského života zveřejňuji, jak je mnohdy náročné najít společnou řeč a jak snadno může dojít k vzájemnému nepochopení. Ke konci epizody zobecňuji, jak vnímám africké muže a jak poznat, zda jim jde o vážný vztah nebo o něco jiného.  

Epizoda 3822. únor 2022 47:35

Moje začátky s manželem v Togu

Další pokračování mého tožského příběhu o lásce, žití a hledání sebe samotné. V této epizodě navazuji na můj poslední blogový příspěvek a popisuji, jak jsme s manželem bydleli a nebydleli, jak jsem se adaptovala a co bylo hlavním problémem v našem vztahu.   P.S. Epizoda není nijak sestříhaná, aby byla co nejvíce autentická. Tak snad to nebude na škodu :) Prosím o feedback a hodnocení. Moc mi to pomůže!

Epizoda 3722. prosinec 2021 49:54

Tradiční léčitelství - bylinkářství, vymítání a věštění

V této epizodě vám budu vyprávět o tradičním africkém léčitelství, které se v Africe stále praktikuje a jeho historie sahá až do doby kamenné. Co africké léčitelství obnáší a proč se praktikuje i v dnešní době? Dozvíte se: Jak Afričané přistupují k nemocem  Jakou roli hraje tradiční medicíně duchovno Kdo je to šaman Jaké jsou výhody a nevýhody tradiční medicíny Jestli se vám epizoda líbila, tak mi nechte prosím recenzi a hodnocení, moc mi to pomůže ve viditelnosti a k potenciální spolupráci, která může projekt posunout dál.

Epizoda 367. listopad 2021 48:21

O dovozu afrických produktů a o certifikaci kosmetiky z třetího světa

V této epizodě vyprávím svůj příběh o tom, proč jsem se pustila do dovozu africké kosmetiky, jak to vše začalo a co to obnáší. Mimo jiné popisuji proces certifikace dovezené africké kosmetiky a poskytuji tak detailní vhled do mého podnikání. V epizodě se dozvíte: - Jak vznikla myšlenka na dovoz - Co je třeba zařídit před posláním zboží - Jak probíhá proclení zboží - Co obnáší proces certifikace - Proč e-shop není jen byznys - Jakou roli v příběhu hraje Harry Potter :)   Doufám, že bude epizoda prospěšná všem, kdo uvažují nad dovozem a neví, jak na to. Zároveň bych byla ráda, kdyby tento díl sloužil jako takové okénko do mého podnikání, protože není všechno zlato, co se třpytí :)

Epizoda 3522. září 2021 01:12:04

Kam jsem všude cestovala a proč mě to tak baví

Dnešní epizoda bude na téma cestování. Dozvíte se: Proč o cestování chci mluvit Kde všude jsem nějakou dobu žila Proč jsem začala cestovat Co je na cestování težké Co mi cestování dalo Co mi cestování vzalo Sledujte mě dále na sociálních sítí Instagram či Facebook a budu moc ráda za hodnocení či dokonce recenzi v případě, že se vám díl líbil, děkuji :)

Epizoda 3423. srpen 2021 57:04

Honza Sláma: "České technologické start-upy by měly více cílit na africký trh"

Honza je opravdu velmi inspirativní člověk. Začal totiž podnikat již ve svých 12 letech a přes akcie, mobilní aplikaci, vlastní e-shop a vývoj pro klienty se dostal až k FaceUpu, se kterým kombinuje sociální přesah a business. Právě díky aplikaci FaceUp, která funguje na více než 100 školách v Africe, jsem Honzu oslovila, aby se s námi podělil o tom, jak se v Africe podniká. V epizodě se dozvíte: Kde v Africe Honza působil Jak na něj Afrika působí a jaký k ní má vztah Jak se v Africe navazuje spolupráce Jak vnímá africký timing Proč se vyplatí start-upům expandovat na africký trh A mnohé další Honzu můžete kontaktovat skrze Linkedin či na emailu: jan.slama@faceup.com, honza@jinejfond.cz  

Epizoda 3316. červenec 2021 27:36

Mužská obřízka - můj příběh, důvody, výhody a nevýhody

Mužskou obřízkou se rozumí celkové či částečné odstranění předkožky penisu.  Tento zákrok se tradičně provádí z mnohých důvodů, z nichž mohu jmenovat důvody náboženské, kulturní či lékařské. Názory na tento zákrok se však liší.  Jsou tací, kteří ji doporučují a naopak tací, kteří k ní nevidí sebemenší důvod. Já k ní také kdysi důvod neviděla. Co změnilo můj názor? Jsem zastánkyní či odpůrkyní?   V tomto díle s vámi budu sdílet můj příběh o tom, jak jsme nechali mému synu udělat obřízku. Zmíním důvody praktikování obřízky, společně s jejími výhodami a nevýhodami. Přeji pěkný poslech.