Pochoutkový rok
4. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Poslechněte si: Pochoutkový rok 4. 12. 2022

Vánoční pečení s Josefem Maršálkem: prvorepublikové vanilkové rohlíčky. Historie vánočního cukroví nabízí dva historické recepty. Soutěž o kuchařku Pochoutkový rok 2.

27:42

Pochoutkový rok

Vydává: Český rozhlas

Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V pořadu vyhlašujeme soutěž o váš nejlepší recept – vítěze za rok 2022 jste se dozvěděli v prosincovém pořadu Pochoutkový rok (každou neděli 10.00–11.00, resp. 21.00–22.00). Výherci získali vybavení do kuchyně v celkové hodnotě 100 000 Kč.

Web

Dnes 07:23

Jedinečný masový mozeček podle strýčka Hromka od Jarmily Uhrovičové z Mikulčic

Recept z pravé slovácké zabíjačky nám prozradila a naučila Jarmila Uhrovičová z Mikulčic. Její strýček Hromek ji naučil naprosto jedinečnou přípravu hodně masového mozečku, který se kdysi podával místo oběda na zabíjačce. Je sytý, ale dokonalý!

Dnes 03:05

Ostré a přímé chutě. To jsou specifika zabíjačky ve Slezsku

Jací lidé, takové jídlo. Jestliže se o obyvatelích Slezska říká, že jsou tvrdí a upřímní, platí to i o zvyklostech při vaření. Rafinované recepty či kombinace protichůdných chutí a dlouhé vyvařování tady v minulosti příliš neobstály. Ani při zabíjačkách.

Dnes 27:00

Poslechněte si: Pochoutkový rok 5. 2. 2023

Masový mozeček podle strýčka Hromka. Ostré a přímé chutě slezských zabijaček. Josef Maršálek radí, jak na kynuté těsto, aby se povedlo. Soutěž o kuchařku Pochoutkový rok 2.

Před týdnem 08:09

Vítězný recept posluchačů: Vláčné a ořechy plněné Miletínské modlitbičky z perníkového těsta

Miletínské modlitbičky jsou po odležení dva vláčné plátky perníkového těsta spojené ořechovou nádivkou, ozdobené plátky mandlí a přelité rumovou polevou. Je to voňavá a sytá svačinka v podobě originálního sendviče. Tak to využívá i Lenka Hagerová z Klecan u Prahy.

Před týdnem 01:13

Recept na krém do kremrolí, který vydrží vláčný i několik dní

Máte rádi kremrole a chtěli byste je naplnit skvělým krémem, který je vláčný i třeba po třech dnech? Jeden z nejjednodušších receptů na planetě je sníh do českých kremrolí. Co na to budete potřebovat?

Před týdnem 03:22

Citron je skvělý podpůrný lék. Při horečce na něj ale zapomeňte

Známe to od dětství. Člověk nastydne nebo chytí chřipku, dostane horečku a maminka přinese hrnek horkého čaje s citronem a medem. Pokračujete s tím také u své rodiny? Přestaňte.

Před týdnem 26:22

Poslechněte si: Pochoutkový rok 29. 1. 2023

Recept posluchačů: Miletínské modlitbičky. Josef Maršálek prozradí recept na krém do kremrolí, který vydrží vláčný. Zajímavosti o citronech. Soutěž o kuchařku Pochoutkový rok 2.

Před 2 týdny 08:29

Zámecký kunštátský perník si vychutnává už pátá generace. Vyzkoušejte vítězný recept!

Porotu Pochoutkového roku zaujal recept, se kterým se do soutěže přihlásila Marie Šafářová z Poličky na Vysočině. Po uležení je nesmírně vláčný a chuťově jemný perník plný bohaté náplně. Je to jako svátek v puse, když si dáte kousek.

Před 2 týdny 00:47

Jednoduchá rada, jak připravit karamel, aby se nespálil

Přípravy karamelu se každý většinou obává. Často se totiž stává, že se karamel připálí a chuťově pak není dobrý. Jak ho připravit, aby byl přesně akorát?

Před 2 týdny 04:24

Nejoblíbenější české větrové bonbóny jsou hašlerky

Když se řekne „hašlerky“, asi každý ví, že jde o větrové bonbóny. Začal je vyrábět pražský podnikatel František Lhotský. Své pojmenování dostaly po Karlu Hašlerovi, ve 20. letech populárním zpěvákovi a herci, který cukrovince své příjmení propůjčil. Prý byl tak skromný, že si za to vzal jen pytel bonbónů. Po téměř 100 letech výroby patří Hašlerky k nejznámějším českým značkám.