Blízká setkání
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Porotce soutěže MasterChef Jan Punčochář: K řízku přidejte do trouby i krajíc chleba

Lásku k řízku získal od maminky. „Když je dobrý a křehký, je to nejlepší nedělní potěšení.“ Jak vyvažuje čas mezi natáčením televizních projektů a vařením? „Musím být přísný,“ naznačuje svou roli porotce v kuchařské soutěži MasterChef Česko. Jak chutnal syrový vepřový mozek, který připravila jedna ze soutěžících? Poslechněte si záznam pořadu Blízká setkání s šéfkuchařem Janem Punčochářem. Moderuje Tereza Kostková.

29:15

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Včera 26:19

Martina Preissová: Psaní není útěk od herectví, ale jedna z cest mého uměleckého života

Mají v nebi skleničky? To je název nové knihy Martiny Preissové, které je při psaní dobře. „To je jediná chvíle, kdy jsem úplně sama,“ podotýká v Blízkých setkáních herečka a autorka v jedné osobě. Jaký byl pracovní název knihy a proč? Kdo ho změnil? Byly případy, kdy mazala stránky? Kdo je prvním čtenářem jejích knih? Dala ji číst svým dětem? Jak vnímala pohřeb královny Alžběty?

Před čtyřmi dny 27:47

Spisovatel Jiří Březina: Detektiv Tomáš Volf jednoho dne zaťukal na dveře mého mozku

Je dvojnásobným držitelem ceny Detektivka roku. „Nikdy mě nenapadlo, že bych něco psal. Přišlo mi to jako nedostižný sen,“ přiznává úspěšný autor, který v dětství považoval za svůj vzor britského spisovatele A. C. Doyla. Mluví mu detektiv Tomáš Volf do děje knihy? Jaký případ řeší ve svém posledním románu? Nechá ho v budoucnu zemřít? Kam všude se dostal při přípravách na své knihy? Kde bere čas na psaní, když má rodinu? Poslechněte si v audiu.

Před pěti dny 28:24

Hudebník David Kraus: Říkám své dceři: Buď holčičkou! Ale je mi až strašidelně podobná

„Doktor mi ji ukázal ještě v bříšku. Dnes po roce a půl mi doma pobíhá osobnost, která je mi až strašidelně podobná. Až jsem vyděšený, aby tam ten Kraus nebyl celý,“ směje se. Co provedla malá Esterka doma v kuchyni? Jak muzikant prožívá její domácí řádění? Má krásné zážitky se svojí romskou kapelou? Umí romsky? Má pocit, že se svět zbláznil? Hladí ho rozhlas po duši?

Před šesti dny 29:08

Herečka Sabina Laurinová: Možná bych znovu chtěla prožít narození svých dcer

Letos oslavila padesátku. „Ta číslovka mě děsila. Člověk si nepřipouští stárnutí a jednoho dne tě to překvapí,“ přiznává herečka. „Ale je to o tom, jak se cítíš uvnitř,“ dodává v Blízkých setkáních. Kudy vedla její hudební cesta? Je jednoduché hrát pro děti? Co se jí stalo na jevišti? Jak vzpomíná na Petra Muka? V kolika muzikálech umírala a jak se dá smrt hrát? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 30:23

Fyzioterapeut David Vrbický: Školní aktovky mi nevadí. Vadí mi ale, co v nich děti nosí

„I děti fyzioterapeutů sedí u tabletu a počítače,“ ujišťuje David Vrbický, který má dva syny. „Ten starší rád leze na stěně a to se mi líbí, protože tam se zapojuje celé tělo.“ Sedíme v práci dobře? Jakému sportu se sám věnoval a na jaké úrovni? Co říká sportovním zraněním? Co je důležité pro terapii? Je vrcholový sport čím dál náročnější? Co ho čeká za sportovní akce a jak se těší na olympiádu?

Před týdnem 27:15

Herečka Beáta Kaňoková: Rozhlasová hra živě? To jsem nikdy nedělala

Chvilka štěstí. To je název komedie, kterou Dvojka bude v neděli vysílat živě a na kterou se připravuje i jedna z hlavních protagonistek, herečka Beáta Kaňoková. „Zatím jsem v rozhlasu četla jen pohádku,“ usmívá se. S jakými pocity vyprovodila dceru do školky? Jak prožívala pubertu? Chtěla být vždycky herečkou? Jak se k herectví dostala? Na kterou práci ráda vzpomíná? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 25:10

Jan Punčochář, Ivo Dvořák, Jiří Martínek, Petra Hřebíčková, Beata Parkanová

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před týdnem 29:34

Veronika Nešporová: Každé vystoupení ze stereotypu je pro mozek přínosné

Mozkocvična a Dobrá myslivna vznikly náhodou, když si jednou ona sama zapomněla vzít do vlaku knihu. „Druhý den mi chyběla v zaměstnání, kde jsme procvičovali paměť. Tak jsem si začala psát cvičení na koleně. Začalo to nevinně,“ vzpomíná. Jak si ona sama procvičuje paměť? Je dobré si paměť pravidelně trénovat? Dá se aktivním cvičením zpomalit Alzheimerova nemoc? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 29:06

Herečka Iva Pazderková: V životopisu nepotřebuju mít nic víc, než že zpívám s Pražským výběrem

Je herečkou, stand-up komičkou i zpěvačkou. Nedávno měla dokonce turné s Pražským výběrem. „Letos je to deset let, co zpívám s kapelou. Sama si to závidím a vůbec to nechápu,“ přiznává. Co teď zkouší? Chtěla by pracovat v rozhlase? Jaké téma by si pro svůj pořad zvolila? Jak šetří životní prostředí? Co člověk potřebuje v džungli? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 27:38

Režisérka Beata Parkanová: Na cenu jsem v Karlových Varech nemyslela. A za režii už vůbec ne

Její film Slovo získal hned dvě ceny na letošním karlovarském festivalu. „Když se stane takový zázrak, tak máte otevřené dveře do světa. Takže snímek má za dva týdny premiéru ve Vancouveru, pak bude v Izraeli, Káhiře…“ vysvětluje režisérka. Rozhodla se napsat k filmu i písničku? Kdo hraje hlavní role? Proč je červenou nití jejího života Martin Finger? Je důležité držet slovo?