29. duben 2022

Poslechněte si podcast: Poradna Zelených světů naživo

Na vaše zahrádkářské dotazy odpovídá Hanka Šoberová společně s Pavlem Chloubou.

24:33

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před třemi dny 19:21

Letničkový záhon, italská expozice na zahradnické výstavě Expo Floriade, novodobé dlažby

S magazínem Zelené světy se tentokrát zastavíme u letničkového záhonu a v italské národní expozici na zahradnické výstavě Expo Floriade 2022 v Holandsku. Pak ještě připomeneme užitečnou funkci novodobých dlažeb. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před týdnem 23:25

Výlet za květinami do holanského městečka Boskoop

K létu patří cestování, a tak vyrazíme na výlet za květinami, tentokrát do holandského města Boskoop. Zastavíme se u trvalkového záhonu, ve kterém budou hrát prim modře kvetoucí rostliny, a povíme, jak by mohl vypadat lesní záhon. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 2 týdny 23:57

Letní střih rostlin, co lze o prázdninách vysít a vysadit, stromy vhodné pro zastínění

Máte pocit, že v létě není na zahradě co stříhat? Nenechte se mýlit. Povíme vám, které okrasné rostliny letní střih vyžadují. Poradíme, co ještě lze v létě vysít a vysadit na zeleninové záhonky a pomůžeme s výběrem stromu vhodného k zastínění v zahradě. Magazín Zelené světy připravili Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 3 týdny 26:31

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

8. červenec 2022 28:30

Návštěva u holandských šlechtitelů orchidejí phalenopsis a zastávka na střešní a skalkové zahrádce

Víte, že phalenopsis patří mezi vůbec nejprodávanější rostliny na světě? Svědčí to o jejich velké oblibě, a tak jsme se rozhodli vydat do Holandska na jedno z míst, kde se tyto orchideje množí a šlechtí. Také se zastavíme na jedné střešní a jedné skalkové zahrádce. K poslechu magazínu Zelené světy zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

1. červenec 2022 21:51

Návštěva u šlechtitelů orchidejí, masožravky a stavební materiály budoucnosti

Do Holandska se vypravili autoři magazínu Zelené světy Hanka Šoberová a Pavel Chlouba. Navštívili tu velkou společnost, která se zabývá množením a šlechtěním orchidejí. Poslechněte si jejich reportáž. Navíc bude v pořadu řeč také o masožravých rostlinách a stavebních materiálech budoucnosti.

24. červen 2022 19:54

Zastávka u domu s fasádou ze živých rostlin a také u pítek na zahradě

Umíte si představit dům se zelenou fasádou? Nemáme na mysli zelenou barvu, ale fasádu z živých rostlin. S rozhlasovým mikrofonem se přímo u ní zastavíme a povíme, jak vypadá a funguje. Připomeneme také důležitou funkci pítek na zahradě a poradíme, jak se dá využít proutí na zahradě. K poslechu magazínu Zelené světy zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

17. červen 2022 22:18

Moderátoři Zelených světů vyrazili na nizozemskou Floriade

Každých deset let se v Nizozemí koná velkolepá zahradnická výstava příznačně nazvaná Floriade. Je považována za jednu z TOP10 akcí světa. Vydejte se na ni s námi.

10. červen 2022 24:59

Letničkové záhony, keř nandina a Víkend otevřených zahrad

Jak může vypadat a jakou funkci má letničkový záhon? Co je, jak vypadá a kam se hodí nandina? Pozvánka na Víkend otevřených zahrad. To jsou témata zahradnického magazínu, k jehož poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

3. červen 2022 31:41

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.