Zelené světy
7. leden 2022

Poslechněte si podcast: Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

37:00

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před pěti dny 24:13

V rakouském městě Tulln můžete obdivovat přes 70 modelových zahrad v duchu přírodního zahradničení

Asi 40 kilometrů severozápadním směrem od Vídně, přímo na řece Dunaj, leží univerzitní město Tulln. Má bohatou historii i silnou kulturní tradici. Díky mimořádně vhodným přírodním podmínkám zde už v dávných dobách vzkvétalo zemědělství, později se zde vyvinula i velmi silná zahradnická tradice.

Před týdnem 25:20

Návštěva botanické zahrady v Holandsku, pěstitelská poradna a Setkání v zahradách

Pavel Chlouba povypráví o návštěvě botanické zahrady v holandském Leidenu a představí svou knihu Setkání v zahradách. Dostane se také na pěstitelské dotazy posluchačů. K poslechu zve moderátorka Hanka Šoberová.

Před 2 týdny 28:05

Šlechtění hortenzií a pěstování masožravých rostlin

Rozhovor o šlechtění hortenzií a povídání s vášnivou pěstitelkou masožravých rostlin Markétou Aubrechtovou přináší magazín Zelené světy. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 3 týdny 34:47

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

2. září 2022 24:15

Rady a tipy pro hezkou zahradu na konci léta

Poslechněte si magazín Zelené světy pro milovníky zahradničení. Autoři Hanka Šoberová a Pavel Chlouba poradí, jak na hezkou zahradu na konci léta, budou se věnovat medonosným rostlinám a zodpoví dotazy posluchačů.

26. srpen 2022 19:37

Okrasné česneky, návštěva zahradnické školy v Holandsku a hortenzie

Okrasné česneky nejsou jen pozdně jarní záležitostí, připomene magazín Zelené světy. Dále nabídne pohled do interiéru jedné celkem neobvyklé zahradnické školy v Holandsku a dojde i na oblíbené hortenzie. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

19. srpen 2022 16:19

Živý plot uvnitř zahrady? Co takhle vyzkoušet borůvky nebo hranici dřeva

Potřebujete zakrýt na zahradě nevzhledné místo nebo vytvořit zákoutí, kam na vás nebude od sousedů vidět? Pomůžeme vám s tím.

12. srpen 2022 17:01

Napadlo by vás, že i na běžné domácí zahradě můžete pěstovat orchideje?

O tom, ale i o jiných zahradnických zajímavostech se dozvíte od autorů pořadu Hanky Šoberové a Pavla Chlouby.

5. srpen 2022 19:21

Letničkový záhon, italská expozice na zahradnické výstavě Expo Floriade, novodobé dlažby

S magazínem Zelené světy se tentokrát zastavíme u letničkového záhonu a v italské národní expozici na zahradnické výstavě Expo Floriade 2022 v Holandsku. Pak ještě připomeneme užitečnou funkci novodobých dlažeb. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

29. červenec 2022 23:25

Výlet za květinami do holanského městečka Boskoop

K létu patří cestování, a tak vyrazíme na výlet za květinami, tentokrát do holandského města Boskoop. Zastavíme se u trvalkového záhonu, ve kterém budou hrát prim modře kvetoucí rostliny, a povíme, jak by mohl vypadat lesní záhon. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.