28. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Poradna pro chovatele psů: o psech a péči o ně s odbornicí

Miluše Maskulanisová z Psího domova v Řepnici odpovídá na dotazy našich posluchačů, týkající se psů a péče o ně.

24:41

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před pěti dny 26:10

O operacích zvířat, jejich druzích a rizicích s veterinářem

Na dotazy posluchačů v pořadu Svět zvířat tentokrát odpovídá MVDr. Jan Křeček. Řeší se například to, jak funguje uspávání zvířat při operačním zákroku, jak se dosáhne toho, aby uspané zvíře opravdu nic necítilo a jak se to dá zjistit?

Před týdnem 30:04

Spíš než trestem vycvičíte psa vhodnou odměnou, upozorňuje chovatele trenér psů

Tomáš Nushart se zabývá trénováním psů. Jak sám přiznává, mnohem raději než tresty přitom používá odměny. Jak tedy psa například odnaučit tahat na vodítku?

Před 2 týdny 23:18

O správné výživě psů a nejčastějších prohřešcích chovatelů s veterinářem

Proč je pro psa čokoláda jedovatá? Je lepší živit psa granulemi, syrovým masem nebo doma vařeným krmením? Jaké volit pamlsky při výcviku psa?

Před 3 týdny 23:03

O outloních, Netflixu i boji s pašeráky s Františkem Příbrským

Čeští ochranáři pomohli zatknout hlavu indonéského pašeráckého gangu, který se zabýval obchodem se zvířaty. Český projekt na záchranu outloňů Kukang Rescue se dostal i do dokumentární série BBC pro Netflix o národních parcích světa.

28. květen 2022 27:23

O rybaření s Milošem Urychem, dlouholetým členem Českého rybářského svazu

Slunečnice je nejen užitková nebo dekorativní rostlina, ale taky ryba původem z Ameriky – celým jménem Slunečnice pestrá.

23. květen 2022 25:05

Svého chlupatého mazlíčka pravidelně kartáčujte a češte, vzkazuje chovatelům psů odbornice

O tom, že péče o psí srst a drápy je nejen kosmetickou záležitostí, ale i zdravotní nutností si povídáme s kynoložkou Janou Kymrovou. Na řadu přišly také dotazy posluchačů.

7. květen 2022 28:00

MVDr. Lubomír Vojtek: Vzpomínky na Afriku

Toto vydání pořadu Svět zvířat by klidně mohlo mít podtitul Vzpomínky na Afriku. MVDr. Lubomír Vojtek tam viděl všechna zvířata, která patří do tzv. Velké pětky – tedy slona, buvola, nosorožce, lva a levharta.

30. duben 2022 23:05

Specifika chovu hadů, gekončíků a varanů a mýty kolem nich. Rozhovor s chovatelem

Jaroslav Staněk se už léta věnuje chovatelství. Jeho oblíbeným druhem jsou plazi a vypravuje o nich a o jejich vlastnostech s velkým nadšením.

23. duben 2022 24:34

Morčata potřebují kamarády, jinak jsou úzkostná, říká odbornice z Chovatelské stanice Albis

I malé dítě už se umí postarat o morče. Je to jeden z nejméně náročných domácích mazlíčků, ale přece jen je dobré vědět něco dopředu. Jedna z nejdůležitějších zásad je – není dobře morčeti samotnému.

16. duben 2022 26:26

Biopark při gymnáziu v Teplicích nabízí mnoho zážitků pro celou rodinu. Zve vás do něj Jakub Doboš

Chtěli byste se potkat s králem Jelimánem z animované filmové pohádky Madagaskar, nebo snad s čarodějem Rumburakem? Víte, čím samička afrického ptáčka snovače dokáže partnera vytočit až k nepříčetnosti?