Klub Rádia Junior
21. únor 2023

Poslechněte si podcast: Popularizátor vědy a kosmonautiky Milan Halousek v Klubu Rádia Junior

Co musí člověk udělat pro to, aby se stal kosmonautem? Co všechno se chystá v nejbližší době v oboru dobývání vesmíru? Moderuje Jana Rychterová a Kiki Hovet. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

40:42

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Odpolední jízda se zajímavými moderátory, tématy, soutěžemi a hosty. Kdo přijde do studia tentokrát?

Web

Dnes 40:49

Specialista z Českého svazu ochránců přírody Martin Klaudys v Klubu Rádia Junior

Proč by měla krajina zadržovat vodu? K čemu jsou dobré mokřady, nebo proč si řeka hledá svoji cestu, i když se ji lidé pokoušeli narovnat? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 39:38

Zakladatelka a ředitelka Yourchance Jana Merunková v Klubu Rádia Junior

V měsíci březnu se řeší finanční gramotnost ještě víc a tak probereme, kapesné, šetření i utrácení. Jana učí finanční gramotnosti děti i dospělé. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 31:28

Potřebujeme, aby nálezci dali zvířeti první pomoc, vybízí zvířecí záchranářka

Nejčastěji vyjíždí ke kachnám, netopýrům a holubům. Jak funguje zvířecí záchranka a jak poskytnout zvířeti první pomoc? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 31:16

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Jaro je na spadnutí a příroda se probouzí. Co se děje v přírodě a co si tam můžeme v tomto období prohlédnout? Co nás čeká na zahradě? Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 35:04

Trenérka Veronika Preti a tiskový mluvčí seriálu Běhej lesy Richard Valoušek v Klubu Rádia Junior

Co všechno zažijí závodníci netradičních přírodních běhů? Na jaká nepřístupná místa si mohou účastníci zaběhnout? Dá se sportem chránit příroda? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 38:36

Natáčí vědecký pořad pro děti. Chtěli jsme to dělat jinak než youtubeři, říkají tvůrci Zvěda

Zábavný pořad Zvěd vzniká ve spolupráci s Akademií věd a Déčkem. Kdo ho vymyslel a proč? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 36:44

Moderátorka Lenka Novotná v Klubu Rádia Junior

Moderátorská abeceda - praktické rady a návody, jak dobře mluvit, ať už jako moderátor, či ten, kdo přednáší referát. Moderuje Denisa Kimlová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 37:58

Lidé Saturnu přezdívali ušatá planeta. Dnes víme, že na obloze viděli prstence

Proč se planetám přezdívá bludné hvězdy? Jakým bohem byl Merkur? A kde najdeme ušatou planetu? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 39:06

Není to nic, co by měli ostatní soudit, říká o vadě řeči youtuber Lukefry. Poruch u dětí přibývá

Lukefry ráčkuje, a přesto je hvězdou internetu. Co si kvůli své vadě řeči musel vytrpět? Logopedka Bára poradí, jak se vypořádat se strachem z vyjadřování. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:59

Ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek v Klubu Rádia Junior

Jirka jezdí na vysokém kole a pořádá expedice. Možná jste slyšeli o plavbě na dlabaném člunu nazvané expedice Monoxylon? Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.