Ponte reports
6. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Martin Pacek – choreograf, režisér: V Mostě jsme přenesli na jeviště počítačovou hru

Divadlo Rozmanitostí v Mostě uvádí 8. 10. v premiéře autorskou inscenaci režiséra Martina Packa Žižla a Pižla aneb život s kostkou. V sobotu 8. října od 17 hodin diváci, především ti malí, uvidí originální počítačovou hru v divadelním provedení, která je provede počítačového pravěku až po současnost. Můj dnešní host ale není pouze režisér, je také renomovaný choreograf, pedagog a bývalý tanečník. Vyučuje pohyb na DAMU a stále vyučuje i tanec. Kývnul by na nabídku účinkování ve Star Dance? Jak jsou na tom mladí s pohybem a v jakých divadlech zanechal svou režijní či choreografickou stopu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

21:31

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Dnes 20:25

Štěpánka Jislová – ilustrátorka, autorka komiksů: Možná jednou napíšu erotický komiks

Do Ponte Reports přišla jedna z nejvýraznějších osobností komiksové scény. Štěpánka Jislová je držitelkou ocenění Komiks.cz za komiks Strom. Ilustrovala životopisný komiks Zdeňka Ležáka o Miladě Horákové, z edice Češi Pavla Kosatíka ilustrovala komiks s názvem 1938, Jak Beneš ustoupil Hitlerovi. Spolupracovala s Terezou Drahoňovskou na jejím díle Bez vlasů a je také autorkou Karanténních komiksů. Proč se rozhodla právě pro komiks a proč je každý její komiks ztvárněn jinou technikou? Česko před pěti lety zaplavila vlna erotických komiksů pro dospělé, napíše a ilustruje ho i Štěpánka Jislová?

Před třemi dny 28:50

Pavlína Filipovská – zpěvačka, herečka: Se Suchým jsem si potykala až před deseti lety

Dnes nás navštívila opravdová legenda, i když slovo legenda nemá ráda. Jejím otcem byl herec František Filipovský. Začínala jako moderátorka v televizním pořadu pro děti v Československé televizi, hrála v Semaforu a byla i moderátorkou v rozhlasu. Všichni známe její písničku Včera neděle byla. Jaké jsou její vzpomínky na tatínka? Jaké bylo první vysílání v televizi? A má recept na šťastný život? To vše se dozvíte v jedinečném rozhovoru s Pavlínou Filipovskou v Ponte Reports.

Před pěti dny 17:27

Markéta Stará – náměstkyně primátora města Mostu: V rozhovoru odtajníme silvestrovské překvapení

V neděli 27. 11. startuje advent a Mostečané se už v pátek 25. 11. mohou těšit na Vánoční trhy a bohatý program. Vedení města Mostu letos přichází s několika novinkami a jednou z nich jsou i zálohované kelímky nebo hrnky na svařák či jiné horké nápoje. Hned v sobotu 26. 11. proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Adventní koncert Kateřiny Brožové, je třeba dodat, že zdarma a v neděli 27. 11. se na 1. náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom a další světelná výzdoba, která se rovněž letos dočká novinek. Má dnešní hostka také odtajnila silvestrovské překvapení, tak si nenechte ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před týdnem 23:38

Boris Ekrt – paleontolog Národního muzea: Dravci jsou nejlepší kamarádi paleontologů

Řadu let jezdí pátrat do uhelných dolů na severozápadě Čech po pozůstatcích dávného života a doplňovat sbírky Národního muzea. Díky bohatým nálezům můžeme rekonstruovat, jak vypadala tato krajina v době, kdy uhlí vznikalo. Proč jsou doly pro paleontology ráj? Je sběračem nebo kopáčem? A jak objevil novou rostlinu nazvanou po něm schizaeopsis ekrti? Dozvíte se od Borise Ekrta v dnešním rozhovoru Ponte Reports.  https://www.facebook.com/narodnimuzeum

Před týdnem 19:29

Lenka Krestová – produkční Městského divadla v Mostě: Mostecké divadlo má co nabídnout

S Nocí divadel se můžeme v České republice setkávat od roku 2013. V sobotu 19. listopadu je na programu již 10., jubilejní ročník akce, která si hned po jejím odstartování získala celou řadu příznivců, kterých ročník od ročníku přibývá. Městské divadlo v Mostě je pravidelným účastníkem Noci divadel a nejinak je tomu i letos, kdy se opět mohou návštěvníci těšit na prohlídku divadelních prostor, kam se běžný smrtelník nedostane, ale také na komediální zpracování jednoho z fejetonů Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Nejen o Noci divadel bude dnešní Ponte reports.

Před týdnem 23:34

Milan Peroutka – zpěvák, herec: Abrakadabra je moje nová deska

Pochází z umělecké rodiny, tatínek bubnoval se skupinou Olympic, maminka je oblíbenou spisovatelkou knížek pro děti. Jako kluk začal chodit do dramaťáku a pak přišel první konkurs. Znát ho můžete z televizních seriálů, dostal se do finále soutěže Tvoje tvář má známý hlas a nyní ho můžete vídat v muzikálech Biograf láska a Okno mé lásky. Je skvělým zpěvákem a se skupinou Perutě vydal nové CD. Kdo byl jeho vzorem? Kdo složil písničky na nové CD? A kdo se stará o jeho sociální sítě? To vše se dozvíte v rozhovoru s Milanem Peroutkou v Ponte Reports.

Před 2 týdny 28:50

Jan Losenický – zámek Pětipsy: Nepíšeme dějiny, ale mýty

S Janem Losenickým by se dalo mluvit o spoustě věcí – o ochotnickém herectví, psaní pro wikipedii, o cestování nebo o Kadani, kde se stal nedávno starostou. Náš rozhovor jsme ale věnovali jinému jeho koníčku – oživování historických památek a příběhů. Co je tak atraktivního na bitvě u Wogastisburgu? Už se ví, kde to bylo? Jak pokračuje záchrana zámku Pětipsy? Proč bychom některé památky měli nechat chátrat? A čím ho inspirovali františkáni? Poslechněte si dnešní rozhovor Ponte Reports.

Před 2 týdny 24:52

Martin Mata – ředitel ICUK, voják, manažér: Nechci mít nálepku, že jsem Rom

Neuvěřitelný příběh Vás čeká v dnešním rozhovoru. Začínal jako dělník, vystudoval vysokou školu, začal podnikat, vedl Městské služby Ústí nad Labem, je finalistou Manažéra roku a nyní je ředitelem Inovačního centra Ústeckého kraje, a k tomu všemu vstoupil do aktivních armádních záloh. Probereme společně činnost Inovačního centra Ústeckého kraje, jak funguje, komu pomáhá, jak zajistit, aby v našem kraji zůstávali mladí. Samozřejmě zjistíme, jaké to je vstoupit do armádních záloh. A nevyhneme se ani otázce rasismu. Jak říká Martin Mata, jsem Čech, jsem patriotem a chci pomáhat. Podívejte se na hodně silný příběh v dnešním Ponte Reports.

Před 2 týdny 21:19

Petr Hlaváček – historik, filozof a spisovatel: Gastronomické tradice náleží k těm stěžejním

Kadaňsko na talíři je netradiční kuchařka, která kombinuje historii, filozofii a dávné recepty. Je posledním počinem historika, filozofa, spisovatele a publicisty, který propadl kouzluKadaně. „Lidé jsou tam doma, to se mi na Kadani nejvíc líbí,“ říká Petr Hlaváček. Jak to dopadne, když se filozof pustí do vaření? Kde se dá sehnat tuřín, koprník nebo bršlice kozí noha? A jedl vůbec něco Franz Kafka? Dozvíte se v dnešním rozhovoru Ponte Reports.

Před 3 týdny 40:22

Leo Gallas – kněz: Svatá Anežka Česká předběhla svou dobu

V neděli 13. 11. se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě bude konat mše svatá ke cti Svaté Anežky České a poděkování za dar svobody. I přesto, že Anežka České byla hned několikrát zasnoubena, vstoupila do kláštera a svůj život zasvětila Bohu. V našich dějinách jsme se v minulosti zřídkakdy setkávali s výraznou ženskou postavou. Převládali muži. K Anežce si ale dokonce významní muži chodili pro radu. Kdo vlastně byla Anežka Česká? Jakou stopu zanechala v Mostě, a jak je to  s jejími ostatky? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.