Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Karel Hynek – Na Stojáka: Nejtěžší je to vymyslet

Je to neřízená střela. Jak na jevišti, tak za stolem při rozhovoru, kdy nám neustále vypadával z obrazu  Společnost bavil už od dětství. Svou roli stand-up komika tak zkrátka nezapře. Vzpomíná si na své první vystoupení? Mají to ženské bavičky jednodušší než chlapi? Přijal už český divák stále poměrně mladou disciplínu stand-up comedy a je nezbytné mluvit u stand-up comedy sprostě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

21:10

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 24:50

Tomáš Pavlíček – Sportovní šerm Most: Šermíř by se neměl chovat agresivně

Říká se, že sportovní šerm jsou extrémně rychlé šachy. Sportovní šerm v Čechách se do povědomí široké veřejnosti dostal především díky úspěchu českého reprezentanta Alexandera Choupenitche na LOH v Tokiu. Proč je tak těžké dostat se v tomto sportu na vrchol? Je bronzová medaile na olympiádě pro českého reprezentanta úspěch? Pro koho je sportovní šerm vhodný a co musí umět a mít sportovní šermíř? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před dvěma dny 23:06

Petra Vyoralová – Svatební salon Delta: Ve světě je trendem přírodní bílá

Již 30 let pomáhá nevěstám a ženichům užít si svůj velký den. Obléknout šaty nejen co nejhezčí, ale také co nejvkusnější umí nevěstám, maturantkám, ale také dámám a mužům, kteří se chystají na ples či jinou společenskou akci. Jak těžké je provozovat půjčovnu šatů v době, kdy se žádné společenské akce nekonají? Podle čeho by nevěsta (ne)měla vybírat svatební šaty? To vše se dozvíte nejen v dnešním rozhovoru v Ponte Reports, ale také v sobotu 6. Února na akci Svatba nanečisto.

Před třemi dny 22:23

Víťa Vávra – harmonikář: Opravy heligonek je moje srdcovka

Je to krásný muzikantský příběh. Lidová muzika žije. Seznamte se se Staročeskými heligonkáři. Stále skvěle hrají a pozor jednomu ze členů je přes devadesát let. Dáme řeč i o dechovce Vávrovanka, ale hlavně Vám představíme dvě opravdu staré heligonky, které byly vyrobeny v Mostě. Na jednu nám Víťa i zahraje. Jak je složité opravit heligonku? Proč někdo říká harmonika, někdo akordeon a někdo heligonka? To se dozvíte v rozhovoru s muzikantem Víťou Vávrou. A pokud máte doma starou heligonku nebo akordeon a chtěli byste jí opravit, není problém, tady je kontakt www.hudbavavra.cz [http://www.hudbavavra.cz/?fbclid=IwAR1yKxX0Fzj0Ra4_OJaBfUPk6xLkHh8ZTFv3loZ0E-FoJR9caJ7NhJrUpDo]. Více v našem rozhovoru.

Před čtyřmi dny 34:11

Jan Smigmator – swingový zpěvák: Odkaz Franka Sinatry si budu do smrti hýčkat

Byly doby, kdy se mu muzikanti za jeho nadšení a odhodlání smáli. Svému snu věřil a šel si za ním. Dnes patří mezi nejuznávanější swingové zpěváky nejen u nás, ale také v zahraničí a neúnavně propaguje swing především mezi mladými. Co pro Jana Smigmatora swing znamená? Jakými muzikanty se rád obklopuje? Jaký je původ jeho příjmení a jak spojil covidovou pauzu s touhou po vystupování před svými fanoušky? Nejen o tom jsme si povídali v dnešním Ponte Reports.

Před pěti dny 25:11

Petr Antoni – Spolek Mederova domu: Známe všechny majitele od roku 1564

V roce 2016 se s partou dalších nadšenců rozhodl zachránit historicky nejhodnotnější dům v Žatci Mederhaus. Povedlo se. Práce na domě finišují a letos v květnu by mohl být dům přístupný veřejnosti, která se může těšit i na zbrusu nové expozice. Na začátku si Petr Antoni myslel, že to bude jednoduché, ale nebylo. Jak se zachraňoval gotický dům č. p. 102 v Žatci se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 25:47

Jiří Pokorný – Český rybářský svaz: Zahraniční firmy se staví k haváriím zodpovědněji

Před pár dny došlo k masivnímu úhynu ryb v řece Labi u Štětí. Na vině je bezesporu společnost Mondi Štětí, která přiznala únik louhu, jež úhyn způsobil. Nejde zdaleka o jedinou ekologickou katastrofu tohoto druhu v našich vodách. Padají v těchto případech adekvátní tresty? Podaří se vylovit všechny uhynulé ryby? Co se s nimi následně děje a jak je to se znečištěnou vodou po haváriích? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru v Ponte Reports.

Před týdnem 18:43

Pavel Sajbot – Děti na hrad: Stále bojujeme, i když Covid ukončil většinu akcí

Jsou to dva roky, kdy se objevil Covid, kdy přišel lockdown. Lockdown číslo jedna. Číslo dva. Číslo tři atd., atd. První co se ukončilo, byla zábava. Přesto se najdou firmy, které to nevzdali. Mezi ně patří i agentura Děti na hrad, která již téměř deset let zajišťuje atrakce, zábavu pro malé i velké. K tomu se jim podařilo během lockdownu otevřít prodejnu s party zbožím. Jak tomuto druhu podnikání pomohl stát? Jak se bude dál vyvíjet zábava? Co Děti na hrad drží nad vodou? To se dozvíte v rozhovoru s Pavlem Sajbotem.

Před týdnem 42:03

Zuzana Bubílková – novinářka, komička: Ve zkratce Vás pozurážím, ale fajnově

Do Mostu přijela představit novou knihu, na které spolupracovala s hereckou ikonou Jiřím Krampolem. Kniha se jmenuje Bavíme Vás 150 let!, a oba protagonisté nás v ní provedou svými životy plnými neskutečných příhod a setkávání s osobnostmi s vtipem a ironií sobě vlastní. Jiří Krampol je jeden z mnoha mužů, s nimiž se Zuzana Bubílková ve svém životě profesně setkala a nejen o mnohých z nich jsme si povídaly v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 21:43

Jaroslav Bažant – ornitolog: Změny klimatu se u vodních ptáků zatím neprojevují

Každoroční Mezinárodní sčítání vodních ptáků se koná od roku 1966 a jedná se o celosvětově nejstarší projekt tzv. občanské vědy. Letos probíhalo 15. a 16. ledna ve 143 zemích světa a na českém území se sčítalo zhruba na dvou stech místech. V Mostě je lokalitou číslo 1 jezero Most, kde přezimuje na několik tisíc vodních ptáků. Jak dopadlo letošní sčítání? Objevil se u nás nějaký vzácný druh a čím bychom měli vodní ptáky v zimě krmit? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 27:06

Ponte reports SPECIÁL: Ženský lední hokej – novodobé gladiátorky?

V severočeské Bílině se ženy, holky a dívky rozhodly založit vlastní hokejový tým. Jak je těžké takové přání zrealizovat? Proč ženy chtějí hrát hokej a co na to říkají muži? Jak si u nás vůbec stojí ženský lední hokej? Právě o tom je dnešní vydání Ponte Reports.