11. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Lucie Popovič – Vinařství pod Radobýlem: Držíme tradice od dob Karla IV.

V roce 2012 se manželé z Teplic, milovníci vína rozhodli, že z ničeho vybudují vinařství na úpatí kopce Radobýl, kde kdysi vinice stávaly. Když se pro uskutečnění nápadu rozhodli, nebyli „naštěstí“ příliš informovaní a o to více nadšení. Je to krásná práce s ještě krásnějším výsledkem, ale hodně těžká. Jaké druhy vín pod Radobýlem pěstují? Jaká je jejich vlajková loď? Jak těžké bylo založit vinohrad, kde sice kdysi stával, ale dlouhé roky byl zanedbáván? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

25:59

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 18:06

Kate Julie Jarischová – Jarmark: SWAP je fenomén současnosti

Spoluorganizátorka Jarmarku již nějakou dobu pozoruje velkou oblibu ve swapu, tedy výměnném obchodu. Na akci s názvem „Jarmark“tak swap nemůže chybět a těšit se můžete na představení a prodej lokálních výrobků handmade, dílničky a když si přinesete buřty, tak dojde i na jejich opékání. Můj dnešní host rovněž zastupuje mostecké maminky, které podporují nošení dětí v šátku. Jaký je význam Jarmarku? Proč nosit děti v šátku a jak populární je u nás šátkování? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před třemi dny 22:49

Alena Tölgová – Big Band Zdenka Tölga: Zamilovala jsem se do Zdenkových rukou

Hudební těleso Big Band Zdenka Tölga si jen těžko představit bez konferenciérky a duše Big Bandu Aleny Tölgové. Kus svého života spojila s hudebním mistrem Zdenkem Tölgem a Big Bandem, u nějž zůstala dodnes. Jaký byl Zdenek Tölg manžel, muzikant a kapelník? Co pro mého dnešního hosta znamená stálé působení v Big Bandu Zdenka Tölga? Co se chystá k letošnímu 25. výročí Big Bandu a nedožitým 85 narozeninám Zdenka Tölga? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před pěti dny 18:12

Jana Fišerová – Sýry pro radost: Mám radost, když se zákazníci vracejí a mohu se jim věnovat

Nejen Sýry pro radost, ale také Víno pro radost a další lokální speciality. Nádherný obchůdek se sýry, chlebem, máslem najdete u Kahanu v Mostě. Nově si můžete koupit frgále nebo chodské koláče. V dnešním rozhovoru nebude chybět pozvánka na příjemnou akci Májová slavnost vína, která bude v sobotu 28. 5. ve Vtelně u Mostu. Po celé odpoledne budete degustovat vína a sýry. Co teď nejvíce trápí malé obchodníky? Jaké sýry se hodí k vínům? To se dozvíte v rozhovoru s Janou Fišerovou v Ponte reports.

Před týdnem 24:47

Iveta Reitingerová – šachy: Nerada to přiznávám, ale muži jsou lepší šachisté, než ženy

Do světa šachů ji zasvětil tatínek, když jí byly čtyři roky a od té doby, vyjma pětileté přestávky, se této deskové hře věnuje dodnes. Šachové zázemí v Mostě trochu pokulhává, a tak se po turné po severočeských městech usídlila v Šachovém klubu Teplice, kde se sešla správná parta šachových nadšenců, mezi kterými najdeme i zvučná šachová jména. Je skutečně čtyřleté dítě schopné pochopit a naučit se šachy? Kdo je v současnosti největší česká šachová ikona? Jak se hrají simultánky, a proč jsou muži lepší šachisté, než ženy? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 16:52

Petr Beran – Český rozhlas Sever: V sobotu vás rádi přivítáme v naší budově

Český rozhlas Sever vysílá v našem kraji a přináší vám informace nejen ze severu Čech. A Petr Beran je zkušeným ranním moderátorem. Český rozhlas Sever sídlí v nádherné vile s krásnou historií a vy si můžete tuto vilu v sobotu 14. 5. prohlédnout. Den otevřených dveří bude v sobotu od 10 do 16 hodin. Co vše uvidíte? Jak se dělá rozhlas? Jak se vstává na pátou hodinu ranní? To se dozvíte v rozhovoru s Petrem Beranem v Ponte reports.

Před týdnem 23:06

Jaroslav Balín – trenér boxu: Box je především o obraně

V 60. letech minulého století stál v boxerském ringu a stojí tam dodnes. Dnes už jako trenér mládeže, se kterou sbírá medaile a různá ocenění nejen v Čechách, ale i v zahraničí. V cestě za boxerským snem ho nezastavily ani tři infarkty. Boxu zasvětil celý svůj život a tvrdí o něm, že je to komplexní sport, kde se musí setkat síla, rychlost, koordinace těla a v neposlední řadě i hlava. Kam se od 60. let minulého století posunul box? Jak to chodí ve světě boxu a koho považuje za nejslavnějšího odchovance mosteckého boxu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 25:52

Martin Šebesta – vinař: Když všichni budou experimentovat stejným směrem, já v tom směru nebudu

Milovníci i znalci vína si neumí svou vinařskou rodinu představit bez Martina Šebesty a jeho vinařství, které založil v roce 2002 se svou ženou Eliškou. Vinařství Šebesta je synonymem kvalitního, výborného vína a v případě přítomnosti Martina Šebesty také dobré nálady. Vinice obhospodařuje v Dolních Dunajovicích v Mikulovské oblasti, kde to miluje. Jaké víno prezentuje jako „vlajkovou loď“ svého vinařství? Jaké zkušenosti má s BIO vínem? Pomáhají si s ostatními vinaři nebo se vnímají jako konkurenti? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 17:02

Nikola Černá – Hipodrom Most: Mostecké závodiště je vyhlášené kvalitou a skvělým zázemím

Mostecký hipodrom slaví v letošním roce 25. výročí. Za čtvrtstoletí svého působení se zařadil mezi čtyřku významných závodišť v Čechách. Mostecký hipodrom ale není pouze o dostizích. V areálu najdeme in-line dráhu, fotbalgolf, griloviště a jeho nedílnou součástí je také parkurové kolbiště. Co nejvíce ovlivňuje návštěvnost dostihových dnů? Jak moc Mostečané sází na koně? Jak mostecký hipodrom vnímají samotní žokejové či trenéři a čím je mostecké závodiště specifické? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 21:40

Jana Jungmannová – RECYKULT: Chceme vrátit lidi do centra města

Jako spoluzakladatelka spolku Veřejná kulturní iniciativa Most stála s dalšími třemi ženami u zrodu rodinného festivalu Recykult, jehož 5. ročník proběhne v neděli 8. 5. od 11 – 19 hodin. Tématem Recykultu je využívání věcí, kterých se někdo zbavuje, a jinému se mohou hodit. Součástí festivalu bude také veřejná charitativní sbírka či výměna květin ve stylu swap. Chybět nebudou přednášky, dílničky, divadlo, hudba a nezapomnělo se ani na jídlo a pití. Více nejen o Recykultu se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 25:23

Martin Studecký – MS production: Nejtěžší je celý život shrnout do necelé hodiny

Svojí kariéru odstartoval před necelými třiceti lety v mostecké TV DAKR. Od práce před kamerou se postupně dostal za kameru a právě tam se cítí nejlépe. Natočil celou řadu videoklipů, reklam a v současnosti se věnuje především natáčení dokumentárních snímků, při nichž má nejraději setkávání se zajímavými lidmi. Jedním z takových byla svědkyně dramat v českém pohraničí Hana Truncová a právě dokument o téhle úžasné dámě má dnes (3. 5. 2022) premiéru. Nejen na ni vás pozveme v dnešním Ponte reports.