Ponte reports
26. duben 2022

Poslechněte si podcast: Ponte reports SPECIÁL: Teplické nádraží projde dlouho plánovanou rekonstrukcí

Teplické nádraží je perlou v železničním trojúhelníku Freiberg-Most/Teplice. Od 90. let se hovoří o možném znovupropojení Teplického Semmeringu (Moldavské dráhy) s Freiberskou dráhou. V posledních letech nabírají aktivity na dostavbu na intenzitě. Podobně se diskutuje o rekonstrukci teplického nádraží. Díky pravidelnému vlaku mají turisté z Děčínska, Ústecka a Teplicka už několik let přímé spojení na německou hranici, na Moldavu. Jak se připravují Teplice na diskutované znovupropojení tratí? Rozběhne se rekonstrukce teplického nádraží? Sledujte náš Ponte reports speciál.

19:31

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 20:57

Tomáš Novák – energetický specialista SUE: Konečně budeme s energetickými přebytky hospodařit

Mnozí vnímají energetickou krizi jako „krizi“, jsou ale tací, kteří v ní vidí nástroj, jak se naučit hospodařit a být energeticky soběstační. K tomu by nám měla mimojiné pomoci komunitní energetika. V Ústeckém kraji neumíme čerpat a nečerpáme dotace, byť např. díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám Light ušetříme až 100%. Kdo a jak dosáhne na tyto příspěvky? Co si představit pod energetickým společenstvím? Jak na chytrá řešení u nových či stávajících budov a co nás čeká do roku 2050? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před čtyřmi dny 20:58

Aleš Černohous – Disway Trails: Pro vozíčkáře je při plánování výletů zásadní dostupnost WC

Osud k mému dnešnímu hostu nebyl příliš milosrdný. Postavil mu do cesty překážku, kterou nebylo jednoduché překonat. Nešťastnou souhrou několika náhod skončil na vozíku, ale rozhodl se nezanevřít na svět, ale naopak pomáhat dalším paraplegikům jako peer mentor. Společně s dalšími nadšenci se také podílí na aplikaci Disway Trails, která nabízí turistické trasy i přehled dostupných turistických cílů právě pro vozíčkáře. A kam může vozíčkář, může i maminka či tatínek s kočárkem. Poslechněte si dnešní Ponte Reports a obdivujte společně se mnou mého dnešního věčně usměvavého hosta.

Před šesti dny 14:48

Bronislava a Laura Hammerovi – SK Louka u Litvínova: Národní házená má u nás tradici

Dneska budeme přát týmu SK Louka u Litvínova k poslednímu úspěchu na halovém mistrovství v národní házené. Národní házená je naše a nikdo nám jí nevezme. Když vyhrajete mistrovství republiky v národní házené, tak jste zároveň mistry světa. Jak se daří přilákat děti do klubu národní házené? Jakou má národní házená tradici v Louce? Jaká jsou pravidla? To vše se dozvíte v rozhovoru s místopředsedkyní klubu Bronislavou Hammerovou a astistenkou trenéra a aktivní házenkářkou Laurou Hammerovou v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 22:53

Pavel Skála – PřeMostění: Na divadle nemám rád termíny soutěž a porota

Divadelní festival PřeMostění se letos dočká již třináctého pokračování. Je to velká věc a amatérské divadelní spolky chtějí být součástí tohoto mosteckého divadelního svátku. PřeMostění ale není pouze o představeních, ale také o workshopech, besedách či seminářích, které jsou určeny pro školy i širokou veřejnost. A letošní ročník bude dokonce mezinárodní. Jak dlouho trvá takový festival připravit? Jak to vypadá s Divadelním klubem Školka, a jak si stojí mostecké divadelní soubory mimo domácí půdu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 20:39

Renáta Klucová – Oblastní muzeum v Chomutově: Chystáme Výstavu století!

Nejrozsáhlejší muzejní počin, tak označuje dnešní host Ponte Reports letošní oslavy 100 let od otevření chomutovského muzea. Už v květnu se v muzeu otevře Výstava století. Co na ní budete moci vidět? Jak vznikaly sbírky chomutovského muzea a kolik dnes mají položek? Víte, že v muzeu si můžete hrát na detektivy? A proč máte začít prohledávat sklepy a půdu? To vše se dozvíte od vedoucí umělecko-historického oddělení Oblastního muzea v Chomutově Renáty Klucové.

Před týdnem 20:20

Ladislav „Láry“ Kolář – herec, režisér: Introvert ze sebe blbce neudělá

Narodil se v Brně, žije v Brně a od roku 1990 působí v Městském divadle Brno. Je to tedy Brňák, jako poleno a přesto k nám do Mostu přijel s Divadelním spolkem Kroměříž, kde se ujal režírování temného psychologického thrilleru s názvem „Veroničin pokoj“. Znát ho můžeme nejen z prken, která znamenají svět, ale také ze spousty televizních filmů či seriálů. V dnešním Ponte Reports jsme si povídali o Láryho přezdívce, jeho bohatém profesním životě, také o životě osobním a o studentech konzervatoře, kde rád učí.

Před 2 týdny 22:19

Petra Černocká – zpěvačka: Saxana je moje životní role

Neuvěřitelně příjemný rozhovor s Petrou Černockou uvidíte v dnešním PonteReports. Vystudovala operní zpěv, vystupovala v divadle Semafor, pak vyhrála hlavní roli ve filmu Dívka na koštěti. Jako Saxanu jí známe každý. Probereme s ní její pěveckou kariéru, její největší hity a také se dozvíte, kde dnes hraje. Víte, že jejím bratrancem byl Vlastimil Brodský? A že její dcera je super zpěvačka Bára Vaculíková? Nevíte? Tak se podívejte na dnešní rozhovor s Petrou Černockou.

Před 2 týdny 23:56

Lída Škrabáková - antropoložka: Indiánky mě měly za exota

Ludmila Škrabáková vystudovala antropologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Několikrát v rámci studia i po něm navštívila peruánskou Amazonii v jižní Americe. Jak se vlastně žije v místě, které je z hlediska biodiverzity nejbohatší na Zemi, přežít je tam ale mnohem těžší než třeba na poušti. Lída strávila mezi domorodými kmeny dohromady dva roky. Fascinovala ji jejich znalost bylin, koření a rostlin, díky kterým v deštném pralese přežívají. Jsou mezi nimi i afrodiziaka, jak říká v dnešním Ponte Reports.

Před 2 týdny 21:02

Kateřina Betáková – K srdci klíč: Odstartovali jsme inovativní projekt Šance bydlet

Pomáhat potřebným je smyslem a náplní života mé dnešní hostky, kterou aktuálně naplno zaměstnává nový projekt s názvem „Šance bydlet“. Jako koordinátorka projektu pomáhá lidem vyřešit bytovou nouzi a najít jim dlouhodobější stabilnější bydlení. A proč inovativní, když tady již podobné projekty jsou nebo byly? Poslechněte si dnešní rozhovor a dozvíte se víc nejen o projektu Šance bydlet, ale také o lidskosti, která se zatím ze společnosti nevytratila.

Před 3 týdny 26:09

Petr Lüftner – písničkář: Mám nové cédéčko a chystám velký křest 18. 3. v Nároďáku

Ty jsi to Ústí – první slavná písnička, se kterou Petr prorazil. Ale začneme od začátku. Jeho snem bylo hrát lidovky na mysliveckých naháňkách. Pak vystudoval lesnickou fakultu. Studoval také v Bavorsku a několik měsíců pracoval v lese ve Finsku. Tam složil první písničku. Vydal CD a začal hrát na koncertech s Xindlem X. Je čas seznámit se s jeho novinkou. Jaký je český showbyznys? Jaké je nové CD Petri? Kde bude křest? Co nám prozradí na sestru Elišku? A pozor Petr bude tátou. To vše se dozvíte v rozhovoru v dnešním Ponte Reports.