13. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Ponte reports SPECIÁL: Ničivá vichřice ve Stebně na Lounsku

Potřebujeme hlavně klid. Před 19 ti dny poničil silný vítr, tzv. Downbuster severočeskou obec Stebno. Nezačíná se na poškozené Stebno zapomínat? Co teď obec nejvíce potřebuje? Jak jsou na tom místní obyvatelé a jak to vypadalo a vypadá s pomocí Stebnu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports speciál. Oficiální sbírky na pomoc obci Stebno: Okrašlovací spolek STEBNO 2020   Č.Ú.  2101141282 / 2010 Obec Kryry - Dary pro Stebno         Č.Ú.   1927481 / 0100

25:26

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 22:27

Veronika Dobiášová – badmintonistka: Míčky létají rychlostí až 490 km/h

Můj dnešní host hraje badminton již od 6 let a za 16 let aktivního hraní se podívala do různých koutů světa, zúčastnila se celé řady turnajů a mnoho z nich taky vyhrála. Nedávno se vrátila z Olympijského tréninkového centra v Holandsku. Jaké zázemí mají holandští i další světoví badmintonisté ve srovnání s těmi českými? Jak těžké je dostat se na Olympiádu, kam by se ráda nominovala i Veronika? Jak často trénuje a co je air badminton? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports. A přijďte 5. 7. Do Sport Centra v Mostě oslavit Světový den badmintonu

Před čtyřmi dny 24:31

Adam Šmejkal – hudební pedagog: Mé pedagogické metody jsou asi příliš odvážné

Vyučuje v ZUŠ hru na kytaru, kterou sám vystudoval. V minulosti se snažil předat své divadelní zkušenosti a nadšení dětem v dramatickém kroužku, kde se ale shledal s nepochopením a jednoduše to vzdal. Alespoň prozatím. Založil Deus Pontem Galactic Universitat a své „studenty“ si pečlivě vybírá. Učí vše a je zastáncem učení se zpaměti. Vidět ho můžeme nejen na pódiu s kytarou, či při moderování, ale aktuálně také v divadelním představení s duchovní přesahem Nadiah. A nejen o tom si budeme povídat v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 18:44

Jan Skýpala – FK Baník Most - Souš: Náš fotbalový klub do ČFL rozhodně patří

Za dva roky fungování FK Baník Most – Souš ušli obrovský kus cesty nejen samotní fotbalisté, ale také celý realizační tým. Ne vždy to bylo jednoduché, svou daň si vybíral covid-19 i v tomto případě, ale fotbalisté FK Baník Most – Souš ukázali bojového ducha zaslouženě se radují z postupu do třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. S jakými ambicemi klub vstupuje do nové soutěže? Jak to vypadá s kádrem? Má ženský mostecký fotbal budoucnost, a jaký význam má přeshraniční spolupráce s Chemnitzer FC? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 20:32

Sváťa – Sváťovo dividlo: Já musím hrát pro děti, jinak chřadnu

Začalo to jako v pohádce, před 25 lety začali jen tak hrát pro své děti doma. Pak připravili pohádku pro děti, kam chodila dcerka do školky. Hráli na dvorku u baráku. A pak to začalo. Přichystali další pohádky, vyřezali loutky, dali dohromady scénu, kulisy a vyrazili do světa. Dnes je Sváťovo dividlo pojmem. Každé děcko ze severu Čech zná Sváťu. Jak vznikají nové pohádky? Kde najdeme Galerii marionet? A jakou funkci v dividlu má manželka Alenka? To se dozvíte v rozhovoru se Sváťou v Ponte Reports.

Před týdnem 18:54

Alena Polívková – Bridge Academy 714: Minecraft je obrovský fenomén

Bridge 714 je inovační a vzdělávací centrum, které myslí na malé i velké. A právě pro ty malé připravilo centrum velmi oblíbený kroužek Minecraft programování a nejen ten. Zajímavých kroužků tady najdeme nepřeberné množství, přičemž co se týče Minecraft programování, uspořádalo centrum na toto téma i letní příměstské tábory. Sledovat a především navštěvovat nejen kroužky, ale také workshopy, nebo různé sportovní či kulturní akce můžete v Bridge Academy 714 a více Vám o tom řekne můj dnešní host.

Před 2 týdny 18:38

Věra Kmoníčková – muzeum Zubrnice: U nás se natáčela třeba Dešťová víla

Někdo říká Zubrnicím skanzen, ale úplně správně je to Muzeum v přírodě. A opravdu, když přijedete, tak se vrátíte v čase. Najdete zde dva prohlídkové okruhy. Nádherné baráky, starou školu, kupecký krám a také funkční mlýn. Ale pozor, Zubrnice jsou živou vesnicí, stále se zde žije. A příroda? Té je tu víc než dost. Muzeum znáte z mnoha filmů či pohádek a hned vedle je krásná muzeální železnice, která je spojená s filmem Páni kluci. Kdy do Zubrnic přijet? Jaké akce nás tam čekají? Co vše zde uvidíte? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou Muzea v přírodě v Zubrnicích Věrou Kmoníčkovou.

Před 2 týdny 16:49

Radoslava Knösche – Oskarshausen: Dětem se ani po celém dni u nás nechce domů

Oskarův svět nabízí spoustu zážitků a dobrodružství na ploše o více než 15 000 m2. Bláznivé továrny, Svět iluzí&klamů, poníci a mnoho dalších atrakcí na vás čeká uvnitř i venku nevšedního zábavního parku poblíž Drážďan. Tradiční i originální atrakce zabaví nejen vaše ratolesti, ale také vás. Pro pány je připraveno Pánské parkoviště a dámy si určitě rády dají něco dobrého na zub. Kdo vymýšlí jednotlivé atrakce? Najdeme po celý rok v zábavním parku stejná lákadla? Co nejvíce návštěvníky baví a na co se můžete těšit v létě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 27:53

Vladimír Jeřábek – Roundhouse Gym Most: Je jednodušší shodit, než přibrat

Pohárovka 2022 je soutěž v benchpressu a mrtvém tahu, která se bude konat v sobotu 18. 6. 2022 na 1. náměstí v Mostě. Ředitel akce Vladimír Jeřábek i 2. ročník pojal charitativně a tentokrát půjde výtěžek na Ládíka z Mostu. Jako bývalý závodník v trojboji či strongman soutěžích ví, co stojí za přípravami na tyto soutěže a co všechno musí silní chlapi podstoupit a vydržet. Nedílnou součástí tvrdého tréninku je i jídelníček. A to taky není žádná sranda  Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 3 týdny 21:22

Petr Dekastello – Happening (nejen) za knihovnu: V Mostě máme architektonické skvosty

Již v roce 1989 spoluorganizoval první demonstraci na Mostecku. V současnosti neúnavně bojuje za záchranu mostecké knihovny a snaží se propagovat moderní architekturu nového Mostu. Ve středu 15. 6. pořádá v OC Central Most Happening (nejen) za knihovnu, který nabídne zajímavé přednášky s architekty, mezi nimi např. ing. arch.Václava Krejčího a následovat budou i diskuze s občany. Prostor bude zároveň pro živou hudbu, divadlo a pochopitelně také občerstvení. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 12:25

Lukáš Bobysud – Vykvetlo: V červnu nám to vše krásně vykvetlo

Seznamte se s originálním nápadem. Mostecké rodinné květinářství Vykvetlo. Prodávají jen to, co na zahrádce vykvete. A není to jen luční kvítí. Samozřejmě v zimě toho moc nevykvete, ale od dubna do října si vyberete z mnoha druhů krásných květin. Vše pěstují ekologicky a květinu si musíte dopředu objednat. Kde Vykvetlo najdete? Jaké květiny pěstují? A dokážou uvázat i svatební kytice? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Bobysudem v Ponte reports.