Ponte reports
16. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Ponte reports Speciál: Barevný Benedikt aneb 7 dní s malíři

Již třináctým rokem se na Benediktu v Mostě scházejí výtvarníci z různých koutů naší země, různých věkových kategorií i výtvarných stylů, aby si užili týden tvoření v příjemné společnosti i za účasti diváků. Pravidelným aktérem je i výtvarník Roman Křelina, který během letošního ročníku téměř nezavítal do ateliéru, ale tvoří v plenéru pod borovicemi. Nahlédněte s námi pod malířské štětce letošních účastníků Barevného Benediktu.

18:14

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 21:31

Martin Pacek – choreograf, režisér: V Mostě jsme přenesli na jeviště počítačovou hru

Divadlo Rozmanitostí v Mostě uvádí 8. 10. v premiéře autorskou inscenaci režiséra Martina Packa Žižla a Pižla aneb život s kostkou. V sobotu 8. října od 17 hodin diváci, především ti malí, uvidí originální počítačovou hru v divadelním provedení, která je provede počítačového pravěku až po současnost. Můj dnešní host ale není pouze režisér, je také renomovaný choreograf, pedagog a bývalý tanečník. Vyučuje pohyb na DAMU a stále vyučuje i tanec. Kývnul by na nabídku účinkování ve Star Dance? Jak jsou na tom mladí s pohybem a v jakých divadlech zanechal svou režijní či choreografickou stopu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Včera 24:17

Karolína Lopourová – vedoucí Archeoskanzenu Březno: Děti si u nás pravěk osahají i očichají

Zažít pravěk na vlastní oči, uši, nohy, ruce i nos můžete v Archeoskanzenu Březno na Lounsku. https://www.facebook.com/archeoskanzenbrezno [https://www.facebook.com/archeoskanzenbrezno] Přijdete si vyzkoušet archeologické experimenty nebo rovnou stavět pravěké obydlí? Pozve vás dnešní host Ponte Reports, vedoucí archeoskanzenu Karolína Lopourová. Co měl každý správný pravěký muž? Proč stojí nejstarší český skanzen právě u Ohře? A co nás učí archeologické experimenty? Poslechněte si rozhovor.

Před dvěma dny 19:39

Michal Pešek – trenér softballistů Painbusters: Tuto sobotu chceme mít plnou tribunu fanoušků

Sobota 8. 10. od 14:00 hodin v Mostě na Ovčíně – další ze série finálových zápasů. Je tu historický úspěch – tohle Most ještě nezažil – mostecký softball je ve finále extraligy mužů. Čeká nás dramatický zápas, velká hra o vítězství, softballový mač snů. Jaká jsou pravidla? Jak dlouho zápas trvá? Jak máme správně fandit? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru s Michalem Peškem v Ponte Reports. Přijďte podpořit mostecké v zápase proti Břeclavi.

Před čtyřmi dny 20:53

Tomáš Krásenský – Dělejte něco: Jako malý kluk jsem měl malý ponk, teď mám velkou dílnu

Kutil Tomáš Krásenský nám představí svůj projekt Dělejte něco. Najdete tam spoustu tipů, rad, triků pro práci v dílně i kolem zahrady. Jeho YouTube kanál doporučuje devět z deseti kutilů. Jeho názvy a obsah videí stojí za to  - jak tlačit bezpečně, jak rovně přefiknout trubku, jak udělat prkno. Podívejte se také na www.delejteneco.cz a hlavně se podívejte na rozhovor s profesionálním kutilem Tomášem Krásenským v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 17:07

Naďa Moravcová – módní návrhářka: Na plese se nesmí setkat dvě dámy ve stejných šatech

Šije krásné, elegantní šaty. Je to známá značka Naďa Moravcová. Dokáže zákaznicím doporučit materiál, střih i barvu. Sídlí v Teplicích. A na otázku, co říká na módu, kdy muž vypadá jako žena a žena jako muž? Odpovídá, že nešije nesmysly. Jak vznikají šaty společenské, svatební? A proč začala šít i plavky? To vše se dozvíte v rozhovoru s teplickou módní návrhářkou Naďou Moravcovou v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 21:17

Filip Nuckolls – režisér: Po Covidu Shakespeare hrozně zestárnul

Režisér Filip Nuckolls svůj podpis zanechal v mosteckém divadle již pod inscenacemi Teror, Světáci a Společenstvo vlastníků. Mostecké divadlo pojal za domácí. Aktuálně za nemocného Zbyňka Srbu převzal režírování „svatební“ komedie Sen noci svatojánské a prý na diváka čeká velká show. Nejen se Shakespearem, ale dokonce i s touto komedií se jako režisér setkal již několikrát, přesto je každá pod jeho taktovkou jiná. Jaký vztah má k Shakespearovi? Jaký je původ jeho příjmení a co dalšího má v Mostě v plánu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 18:30

Petr Řeháček – jednatel Technických služeb Litvínov: 1. ledna 2023 budeme na značkách

V Litvínově se chystá velká odpadová revoluce. Uděláme ve městě pořádek, říká jednatel Technických služeb Litvínov Ing. Petr Řeháček. Proč město rozhodlo změnit systém svozu odpadů? Na co se mají obyvatelé připravit? Proč dostanou popelnice čipy? Dokážeme odpady využít? A přijede do Litvínova německý šampion v rozvážení popelnic? Vysvětlí nám to dnešní host Studia Ponte Reports.

Před 2 týdny 08:55

Lada Šůláková – Diakonie Most: Zbavte se exekucí

Je tady hodně prospěšná akce Milostivé léto 2. Pokud dlužíte veřejným institucím – obci, městu, za MHD nebo poplatek za popelnici – je na Vás zahájena exekuce, tak právě Milostivé léto 2 Vám může významně pomoct. Zbavte se exekucí. Jak na to? Na koho se obrátit? Kolik nás to bude stát? To vše se dozvíte od paní Lady Šůlákové z mostecké Diakonie.

Před 2 týdny 18:20

Dominik Chabr – Man of The Year 2022: Nabídky k sňatku jsem odmítl

Rodák z Mostu Dominik Chabr se letos stal nejkrásnějším mužem planety, vítězem soutěže Man of The Year 2022 [https://www.facebook.com/officialManofTheYear].  Rozdává teď rozhovory po celém světě, ale na Studio Ponte Reports si čas udělal. Jakou slávu si užíval v Asii, kde se soutěž konala? Jak těžké je udržet stálý úsměv? Chodí mu teď lákavé nabídky? A čím to je, že se v Mostě rodí tolik krásných mužů? Dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 21:37

Tadeáš Jezbera – písničkář: Přijďte na můj benefiční koncert do The Most Café

Mladý, nadějný, sympatický písničkář z Mostu. Zjistil, že neumí hrát fotbal, tak začal hrát na kytaru a zpívat, aby upoutal pozornost holek. Jeho vzorem je Tomáš Klus. Sám si písničky skládá a textuje. Zpívá pod Karlovým mostem, ale také ve společném projektu se spisovatelem Josefem Formánkem. Několikrát mu během vystoupení praskla struna. A nyní připravuje velký koncert v The Most Café a to v sobotu 24.září od 18:00 hodin. Jeho snem je vydat vlastní cédéčko, tak mu s tím na benefičním koncertu zkusíme pomoct. A Tadeáš Jezbera nám na konci rozhovoru i zazpívá.