NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Kate Julie Jarischová – Jarmark: SWAP je fenomén současnosti

Spoluorganizátorka Jarmarku již nějakou dobu pozoruje velkou oblibu ve swapu, tedy výměnném obchodu. Na akci s názvem „Jarmark“tak swap nemůže chybět a těšit se můžete na představení a prodej lokálních výrobků handmade, dílničky a když si přinesete buřty, tak dojde i na jejich opékání. Můj dnešní host rovněž zastupuje mostecké maminky, které podporují nošení dětí v šátku. Jaký je význam Jarmarku? Proč nosit děti v šátku a jak populární je u nás šátkování? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

18:06

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 22:49

Alena Tölgová – Big Band Zdenka Tölga: Zamilovala jsem se do Zdenkových rukou

Hudební těleso Big Band Zdenka Tölga si jen těžko představit bez konferenciérky a duše Big Bandu Aleny Tölgové. Kus svého života spojila s hudebním mistrem Zdenkem Tölgem a Big Bandem, u nějž zůstala dodnes. Jaký byl Zdenek Tölg manžel, muzikant a kapelník? Co pro mého dnešního hosta znamená stálé působení v Big Bandu Zdenka Tölga? Co se chystá k letošnímu 25. výročí Big Bandu a nedožitým 85 narozeninám Zdenka Tölga? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před čtyřmi dny 18:12

Jana Fišerová – Sýry pro radost: Mám radost, když se zákazníci vracejí a mohu se jim věnovat

Nejen Sýry pro radost, ale také Víno pro radost a další lokální speciality. Nádherný obchůdek se sýry, chlebem, máslem najdete u Kahanu v Mostě. Nově si můžete koupit frgále nebo chodské koláče. V dnešním rozhovoru nebude chybět pozvánka na příjemnou akci Májová slavnost vína, která bude v sobotu 28. 5. ve Vtelně u Mostu. Po celé odpoledne budete degustovat vína a sýry. Co teď nejvíce trápí malé obchodníky? Jaké sýry se hodí k vínům? To se dozvíte v rozhovoru s Janou Fišerovou v Ponte reports.

Před týdnem 24:47

Iveta Reitingerová – šachy: Nerada to přiznávám, ale muži jsou lepší šachisté, než ženy

Do světa šachů ji zasvětil tatínek, když jí byly čtyři roky a od té doby, vyjma pětileté přestávky, se této deskové hře věnuje dodnes. Šachové zázemí v Mostě trochu pokulhává, a tak se po turné po severočeských městech usídlila v Šachovém klubu Teplice, kde se sešla správná parta šachových nadšenců, mezi kterými najdeme i zvučná šachová jména. Je skutečně čtyřleté dítě schopné pochopit a naučit se šachy? Kdo je v současnosti největší česká šachová ikona? Jak se hrají simultánky, a proč jsou muži lepší šachisté, než ženy? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 16:52

Petr Beran – Český rozhlas Sever: V sobotu vás rádi přivítáme v naší budově

Český rozhlas Sever vysílá v našem kraji a přináší vám informace nejen ze severu Čech. A Petr Beran je zkušeným ranním moderátorem. Český rozhlas Sever sídlí v nádherné vile s krásnou historií a vy si můžete tuto vilu v sobotu 14. 5. prohlédnout. Den otevřených dveří bude v sobotu od 10 do 16 hodin. Co vše uvidíte? Jak se dělá rozhlas? Jak se vstává na pátou hodinu ranní? To se dozvíte v rozhovoru s Petrem Beranem v Ponte reports.

Před týdnem 23:06

Jaroslav Balín – trenér boxu: Box je především o obraně

V 60. letech minulého století stál v boxerském ringu a stojí tam dodnes. Dnes už jako trenér mládeže, se kterou sbírá medaile a různá ocenění nejen v Čechách, ale i v zahraničí. V cestě za boxerským snem ho nezastavily ani tři infarkty. Boxu zasvětil celý svůj život a tvrdí o něm, že je to komplexní sport, kde se musí setkat síla, rychlost, koordinace těla a v neposlední řadě i hlava. Kam se od 60. let minulého století posunul box? Jak to chodí ve světě boxu a koho považuje za nejslavnějšího odchovance mosteckého boxu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 25:52

Martin Šebesta – vinař: Když všichni budou experimentovat stejným směrem, já v tom směru nebudu

Milovníci i znalci vína si neumí svou vinařskou rodinu představit bez Martina Šebesty a jeho vinařství, které založil v roce 2002 se svou ženou Eliškou. Vinařství Šebesta je synonymem kvalitního, výborného vína a v případě přítomnosti Martina Šebesty také dobré nálady. Vinice obhospodařuje v Dolních Dunajovicích v Mikulovské oblasti, kde to miluje. Jaké víno prezentuje jako „vlajkovou loď“ svého vinařství? Jaké zkušenosti má s BIO vínem? Pomáhají si s ostatními vinaři nebo se vnímají jako konkurenti? Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 17:02

Nikola Černá – Hipodrom Most: Mostecké závodiště je vyhlášené kvalitou a skvělým zázemím

Mostecký hipodrom slaví v letošním roce 25. výročí. Za čtvrtstoletí svého působení se zařadil mezi čtyřku významných závodišť v Čechách. Mostecký hipodrom ale není pouze o dostizích. V areálu najdeme in-line dráhu, fotbalgolf, griloviště a jeho nedílnou součástí je také parkurové kolbiště. Co nejvíce ovlivňuje návštěvnost dostihových dnů? Jak moc Mostečané sází na koně? Jak mostecký hipodrom vnímají samotní žokejové či trenéři a čím je mostecké závodiště specifické? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 21:40

Jana Jungmannová – RECYKULT: Chceme vrátit lidi do centra města

Jako spoluzakladatelka spolku Veřejná kulturní iniciativa Most stála s dalšími třemi ženami u zrodu rodinného festivalu Recykult, jehož 5. ročník proběhne v neděli 8. 5. od 11 – 19 hodin. Tématem Recykultu je využívání věcí, kterých se někdo zbavuje, a jinému se mohou hodit. Součástí festivalu bude také veřejná charitativní sbírka či výměna květin ve stylu swap. Chybět nebudou přednášky, dílničky, divadlo, hudba a nezapomnělo se ani na jídlo a pití. Více nejen o Recykultu se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 25:23

Martin Studecký – MS production: Nejtěžší je celý život shrnout do necelé hodiny

Svojí kariéru odstartoval před necelými třiceti lety v mostecké TV DAKR. Od práce před kamerou se postupně dostal za kameru a právě tam se cítí nejlépe. Natočil celou řadu videoklipů, reklam a v současnosti se věnuje především natáčení dokumentárních snímků, při nichž má nejraději setkávání se zajímavými lidmi. Jedním z takových byla svědkyně dramat v českém pohraničí Hana Truncová a právě dokument o téhle úžasné dámě má dnes (3. 5. 2022) premiéru. Nejen na ni vás pozveme v dnešním Ponte reports.