NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Aleš Stroukal – spisovatel: Každý může napsat část nového románu

Žatecký patriot a spisovatel dává dohromady unikátní knihu. Nová kniha se jmenuje Žatecký román, dohromady jí napíše 777 spisovatelů a každý z nich musí dát dohromady 777 úhozů. Jdete do toho? Seznamte se se spisovatelem, který napsal spoustu veselých, ale i smutných knih. Třeba knížka Stolicování a nebo Náš nepojištěný život. Těšte se na Aldu Stroukala a jeho spisovatelský život.

19:43

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před třemi dny 21:40

Petr Hofman – Diakonie ČCE: Krabice od bot pomáhá chudým dětem

Najít pod vánočním stromečkem dárek je samozřejmostí pro většinu z nás. Jsou ale mezi námi děti, které nejenže nenajdou pod stromkem dárek, ale mnohé doma nemají ani ten vánoční strom. Dospělí to nějak pochopí, ale jak to vysvětlit těm nejmenším? Díky sbírce Krabice od bot, je takových dětí bez dárků stále méně a radost dětem z chudých rodin můžete (nejen) na Vánoce udělat u VY! Jak? To se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před čtyřmi dny 22:43

Oldřich Peleška – ploutvové plavání: Trénoval jsem i sedm dní v týdnu

„Abychom se s manželkou vůbec viděli, musela začít také trénovat,“ říká trenér ploutvového plavání, který společně se svými kolegy věnuje dětem veškerý svůj volný čas. Uhlomost slaví úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. Jejich svěřenci řadu let tvořili páteř české reprezentace. Čím je tento sport specifický? Jak náročné je trénování? Co všechno se děti naučí a co jim tento sport dá do života? Nejen to se dozvíte v dnešním díle Ponte reports.

Před pěti dny 22:05

Michaela Smoláková – moderní gymnastika: Měli jsme v oddílu i moderního gymnastu

Moderní gymnastika je sport, který kombinuje hned několik pohybových aktivit. Je velmi náročný a ne každé děvčátko ten drill a disciplínu vydrží. V kolika letech je dobré začít s moderní gymnastikou? V kolika letech naopak moderní gymnastky odcházejí do „sportovního důchodu“? Jaké náčiní mají nejraději a jaké je nejnáročnější? Jak úspěšné jsou moderní gymnastky TJ Sokol Horní Jiřetín a mnohem více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před šesti dny 14:27

Jan Paparega – primátor města Mostu: Zakázat vánoční trhy je nesmysl

Vedení města Mostu dalo hlavy dohromady a našlo způsob, jak vyzrát na zákaz konání vánočních trhů. Zatímco jiná města trhy s vánoční tématikou zrušila, čímž utrpěli zákazníci i trhovci, v Mostě si zahráli se slovíčky a lidé si tak adventní náladu užívají na Zimních farmářských trzích. Jan Paparega má radost, že Most následují i další města, která rovněž s tímto nesmyslným vládním opatřením nesouhlasí. Jaký na celou situaci má názor a na co se můžeme během adventu v Mostě těšit se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 36:21

Luboš Trojna - ředitel MSSS Most: Je to organizace s velkým srdcem

Ve funkci ředitele Městské správy sociálních služeb působí od 1. Srpna letošního roku. S organizací má velké plány. Chce jen to nejlepší nejen pro klienty, ale také pro své zaměstnance, kterým by rád usnadnil práci jak po fyzické, tak i psychické stránce. Jaké konkrétní plány ředitel Luboš Trojna s organizací má? Co podnikl před tím, než se ucházel o místo ředitele MSSS? Jaké služby MSSS nabízí, a o co se se svými zaměstnanci vsadil? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 30:36

Filip Němeček – jáhen ČCE: Evangelická církev mě formovala od dětství

Uvedla jsem ho jako faráře, ale hned mě opravil, že je prý zatím jáhen. K víře ho přivedli už v raném dětství rodiče a výběr studia i zaměstnání byla jasná volba. Mladý jáhen slouží v Chomutově 6 let ve sboru, který má zhruba 50 farníků. Jak vypadá takový běžný den jáhnův? Jak dlouho by měl farář setrvat na jednom místě? V čem má věřící člověk výhodu oproti ateistovi a kde hledat v této době dobro? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 22:40

Lucie Švábová – preventistka MP: Senioři a děti jsou velmi důvěřiví

Říká, že Most není ve srovnání s dalšími městy v Ústeckém kraji ničím výjimečný. Potýkáme se zde, stejně jako jinde, s drobnými krádežemi, slovními či fyzickými potyčkami nebo šmejdy, kteří parazitují na seniorech. Jak se ale proti těmto nepříjemnostem bránit? Co bychom měli dělat, abychom minimalizovali pravděpodobnost útoku či krádeže?  Kolik kamer hlídá ulice města Mostu a jaká je ta nejnovější? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 22:36

Lucie Gabriel – Dětská obuv Žirafa: Problém je ve špatné diagnostice

Vede obchod s dětskou obuví, kam chodí maminky a tatínkové nejen pro boty, ale také pro radu a v neposlední řadě pro určení diagnostiky dětského chodidla. Kdy bychom měli pořídit dětem první obuv? Jak by měla vypadat? Jakou velikost dětského obutí bychom měli zvolit? Co jsou adjustační ponožky a co bychom měli zohlednit při výběru bačkůrek? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 19:12

Otakar Korál – pořadatel festivalů: Štěstí přeje připraveným

Již několikátým rokem pořádá festival Rockový nářez Košťany. Rovněž stojí za pořádáním dalších hudebních akcí a jiným pořadatelům pomáhá s výběrem a zařizováním kapel a muzikantů. Co všechno musí pořadatel hudebního festivalu zařídit? Jaké rockové kapely chceme u nás na severu vidět a slyšet? Co udělal s festivaly Covid-19 a co nabídne 10. Ročník Rockového nářezu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.