Host Českého rozhlasu Ostrava
9. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Pomocí kreslení se Jan Šádek odrazil ode dna a dnes své umění využívá ve prospěch jiných

Příběh, podle kterého by se mohl natočit film. Život Honzy Šádka připomíná horskou dráhu, která byla i o závislosti na drogách, bezdomovectví a vězení. A právě tam začal jeho nový život.

21:17

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Dnes 21:30

S vikářem Danielem Víchou o faktech a mýtech kolem sv. Václava

Od Daniela Víchy, vikáře pro pastoraci Biskupství ostravsko-opavského, uslyšíte fakta i mýty spojené s patronem českého národa, svatým Václavem. Dozvíte se také, čím je výjimečný kostel s jeho jménem, který je nejstarší církevní památkou na území Ostravy.

Včera 20:52

Na malou procházku Opavou nás vezme mladá architektka Alžběta Majnušová

S architektkou Alžbětou Majnušovou se projdeme její rodnou Opavou, do které se po letech vrátila. Zastavíme se u zajímavých staveb, kterých si možná běžně ani nevšimneme. S přáteli z oboru dokonce v Opavě založila Spolek architektury města.

Před třemi dny 20:40

Kluci báječně zpívají a díky tomu dostali hlavní roli v divadelním muzikálu Oliver

Školáci Jan Pražák a Rostislav Radecki mají našlápnuto k herecké kariéře. Uspěli totiž v divadelním konkurzu a dnes oba září v hlavních rolích nového muzikálu Oliver.

Před šesti dny 22:32

Triatlonista Jurij Tarča je prvním Čechem, který získal titul dvacetinásobného ironmana

Jurij Tarča ze Studénky se letos jako jediný Čech postavil na start Double Deca Ultratriatlonu ve Švýcarsku. Čtyřiapadesátiletý ultramaratonec měl za úkol uplavat 76 kilometrů, dalších 3600 kilometrů ujet na kole a na závěr uběhnout 844 kilometrů.

Před týdnem 21:13

Po přeplavání Severního kanálu je David Teslík spolu se svým parťákem držitelem světového rekordu

David Teslík nás vezme do míst, kde je pořádná zima a mokro. Spolu se svým parťákem totiž nedávno přeplaval Severní kanál a oba se tak stali držiteli světového rekordu v plavání ve dvojici. Jak se připravovali na extrémní chlad? A proč se člověk vůbec pustí do takové výzvy?

Před týdnem 20:33

Taneční pár organizuje mistrovství světa. Setkání s Dominikou Spisarovou a Václavem Uhrem

Taneční pár Dominika Spisarová a Václav Uher se věnuje tancům v latinsko amerických a karibských rytmech a učí je i děti a dospělé. Teď navíc organizují mistrovství světa.

Před týdnem 22:02

Kopřivnický rodák Kamil Mrva je jedním z nejuznávanějších současných architektů

Jeho návrhy jsou nepřehlédnutelné – například nová budova Fakulty umění Ostravské univerzity v centru Ostravy, kterou zájemcům na konci září i osobně přiblíží.

Před 2 týdny 20:53

Manu Chilaud je manažerem úspěšné firmy, ale taky člověkem, který se stará o lidi bez domova

Pochází z Francie, ale kvůli práci zapustil kořeny v Ostravě. Emmanuel Chilaud vede velký závod na výrobu cukrovinek, ale taky se stará o lidi bez domova. Každou neděli jim rozdává jídlo a taky přišel s nápadem zimních iglů, aby v zimě nemrzli. Rozhovor je o respektu k druhým lidem, o Francii i o Ostravě.

Před 2 týdny 21:14

Jan Vavřík pomáhá se životy dětí, které se ocitly mimo rodinu nebo úplně bez ní

Jan Vavřík pracuje v dětském domově a zná spoustu smutných dětských příběhů. A taky je jedním z oceňovaných bloggerů a autorem několika knih.

Před 2 týdny 21:28

Jana Plačková pomáhá lidem, kteří dříve žili na ulici. V Armádě spásy vede Domovy Přístav

Jana Plačková vede Domovy Přístav Armády spásy. Už 30 let pomáhá lidem, kteří dříve žili na ulici. Zavedeme vás za dveře zařízení, kde našli důstojnou střechu nad hlavou a kde se snaží porozumět jejich životním příběhům.