Pochlap se
26. březen 2023

Poslechněte si podcast: Poloha komika mě štvala. Na nové desce řeším témata z pohledu otce, říká MC Gey

Hostem nového dílu podcastu Pochlap se je grafik, rodák z Pardubic a rapper Jakub Rafael, který vystupuje pod pseudonymem MC Gey. Rapující otec čtyř dětí v rozhovoru otevřeně mluví nejen o své nové desce O tatínkovi, který usnul, ale také o rodičovství, humoru a úzkostech, se kterými se v životě potýká.

50:03

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před týdnem 39:34

Duchovní věci vyžadují čas. Advent nám to má připomenout, říká otec Hyacint

Do podcastu Pochlap se po dvou a půl letech znovu dorazil čtyřiatřicetiletý kněz dominikánského řádu otec Hyacint. Moderátor Václav Rouček se s ním tentokrát bavil o tom, jak prožívá období adventu, co ho momentálně naplňuje, ale také o tom, co ho trápí.

Před 3 týdny 41:24

Krása hokeje je v tom, že všechno vsadíš na jednu kartu a nemusí to vyjít, říká hokejista Přibyl

Hostem Pochlap se byl hokejista Daniel Přibyl, který většinu kariéry odehrál za pražskou Spartu, v přípravě působil i v Calgary Flames. Jak vzpomíná na svůj první draft? Jak prožíval pětileté období, kdy nemohl nastoupit do zápasu? A co má v plánu po ukončení kariéry? Nejen o tom si s ním povídal moderátor Václav Rouček.

5. listopad 2023 43:45

Nechci dolovat tátův odkaz, v práci jsem poctivej, svěřuje se herec Josef Trojan

Hostem Pochlap se byl herec Josef Trojan, který se poprvé ve filmu objevil, když mu byly čtyři roky. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o tom, jak prožíval rozvod rodičů, jak se vyrovnává se statusem protekčního dítěte a proč se rozhodl nestudovat herectví.

22. říjen 2023 35:30

Zjišťuju, co ve mně zbylo z člověka, kterým jsem byl, říká autor podcastu Teď jsem Robin

Hostem Pochlap se byl Robin, autor podcastu Teď jsem Robin, ve kterém přibližuje svoji tranzici očima nejbližších. Moderátor Václav Rouček se s ním bavil o tom, jaké prožil dětství na malém městě, jaké pro něj bylo natáčení intimní podcastové série a co ho v životě nejvíc inspirovalo.

15. říjen 2023 40:39

Když sbírka nevyjde, sundá tě to, důležitý je mít odstup, říká zakladatel dobročinné platformy

Hostem Pochlap se byl devětadvacetiletý podnikatel David Procházka, který založil platformu Donio. Na ní se vybírají peníze na dobročinné projekty, jako byla nedávná sbírka na Martínka. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o tom, co ho k potřebě pomáhat vede, jak při tom nevyhořet a proč mu dělá potíže sdílet emoce.

1. říjen 2023 46:40

Dlouho jsem si myslel, že musím být lepší než ostatní, svěřuje se nevidomý Zdeněk

Osmatřicetiletý specialista komunikace Českého rozhlasu pracoval v neziskovkách, je otec jedné dcery a bývalý vášnivý sportovec. Hostem Pochlap se byl Zdeněk Rybák, s kterým si moderátor Václav Rouček povídal o tom, jak prožívá každodennost jako nevidomý člověk, jaké bylo jeho dětství a jak se vypořádal s náročnými životními zkouškami.

10. září 2023 44:42

Uráží mě, když lidi posílají mou rodinu domů. Stereotypy ale mizí, říká novinář Viet Tran

Hostem Pochlap se je Viet Tran, známý také jako Vietnamec z Hané. Třicetiletý novinář, reportér a fotograf se narodil v Kroměříži, pracuje pro celostátní televizi a na sociálních sítích často komentuje aktuální dění. Václav Rouček si s ním povídal o vyrůstání na Moravě, novinařině i stereotypech, se kterými se v Česku setkává.

27. srpen 2023 47:02

Zakázal jsem si fňukat a litovat se, říká kuchař Jiří Babica

Kuchař a moderátor, který po vyučení vařil v Německu a u nás se proslavil kulinářským pořadem. Coby otec dvou dětí teď vytváří internetový obsah na kanálu Babicova televize. Václav Rouček si tentokrát do Pochlap se pozval Jiřího Babicu, s kterým se bavil o rodině, emocích, bohémství i jeho legendární hlášce.

13. srpen 2023 36:58

Na vesnici se nechceš skrývat. Vyoutoval jsem se v 16 letech, říká starosta Tetína Matěj Hlavatý

Devětadvacetiletý politik, starosta obce Tetín, na sociálních sítích ho sledují desítky tisíc lidí. Václav Rouček tentokrát v rámci Prague Pride Weeku v Pochlap se přivítal Matěje Hlavatého, se kterým si povídal o tom, jak se v mladém věku dostal k politice, jak prožíval období coming outu a co všechno řeší starosta malé vesnice.

16. červenec 2023 35:27

Lžu tátovi s těžkou demencí, že máma ještě žije. Je to pro něj lepší, říká moderátor Aleš Zbořil

Moderátor, scenárista, herec a otec dvou dětí, který po studiích na JAMU účinkoval v několika televizních pořadech, než ho potkala osudová role – AZ-kvíz. Hostem Pochlap se je Aleš Zbořil, se kterým si Vašek povídal o jeho mládí, 26 letech moderace jednoho pořadu a také o tom, jak aktuálně prožívá náročné období, ve kterém se stará o tatínka trpícího těžkou demencí.