Novinky.cz
Epizoda 4627. květen 2021

Poslechněte si podcast: Politalk: Smejkal - Bez zlehčování covidu tu mohlo být méně obětí

Hlavní epidemiolog pražského IKEM Petr Smejkal poskytl Novinkám ještě jeden rozhovor pro podcast PoliTalk, který vznikl den předtím, než ministerstvo rozvázalo spolupráci s jeho Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), která sloužila při resortu jako poradní orgán v boji s pandemií. Promluvil o rozporech s profesorem Pirkem, i o tom, proč odmítl funkci ministra a co si odnesl z posledního roku.

58:03

Novinky.cz

Vydává: Novinky.cz

Zpravodajský server Novinky.cz připravil pro své čtenáře sérii podcastů. Posluchači se mohou těšit na souhrn bizarních událostí, povídání z cest, politické komentáře a mnohem více.

Web

Epizoda 453Včera 33:23

V ČESKÉM ZNĚNÍ: Pavel Soukup dokumenty miluje. A ještě za ně dostávám peníze, směje se

Nadaboval Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise, Roberta Redforda, Sylvestera Stallona a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů. Známý herec a dabér je tentokrát dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 452Před dvěma dny 35:41

POLITALK: Hřib: Svoboda primátorem i poslancem? Leda by to dělal „na Babiše“

Funkci primátora a poslance nemůže lídr kandidátky koalice Spolu v Praze Bohuslav Svoboda (ODS) smysluplně kombinovat. Jedině, že by k tomu přistoupil takzvaně na Andreje Babiše (ANO), který místo schůzí ve Sněmovně objížděl před volbami republiku s karavanem. Novinkám to v podcastu Politalk řekl končící primátor Zdeněk Hřib. Piráti proto trvají na tom, aby měl funkci primátora na plný úvazek.

Epizoda 451Před čtyřmi dny 04:39

OČIMA SAŠI MITROFANOVA: Po druhém kole senátních voleb: ANO? NE!

Vyskytla se nám tady záhada. Ze záhrobí přišel telegram. Nikdo se k němu nehlásí, odesílatel chybí, text podepsán není. Přitom obsah prozrazuje velké osobní zaujetí a rozjitřené emoce. Text telegramu ocituji. Třeba se najde někdo s fištrónem, komu svitne, kdo ho tak asi mohl napsat.

Epizoda 450Před šesti dny 04:30

OČIMA SAŠI MITROFANOVA: Rusko právě prochází bodem nenávratu

V pátek 30. září odpoledne má podle předchozího oznámení podepsat ruský prezident Vladimir Putin připojení části ukrajinského území k Ruské federaci. Takzvaná referenda, o která Kreml tento záměr opírá, byla tak okatě falešná, že je neuznali ve světě, ale ani v Rusku samotném nevyvolala žádné nadšení srovnatelné s euforií po anexi Krymu v roce 2014.

Epizoda 448Před týdnem 40:21

NEKLEPAT: Kardiolog Petr Neužil: Angína pectoris není bolest v krku

Onemocnění srdce a cév se řadí k nejčastějším příčinám úmrtí v ČR. Kardiologické oddělení, které je součástí Kardiocentra Nemocnice Na Homolce je jedno z prvních samostatných pracovišť u nás a zabývá se nejširším spektrem onemocnění srdce a cév. O tom, jakými srdečním onemocněními Češi trpí nejčastěji a zda ví, co je to angína pectoris, v dnešním díle podcastu Neklepat hovoří primář Kardiologického oddělení nemocnice Na Homolce Petr Neužil.

Epizoda 449Před týdnem 33:10

ZBYTEČNÁ VÁLKA: K Putinovi se spřízněné země chovají jako k málo mocnému

Válka na Ukrajině vstoupila do další fáze. Po úspěšné ukrajinské ofenzívě v Charkovské oblasti schválil ruský prezident Vladimir Putin mobilizace. proti které se v Rusku silně protestuje a které vedla k exodu statisíců obyvatelů. O dění v Rusku hovořil v podcastu Zbytečná válka redaktor zahraniční rubriky Novinek.cz Alex Švamberk s bývalým generálním konzulem v Rusku Vladimírem Votápkem.

Epizoda 444Před týdnem 53:42

PAS A PUSU: Bývalá letuška Emirates: Některé cestující jsme učili používat záchod

Servírky v oblacích. Tak lidé mnohdy přezdívají letuškám, ačkoli tím jejich práci značně bagatelizují. Bývalá zaměstnankyně aerolinek Emirates Renata Knittelová v novém díle podcastu Pas a pusu popisuje, co musejí členové palubního personálu umět, jak náročný je jejich výcvik, a jak důkladně se u nich hlídá váha a vzhled. Nechybí ani bizarní historky s cestujícími.

Epizoda 447Před týdnem 28:38

DOBOJOVÁNO: #37 LÉBL: Úroveň finanční gramotnosti u profesionálních sportovců je často alarmující

Volejbalista desetiletí či bývalý kapitán české reprezentace Martin Lébl ukončil aktivní kariéru před 10 lety. Dnes působí jako hráčský agent, navíc se snaží profesionální sportovce vést k finanční zodpovědnosti. Úspěšnou kariéru nyní rozebírá v nové epizodě podcastu Dobojováno, kterou moderuje Lucie Černá.

Epizoda 446Před týdnem 05:32

OČIMA SAŠI MITROFANOVA: Temné proudy po volbách zatím bez potopy

Blablabla blablabla, blablabla blabla. Blablabla blablabla, blablabla blala. Zpívá se to na melodii Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas. To jsem se pokusil ve zkratce přiblížit obsah vyjádření většiny představitelů politických stran a hnutí po vyhlášení výsledků komunálních voleb a prvního kola voleb senátních. Korunováno vyjádřeními prezidenta.

Epizoda 443Před týdnem 04:52

OČIMA SAŠI MITROFANOVA: Rusové klečí, ví, že buntují, ale neklečet nedokážou

Sergej Jolkin je vynikající ruský karikaturista. Momentálně je v emigraci. Jedna z jeho karikatur má tento obsah: Mezi cimbuřím moskevského Kremlu vykukuje ven Putin a říká: „Co ještě musím provést, abyste se vzbouřili?“ Tento starší obrázek se v uplynulých hodinách vrátil do ruského veřejného prostoru, protože je navýsost aktuální.