NejnovějšíEpizoda 35Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Jurečka: S lockdownem nepočítáme

Budoucí vládní koalice nepočítá s tím, že by zavedla v zemi plošný lockdown. I přesto se ale může stát, že bude muset být jako to poslední řešení. Novinkám to v podcastu Politalk řekl šéf lidovců a kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka. V koaliční vládě nechtějí jako koalice SPOLU drtit Piráty a STAN. A nový kabinet se podle Jurečky také vejde do rozpočtu se státním deficitem do 300 miliard korun, a to i s kompenzacemi pro podnikatele.

41:09

PoliTalk

Vydává: Novinky.cz

Rozhovory s politiky o aktuálních tématech. Provázet jimi vás budou naši političtí redaktoři.

Web

Epizoda 34Před 2 týdny 37:13

Richterová: Někteří kandidáti SPOLU na ministry jsou nepřijatelní

Piráti se chystají vymezit proti některým kandidátům partnerské koalice SPOLU na ministry. Některá jména jsou pro ně nepřijatelná. Novinkám to v podcastu Politalk řekla nově zvolená Pirátská místopředsedkyně dolní komory Olga Richterová.

Epizoda 33Před 3 týdny 35:51

Gazdík: Bartoš byl podprůměrný. Piráti vystrašili lidi

Pirátský debakl způsobila smrtící kombinace faktorů, a to včetně podprůměrného výkonu společného lídra Ivana Bartoše, říká Petr Gazdík (STAN), který byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 3229. říjen 2021 43:40

Válek: Jsem pro lockdown neočkovaných lidí starších 60 let

Jsme na hraně lokálních lockdownů, je velmi pravděpodobné, že nastanou v druhé polovině listopadu, říká horký kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). V případě, že počet lidí s covidem na JIP přesáhne tisíc, nevylučuje opakovaní loňského scénáře. Válek byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 3125. říjen 2021 17:04

Policejní vyšetřovatel: znásilnění a obtěžování přibývá. Velká část společnosti to zlehčuje

Mravnostní trestná činnost, k níž se řádí znásilnění, zneužívání či sexuální obtěžování a nátlak, v současné době roste. Oběti se ale často stydí či bojí obrátit na policii či pomáhající organizace, i proto se šéf oddělení mravnostní kriminality pražské policie Jan Machuta domnívá, že řešené případy jsou pouze špičkou ledovce.

Epizoda 3025. říjen 2021 40:40

Rakušan: Prezidentská kandidatura? Nevím, zda mám dost zkušenosti a moudrosti

Uvnitř koalice PirSTAN panuje složitá atmosféra, koaliční jednání nejdou hladce, přiznává v otevřeném rozhovoru šéf STAN Vít Rakušan. Ač doufá, že budou Piráti součástí vlády, popisuje i scénář pro případ, kdyby angažmá odmítli. Nejdůležitější je podle něj sestavit kabinet, který lidi nezklame. A co jeho kandidaturu na prezidenta? Rakušan byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 294. říjen 2021 29:58

Kupka: Hraje nám do karet, že PirStan nenominovala na premiéra Rakušana

Piráti přichází s nesmysly, jsem připravený jim zkušenosti z období před rokem 1989 vysvětlovat, říká místopředseda ODS Martin Kupka. Trvá však na společné vládě, lidé podle něj chtějí změnu. Zároveň přiznává, že jeho uskupení hraje do karet, že jako kandidáta na premiéra postavil PirStan kritizovaného šéfa Pirátů Ivana Bartoše, nikoli jeho protějšek ze STAN Víta Rakušana. Středočeská trojka kandidátky Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a starosta Líbeznice byl hostem pořadu PoliTalk.

Epizoda 282. říjen 2021 36:55

Filip: O vstupu do vlády budeme jednat, jen pokud se umožní referendum o EU a NATO

Premiérovi Andrej Babišovi (ANO) nevěřím, pokud jde o možnou toleranci jednobarevné kabinetu jeho hnutí, chtěli bychom více kontrolních mechanismů, říká předseda KSČM Vojtěch Filip. O vládním angažmá bez vypsání referenda o vystoupení z NATO a EU podle něj nejspíše jednat ani nebudou. Co z období před rokem 1989 nechce opakovat? Filip byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 271. říjen 2021 42:02

Babiš: Můžeme skončit v opozici, ale doufám, že vyhrajeme

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nehodlá podpořit referendum o vystoupení z EU a NATO, jak požaduje hnutí SPD. Jako možnou ale nevidí ani spolupráci s Piráty. Ty dokonce nařknul, že asi měli radost z toho, že tu během koronavirové pandemie lidé umírali. Předseda vlády byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 2619. září 2021 42:03

Vondrák: ANO bez Babiše existovat může. Dříve či později bude muset

Vládnout s ODS je moje osobní přání, říká poslanec ANO Ivo Vondrák. Čerpá přitom ze zkušeností na krajské úrovni, kde je politika více o lidech, než o idejích. Podobně by to podle něj mělo fungovat i na národní úrovni.Usilovat o případný post premiéra nebude, ale neodmítl by jej. Hejtman Moravskoslezského kraje byl hostem podcastu PoliTalk.