Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Policisté varují před krádežemi v kempech. Lidé jsou podle nich na dovolených méně ostražití

Krádeže kol, drahých telefonů, nebo elektroniky v kempech. Policisté každoročně řeší desítky takových případů. Na co bychom si měli dát pozor, shrnuly naše redaktorky.

02:08

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:02

Jizerské hory jsou plné pěších i cyklistů, horská služba nabádá k opatrnosti

Začala hlavní letní turistická sezona a do Jizerských hor zamířily tisíce turistů. Velmi často jsou mezi nimi příznivci cyklistiky. Ti by měli být pozorní zejména na horských trasách, motoristé zase na příjezdových cestách do vyhledávaných center jako je Bedřichov nebo Jizerka, protože se tam pohybuje velké množství lidí.

Před třemi dny 03:16

Královské oslavy připomněly 100. výročí úmrtí posledního majitele zákupského zámku

Na zámku v Zákupech si 2. července 2022 připomněli 100. výročí úmrtí posledního českého krále Karla I. Mimořádně si mohli návštěvníci v zámecké kapli poslechnout tamní harmonium.

Před třemi dny 02:25

Autobus na Ještěd, který měl nahradit výpadek lanovky, o prázdninách jezdit nebude

Začaly prázdniny, lidé vyrážejí na výlety na kolech, vlakem nebo autobusem, k vrcholu Ještědu budou ale muset stále pěšky. Proč tam nejezdí slibovaný autobus, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Před čtyřmi dny 05:05

Periferie jako téma nové výstavy v Oblastní galerii. Spojuje obrazy Čapka, Lhotáka či Kubišty

Nostalgie periferie je název nové výstavy v liberecké Oblastní galerii. Návštěvníci na ní mohou vidět opojení technikou i předměstím v díle českých malířů první poloviny minulého století.

Před pěti dny 02:07

Situace na stavebním trhu komplikuje rekonstrukce v liberecké zoo. Nehlásí se žádné firmy

Liberecké zoo se napoprvé nepodařilo najít stavební firmy, které by pomohly zmodernizovat její areál. Do výběrových řízení na opravu střechy výukového střediska Divizna a chovatelského zázemí pro papoušky nestory kea se nikdo nepřihlásil. Zoo je proto vypsala znova.

Před šesti dny 03:25

Kvůli stavbě nové lanovky na Ještěd bude potřeba najít investora

Zastupitelé města Liberce schválili 30. června 2022 podnět ke změně územního plánu takzvaným zrychleným postupem. Důvodem je záměr na obnovu a hlavně prodloužení ještědské lanovky, která nefunguje od tragické havárie v roce 2021. Jednání sledovala redaktorka Jana Švecová.

Před šesti dny 02:18

Lidé v Libereckém kraji se mohou opět ucházet o kotlíkové dotace. Pro koho jsou a jak žádat

1. července 2022 začíná už čtvrté kolo, kdy bude hejtmanství přijímat žádosti o kotlíkové dotace. Lidé je mohou posílat do 31. srpna 2022. Dotace jsou určené na výměnu starých kotlů za ekologičtější.

Před týdnem 02:25

Na Máchově jezeře začne od 1. července jezdit pravidelný vodní autobus

Každodenní lodní doprava doplní tradiční vyhlídkové plavby z Doks i Starých Splavů. Zavolali jsme do Regaty a zeptali se na podrobnosti.

Před týdnem 03:52

Končí platnost některých starších vzorů bankovek. Od 1. července s nimi lidé v obchodech nezaplatí

30. června 2022 končí platnost bankovek vydaných mezi lety 1995 a 1999. Lidé by si proto měli zkontrolovat, jestli je nemají ve svých peněženkách. Starší vzory bankovek je nutné vyměnit.

Před týdnem 02:35

Lidem v česko-polském příhraničí se stále vyplatí jezdit pro palivo do Polska, vyzkoušeli jsme to

Ceny paliv v Česku v létě 2022 neustále rostou. Cena za litr Naturalu 95 nebo nafty se na řadě míst pohybuje okolo 48 korun. Na polských pumpách může být rozdíl i přes pět korun na litru naturalu 95 nebo nafty. U našich sousedů v Polsku a Německu zkoušel natankovat redaktor Jiří Jelínek.